Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló+ antibiotikum?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló+ antibiotikum?

Figyelt kérdés
2 éve szedek Cypromix fogamzásgátló tablettát.7-én kezdtem meg ezt a hónapot, viszont betegség miatt antibiotikumot(Maripen extra) kellett szednem 6-ától 9-10-ig. Befolyásolta annyira az antibiotikum a fogamzásgátlómat,hogy még mindig nem vagyok védett?
2011. júl. 25. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem az antib. meghozta a havimat, az sem volt kellemes... Szerintem még egy hétig mindenképp használjatok gumit is a tabi mellett, nehogy baleset legyen.
2011. júl. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azért kérdeztem meg mert belemerültünk a dolgokba és akkor jutott eszembe:S érdemes vennem ma egy 72órásat?
2011. júl. 25. 10:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum üti a fogamzásgátlót,így nem vagy védett.
2011. júl. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Melyik állat írja fel neked a cypromixet két éve folyamatosan? Ez olyan hormonbomba, mint a diane, 6 hónapnál tovább nem szabad szedni...


Amúgy az antibiotikum csökkenti a fogamzásgátló hatását, miután abbahagytad az antibiotikumot + 1 hétig mellé kell védekezni.

2011. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

biztos,hogy csak 1 hétig kell utána? mert ha 10-én hagytam abba és +1 hét az 17-e és ez az eset 23-án történt akkor nem kell 72 órásért rohangálnom?

Egyébként kedden megyek nőgyógyászhoz és iratok fel valami mást mert én is tudom,hogy ezt elvileg nem szabad szedni. de a doki azt mondta,hogy lehet nyugodtan:S de újból rá fogok kérdezni és köszönöm a válaszokat

2011. júl. 25. 10:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Amikor én is szedtem antibiotikumot, egy hónapig utána máshogy is kellett védekezni, mert a tabletta nem véd egy ideig.
2011. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló mellé nem írnak fel 72 órást (legalábbis olyan oki, akit minimálisan is érdekel az egészséged és hogy valaha képes legyél gyereket szülni, az nem fog felírni)...
2011. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
most 1 hónap vagy 1 hét?
2011. júl. 25. 12:55
 9/12 anonim ***** válasza:
egy hónap a biztos. Szerintem ebben nem érdemes kockáztatni.
2011. júl. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 retinol válasza:
Az antibiotikum betegtájékoztatóján rajt kellene lennie (nyilván ez attól is függ milyen hatóanyagú és mekkora dózisú). A legegyszerűbb azonban az, hogy lemasírozol a patikába és megkérdezel egy gyógyszerészt, aki ténylegesen ért is hozzá.
2011. júl. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!