Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nemsoka elkezdek fogamzasgatlo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemsoka elkezdek fogamzasgatlot szedni. A doki felirta minden rendben volt mar csak a menstruaciomra varok. De ugye nem fogok meghizni a tablettaktol?

Figyelt kérdés
Kerdezte az orvos hogy hajlamos vagyok-e a hizasra. Mondtam hogy igen. Ezekszerint ojant irt fel h nem hizok meg tolle igaz? . Amugy mi tortentik akkor ha a fogamzasgatlo tablettat pl egy feloraval kesobb veszem be vagy hamarabb. tudom hogy pontosan kell szedni de baj ha pl egy fel oras kesessel szedem be vagy valami? Attol ugye nem csokken majd a hatasa? Es mikor megjon a menstruaciom aznap kell megkezdjem a szedeset nem,de az lehet ugy is h reggel jon meg es en este veszem be a tablettat ugye? es ra csak 14 napra elhetek nemi elettt vedekezes nelkul?Es 21 napra ra abba kell hadjam a szedeset nem,hogy megjojjon a menstruaciom....majd 7 napra ra megint elkezdeni? ( en igy tudom ezeket a dolgokat,csak szeretnem ha megerositenetek ebben)
2009. ápr. 27. 14:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja es megvalami mit ne tegyek mikozben fogamzasgatlot szedek...azt tudom h inni szababd....es a sok cigi nem megy a fogamzasgatloval....de mit nem szababd meg enni inni vagy csinalni?
2009. ápr. 27. 14:22
 2/8 A kérdező kommentje:
Megvalami....Miutan letelik a 21 nap es a mensi szuneten vagyok....akkor is hat a fogamzasgatlo tabletta? Vagy akkor hagyomanyosan kell vedekezzunk?(mensi alatt is szoktunk sexelni)
2009. ápr. 27. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Enni bármit lehet. Melyik gyógyszert kaptad?

A menstruációd első napján vedd be az első szemet, lehetőleg esti időpontban, és próbáld minden nap hellyel közel ugyanabban az időpontban bevenni, +-1 óra eltérés nem számít. Nem kell percre pontosan szedni. Elvileg, ha beveszed a mensi első napján az első szemet rögtön védett vagy. De az első hónapban én javaslom a biztonság kedvéért, hogy védekezzetek máskép is. Miután abbahagyod, letelt a 21 nap, és elfogytak a tabletták tartassz 7 nap szünetet, majd a kb.a 3. napon meg fog jönni. A 8. napon pedig elkezded szedni a következő levelet és ismétlődik a körforgás. Első hónapokban előfordulhat köztes vérzés, ettől ne ijedj meg, nem törvényszerű.

2009. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mensi alatt és gyógyszermentes napokon is VÉD a tabletta.
2009. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell vigyázni, ha antibiotikumot szedsz, mert az csökkentheti a fog.gátló hatását, ilyenkor kell kiegészítő védekezés is.
2009. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
14:31 -re: Bármit, de kerüld a grapefruitot és az 1000 mg feletti C vitamin bombákat. A májad működését zavarják be és csökkentik a tabletta felszívódását.
2009. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tabit irt fel az orvosod?
2009. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Melleva
2009. máj. 12. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!