Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló + antibiotikum?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló + antibiotikum?

Figyelt kérdés
Az orvos írt fel nekem antibiotikumot. Az lenne a kérdésem, hogy kb mennyi ideig "hatástalanítja" az antibiotikum a fogamzásgátló hatását?? (akár onnantól kezdve, hogy abbahagytam az antibiotikum szedését)
2011. szept. 16. 11:39
 1/8 anonim válasza:
100%
abbahagyás után sztem még legalább egy hétig nem biztos a hatása
2011. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 napietus ***** válasza:

attól függ milyen gyógyszert szedsz és milyen antibiotikumot. orvostól miért nem kérdezted meg?


általánosságban az antibiotikum kúra után még pár napig érdemes kiegészítő védekezést használni. ha szedsz mellé probiotikumot (ajánlott), hamarabb helyreáll a bélflórád.

2011. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nem mindegyik antibiotikum hatástalanítja. Én is nem rég szedtem antibiotikumot vírusra, és a tájékoztatóján külön rajta volt, hogy a fogamzásgátló tabletta hatását nem befolyásolja. Szóval nézd meg mindenképp a tájékoztatót.
2011. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 napietus ***** válasza:
100%
11:47, az lehet, hogy nem hatástalanítja, de mivel kipucolja a beleket, okozhat hasmenést, így nincs ideje a fogamzásgátlónak felszívódni. persze, nem mindenkinél, de van, aki ilyenkor mást se csinál, csak a wc-re járkál...
2011. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Én is nem rég szedtem antibiotikumot vírusra"

Az antibiotikum baktériumok ellen van, vírusokra nincsen hatással...

2011. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor is vírusos megbetegedésem volt, de az elején az orvos sem tudta biztosan, hogy mi a baj, ezt a kísérő torokgyulladásomra írta fel.
2011. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak az az antibiotikum gyengíti a tabi hatását, amelyiktől hasmenésed lesz. Kúra alatt + 7-10 napot szoktak mondani védekezésre.
2011. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az se biztos hogy hatástalanítja. Én is nemrég szedtem, és direkt megkérdeztem a nődokimat hogy meddig kell mellé védekezni. ÉS azt mondta h semeddig...nem hat rá. Ennyi:) Sztem érdeklődj utána hogy hat- e rá egyáltalán.
2011. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!