Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért vonták be a symiciát és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vonták be a symiciát és több fog. Gátlót?

Figyelt kérdés

Ma több gyógyszerész is azt mondta mikor ki akartam váltani a gyógyszert hogy bevették a polcokról és helyette yasminelle-t tudnak adni!

Miért vonták be? És ugyanolyan jó a yasminelle is?Nekem a symicia tökéletesen bevált eddig..

L/20


2011. aug. 19. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
állítólag nem vált be sok esetben gondolom ezért
2011. aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem mondod!!! én most venném meg lassan a második 3 havimat, és imádtam, fogytam tőle, és szép lett a bőröm is.

nem akarok mást szedni, egyrészt bevált, másrészt utálok váltani.

2011. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Gondolom valami hibát találtak, vagy rossz volt a visszajelzés. Mondjuk ilyet nem kéne csinálni, hogy "ez már nincs, akkor adok másikat", ez nem csak egy fejfájáscsillapító... Ha bevonták, akkor szerintem az orvossal kell megbeszélni, hogy melyik lenne jó. Bár az is elég rossz, ha az orvos nem tud róla, hogy olyan gyógyszert ír fel, amit már nem lenne szabad... Lehet, hogy nem ártana másik orvost keresni.
2011. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Tényleg bevonták??? én azt szedem,msot kéne a 2. 3havi adagomat megvenni...miért vonták be?:O nem biztonságos??? vagy mi?:O
2011. aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
más fog.gátlókat is? Ugye a Dienille-t nem? Legalábbis tegnap még kaptam. Remélem azt nem vonták be.
2011. aug. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link] a symica és a yasminelle felcserélhető, azonos a hatóanyaga, az ára már kevésbé, nyilván ezért adta a patikus


amúgy nem vonták ki a forgalomból, csak a szintén azonos hatóanyagtartalmú jangeet...ami nem mellesleg a legolcsóbb volt a 3 közül


[link]

2011. aug. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
43%
mimimi??? nekem is tökéletesen bevált..és csak úgy vizsgálat nélkül kicserélik egy másikra??
2011. aug. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt szedem,nekem az orvosom azt mondta,h perlik a gyógyszergyárat,és pár hónap alatt el fog ülni a dolog,ha nem akkor váltani kell! A Jangee fog gátló egy másik gyógyszergyártó által forgalmazott,de ugyanaz a hatóanyaga,mint a Symiciának(én erre fogok váltani,ha b evonják).Magyarán minden gyógyszergyártó koppintja a másikét,valószinüleg ezért perlik!A Jangee 3 havi adja 6500 ft körül van,a Symiciát én mindig 6000-ért szereztem be,nem sok eltérés,ha valaki tényleg nem akar másfélét szedni,ez tökéletes a váltásra!
2011. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A Symicia fogamzásgátlóból, csak bizonyos szériákat vontak vissza szabadalmi jogok miatt. Nem azért mert nem vált be. Bürokráciai problémák miatt vontak vissza 2 szériát. És mégegyszer mondom nem azért mert nem hatásos, vagy nem biztonságos. Nagybátyjám patikus tőle kérdeztem, én meg most fogom elkezdeni szedni a tabit.
2011. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Teljesen igaza van a két felettem lévő kommentnek, annyit fűznék hozzá, hogy nem csak Magyarországon koppintják egymást a gyógyszercégek (azért ne mindig Mo-t szidjuk ;D), hanem ha lejár a szabadalom, akkor világszerte próbálkoznak. De nekünk csak jó, hogy egy bevált hatóanyagot nem sajátíthat ki a végtelenségig a feltalálója, hanem 20 év után bejönnek mások, és ez lejjebb nyomja az árakat.
2011. szept. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!