Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha 2 tablettának ugyanaz a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 2 tablettának ugyanaz a hatóanyaga, akkor a mellékhatások is ugyanazok lehetnek?

Figyelt kérdés
Sensonette 20-at szedtem, elmentem dokihoz, hogy váltani szeretnék (libidó csökkenése miatt). Erre Gestomix 20-at írt. A neten azt olvastam, ugyanaz szinte a kettő, a gyártó cég más csak. Akkor viszont nem igazán értem, miért ezt írta fel.
2011. júl. 27. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"ugyanaz szinte a kettő"

Most akkor szinte, vagy valóban ugyanaz? Mert ezeknél nagyon kicsi is számít. Egyébként nagyrészt ugyanaz a mellékhatás, eltérés lehet ha a hordozó anyag más, de nem túl számottevő általában.

2011. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A hatóanyag tényleg mindkét esetben gestodene és estrogen, utánanéztem. Viszont a doki azt mondta, ebben nincsenek meg azok a "melléktermékek", amik a libidócsökkenésért felelősek. És ezt nem igazán értem így. Ezért is tettem fel a kérdést, hátha van aki többet tud erről.
2011. júl. 27. 13:46
 3/15 anonim ***** válasza:
Az orvos már megválaszolta a kérdésedet: azok a mellékhatások a többi segédanyagtól voltak.
2011. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, remélem. Csak nagyon félek, hogy nem fog javulni a helyzet. :S
2011. júl. 27. 14:34
 5/15 anonim ***** válasza:
Jam, hát az összes fogamzásgátlónak ösztrogén és módosulatai a hatóanyaga, ugye sokat nem lehet variálni, hormonok és kész. A mennyiség és a körítés változhat, ezek alapján lehet belőni, hogy kinek mi felel meg jobban.
2011. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak hirtelen megijedtem mikor láttam a neten, hogy ugyanaz a hatóanyag. Az előző bogyóm teljesen kinyírta a libidómat, most picit kétségbe vagyok esve. Az új gyógyszer az egyetlen reményem, ezért félek hogy nem lesz változás.
2011. júl. 27. 14:51
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség, már elnézést. A libidócsökkenést nem a vivőanyagok okozzák, hanem a hormonok, amik benne vannak. Nagy vszínűséggel ez sem lesz jó szerintem, de végül is neki van diplomája...
2011. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem én se. Hogy ugyanazok a hormonok vannak ebbe is, mint az előzőbe, elméletileg.
2011. júl. 27. 16:03
 9/15 anonim ***** válasza:
De a mennyiségük is ugyanannyi? Mert pl. ha az egyik sem 20 mikrogrammos, a másik meg 30, akkor lehet más hatása. De ha tök ugyanaz a kettő, akkor szerintem nagy csodát ne várj tőle.
2011. júl. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, írtam is a kérdésben hogy mindkettő 20-as. Most nem igazán tudom mit csináljak, nem nagyon merem így elkezdeni az új tablettát. Félek, hogy semmi változás nem lenne, hiába várnám. Lehet tartok ismét pár hónap szünetet. Vagy nem tudom. Mindenesetre ha valaki tud még segíteni, az írjon légyszi. Most így eléggé elbizonytalanodtam. Ezek szerint a doki ugyanolyan gyógyszert írt, mint amitől szerettem volna megszabadulni...
2011. júl. 28. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!