Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet a barátmöm terhes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet a barátmöm terhes amiért nem a menszesz elsö napján kezdte el szedni a fogamzasgátló tablettát?

Figyelt kérdés
A baratnöm a menstruáció utáni 7. napon(8.nap) kezdett el szedni fogamzásgátló tablettát. A 21. tabletta után 2 nappal (kb a kovetkezö menszesz elott 1 nappal)voltunk egyutt mas vedekezés nélkül.Volt finálé is. Védett a tabletta amiért nem a menszesz elsö napján kezdte el szedni? Kérlek válaszoljatok. Elöre Köszönöm.
2011. júl. 10. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen tablettát szed? Az volt rá írva a tájékoztatóra, hogy a menzesz első napjától kell szedni?
2011. júl. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Laurina tablettát szed,és nem volt kikötve hogy az elso napon kell kezdeni.hanem lehet a 8. napon is , csak sok helyen olvastuk h nem tuti hogy véd az elsö honapban ha nem az elsö nap kezdi el szedni.
2011. júl. 10. 18:19
 3/12 rémuralom ***** válasza:
Ha pontosan szedi, akkor sem biztosan véd. Ugyanis egyik fogamzásgátló módszer sem százszázalékos.
2011. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jaj ne ijesztgesd már szegényt :D Sose hallottam még olyanról, hogy 8. napon kell elkezdeni, a barátnőd nagyon félrenézte. AKkor kell elkezdeni a 8. napon ha már a 2. hónapnál jár a szedésben, amúgy legkésőbb az 5. napon lehet elkezdeni. Szerintem várjatok még egy hónapot.

És amúgy ha már véd és rendesen szedi, kemény 0,1% az esélye a teherbeesésnek.

2011. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy 2-5. nap helyett a 8. ban kezdte el szedni, és e miatt félunk hogy meg nem véd annyira amennyire kellene. de rendszeresen szedte be a 21 tablettát ugyanabban az idöpontban , és nem hagyott ki 1 napot sem. Nagyon félünk:-S
2011. júl. 10. 18:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem imádkozzatok! Nem tudom miért kezdte el 8. napon szedni, azt sose szabad első alkalommal, majd csak utánna.
2011. júl. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért nézte be a barátnőd mert nem a menstruáció utáni 8. napon kell beszedni, hanem miután elfogyott egy levél 8 napot várnod kell és ha megjön ha nem, a 8.napon (az abbahagyás után) újra el kell kezdeni szedni . :)


Ha jóval a menstruáció után kezdi el, IGEN, van rá esély h könnyebben bekapja a legyet.

2011. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Most néztem meg a neten, hogy a Laurina betegtájékoztatójában ez van. Ez alapján egyértelmű, hogy az első napon kellett volna elkezdeni szedni.


"3.2 Az első csomag Laurina elkezdése

- Ha az előző hónapban nem alkalmaztak hormonális fogamzásgátlást

A Laurina szedését a havi ciklusának első napján kell elkezdeni, vagyis a menstruációs vérzés első napján."

2011. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, de ezt tudom. pontosabban arra lennek kivancsi hogy 21 szem bevetele utan kialakult e a hatasa?
2011. júl. 10. 20:09
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, mivel a menstruáció 8. napján kezdte el. A hatás akkor alakul ki, ha maximum az 5. napon kezdi el.
2011. júl. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!