Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha valaki pár éve szed fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki pár éve szed fogamzásgátlót, előfordulhat, hogy nehezen esik majd később teherbe, vagy esetleg meddő lesz? Én most 1,5 éve szedem a tablettát.

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Vigyázz a tablettával! Én is masfél évig szedtem, de olyan rosszul voltam tőle, hogy abba kellett hagynom. Közel fél éve nem szedem, de még mindig van, hogy rosszul vagyok. Kiderült, hogy nem termelek sárgatest hormont, ami hosszú távon meddőséget okoz, ezért gyógyszert kell szednem, hogy valahogy rendbejöjjek. Szóval igen, okozhat meddőséget a tabletta.
2011. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen!
2011. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tabletta úgy működik, hogy leállítja a peteérést. Bizony előfordul, hogy annyira sikerül leállítania, hogy a szervezet akkor sem tér észhez, mikor az ember abbahagyja. A szerencsésebbeknek azonnal vagy pár hónap után visszaáll a ciklusuk és a peteérésük, de van, akinek magától nem jön helyre. Ilyenkor jön az orvoshoz járogatás...

Általában azért az orvosok tudnak kezdeni vele vmit, de erre nincs garancia.

2011. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztosan van elenyésző számú eset, de a mai fogamzásgátlók biztonságosak, több éven keresztül szedve is. A 30-50 évvel ezelőttiek sokkal erősebbek voltak.


Aki gyermeket szeretne viszont jobb, ha fél évet kihagy. Nagyon hosszú távon a spirál a legjobb, alacsonyabb hormonszint, 5-7 év védettséget jelent és eltávolítása után egy ciklussal már simán születhet baba (szoptatás alatt is lehet míg pl. tablettát egyáltalán nem)


Konkrét példa: 7év tabletta után 2 ciklussal teljesen egészséges fiú gyermek született a családban. Igazából véletlen próbálkozás után, pár hónappal később tervezték, de persze így sem volt baj.

2011. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
3 évig szedtem és a tabletta abbahagyása után 3 hónappal már terhes is lettem.
2011. aug. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
az en anyum is tablettat szedett 2 evig, de a szervezete nem birta, ahoyg abbahagyta kovetkezo heten terhes lett.. elotte 5 evig probalkoztak, sokszor hallani, hogy akik nem tudnak teherbe esni tabletta utan konnyebb nekik, bar ez 20 eve volt, de szerintem azota a tablettak csak jobbak lettek :)
2011. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!