Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért ajánlgatjátok a tizenéve...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ajánlgatjátok a tizenéves, fejlődésben lévő lányoknak úgy a 72 órát tablettát meg a fogamzásgátlót, mintha cukorka lenne?

Figyelt kérdés

Eszem eldobom és messzire repül...

Úgy viselkedtek, mint aki soha nem hallott hormonokról, szabályos ciklusról, fejlődésben lévő szervezetről, trombózisról, egészségügyi kockázatról.

Főleg akkor, ha neki áll sírni valami kis eszetlen, hogy védekezés nélkül szexelt. Azt se tudjátok, mikor fog legközelebb kettyinteni, mennyire rendszeresen él nemi életet, és máris rávágjátok, szedjen fogamzásgátlót.

Nem beszélve arról, mikor egy szemmel láthatóan iskolázatlan, valószínűleg nem épp középosztálybeli kerül ilyen helyzetbe: ha arra ku.rva 400 forintos gumira nem volt pénze, majd pont ki fogja váltani a fogamzásgátlót, ami legalább 3000 havonta?


A 72 órással kapcsolatos katyvasz a fejekben, hát az tényleg elképesztő: "Leültem a barátom után a székre, lehetett rajta sperma, mit csináljak?"

"Vegyél be 72 órást!".

Bocs, de az egy igen erős hormontabletta, még akkor is lehet komoly mellékhatása és felboríthatja a hormonháztartást, ha valakinek már beállt a ciklusa, és elég fejlett testileg. Kizárólag arra való, hogy ha szinte biztos a teherbe esés, akkor utólag gyorsan még lehessen tenni valamit.


Aki pedig szexelni kezd, az gondoljon bele, hogy éppen gyereket csinál. Vagyis nincs 100%-os védekezés, ha két marékra kapkodja a fogamzásgátlót, és a 72 órás tablettát, akkor is teherbe eshet, legfeljebb élete végéig egészségügyi panaszai lesznek.


Én csak fogom a fejem, milyen lehetetlen, banális helyzetekben dobálóztok azzal, hogy szedjen hormonkészítményeket valaki.

Valaki, akiről semmit se tudtok, se a korát, se az anyagi helyzetét, se a családi körülményeit, se a magánéletét és a nemi életét, se az egészségügyi állapotát nem ismeritek.


Feleslegesen beszedni ezeket a gyógyszereket legalább akkora felelőtlenség, mint védekezés nélkül szexelni.


2011. okt. 2. 07:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Gondolom, most jön majd az, hogy

"Ezt el se olvasom, túl hosszú. Foglald össze három szóban, boccccssssss......"

Nagyjából el tudom képzelni, mennyire olvassátok el a négyszer ilyen hosszú betegtájékoztatót, amit a fogamzásgátlókhoz mellékelnek.

:P

2011. okt. 2. 08:08
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Én elolvastam, de még mindig nem értem, mit akarsz mondani, azt, hogy ne védekezzünk? Vagy ha megtörtént a baj, inkább szüljék meg a lányok a gyereket, mint hogy egyszer bevegyen egy 72 órásat?

18/F

2011. okt. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Nagyjából egyetértek veled.

Nekem is elegem van már a "kislányok" által kiírt kérdésekből, mert arra van esze hogy szexeljen, mégsem tudja "miből lesz a cserebogár"..

Szerintem azért írják nekik a fogamzásgátlót, meg a 72órás tabit, mert ha ennyire felelőtlen hogy nem védekezik stb.. akkor gyerek szüljön gyereket?

Legalább beparázik, és ha tanul a hibájából legközelebb legalább gumiról gondoskodik..

2011. okt. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 napietus ***** válasza:
72%
igen, elképzelhető, hogy egy tizenéves szervezetre rossz hatással van a 72 órásnak becézett lórugásnyi hormon. de az abortusz rosszabb. szóval a védekezés nélkül szexelő kis p*csáknak a kisebbik rosszat ajánljuk.
2011. okt. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:25


Nem azt mondja, hogy ne védekezzetek, hanem hogy ne bombázzátok magatokat fölöslegesen hormonnal!Azt, hogy ha olyan jellegű kérdéssel jönnek, hogy "rávertem a hasára. Lehet terhes?" -erre rögtön az a válasz, h igen, sőt már az is!!!! 72 órás!!!! MÉGIS MINEK???

Egyébként maximálisan egyetértek, és én normális választ szoktam adni ezekre a kérdésekre, bár az az egy édeskevés a sok barom között...

2011. okt. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Hát, szerintem inkább kapjon egy erős hormontartalmú gyógyszert mint a 72 órás vagy szedjen gyógyszert (bár szerintem az óvszer abban a korban sokkal jobb) mint hogy egy gyerek szüljön egy gyereket. Amúgy meg azt hiszem orvosnak kel felírnia a tablettát aki csak nem írja fel nyakra faszra.
2011. okt. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Takkara!


Pont az a baj hogy az orvosok felírják ám csak mondani kell nekik...

Max. kérnek egy vérvételt, és az eredmény függvényében állapítják meg melyik gyógyszert írják fel egy fiatal szervezetnek.

2011. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Bocs, de én abból indultam ki, hogy ti is 2011-ben éltek, és több módszer is rendelkezésre áll a fogamzásgátlásra, és nem égetik el máglyán azt, aki óvszer hiányában inkább az orális szexet választja.

:P

Itt meg úgy tobzódtok (naná, nem a fiúk szedik be, ugye kedves válaszoló) mintha azon kívül, hogy hormonokat szed, más megoldás nem lenne.


Teeeeljesen veszélytelen, csak véletlen, hogy soha ennyi narancsbőrös, elhízott, tottyadt csaj nem volt még a világon, meg nőies, elférfiatlanodó fiúcska.

Arról gondolom a többség nem is hallott, hogy ezeket a hormonokat nem lehet az ivóvízből kivonni, tehát egyre jobban halmozódik.

Egyre több is a meddő pár, akiknél látszólag minden OK, még sincs gyerek...


Az meg tényleg nevetséges, hogy ha valakinek a pun.cijához véletlen hozzáért a barátja keze, már etetnétek vele a 72 órást, holott egy a tízezerhez meg a millióhoz az esélye, hogy terhes lesz.


Ha azt valljátok, hogy gyereknek ne legyen gyereke, akkor a gyerek netán ne csináljon gyereket!

Ismerek olyan 14 évest, aki TÖBB 72 órás tablettán túl van, mert úúúú, lehet hogy egy kósza sperma bekerült, mert lexopta, megcsókolta, utána meg kin.yalta, biztos terhes.... Most meg áll, mint a szamár a hegyen, és nem érti, mitől hízott 15 kilót.


Én meg azt nem értem, aki nem akar gyereket, az 2 másodperc élvezetért miért szexel védekezés nélkül/megszakítással/stb??

Lassan úgy érzem, van egy titkos összeesküvés, és aki 13 évesen még szűz, azt fejbe fogják lőni, úgyhogy nem baj, ész és gumi nélkül is de csinálni kell, mert az életük múlik rajta!!!

2011. okt. 2. 09:44
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

teljesen mindegy mit ír ide és ki, úgysem fog fogamzásgátlót felírni egy orvos sem egy 14 évesnek.

72 órást is csak úgy szerintem, ha a szüleivel megy el.

ez pedig azt jelenti, hogy a szülők mindenképp megtudják, mekkora rühes, büdös k.urva a lányuk, és ha normálisak, megpróbálhatják helyrehozni, amit régebben elbasztak a nevelésében.

2011. okt. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

te mondtad, 21. sz., az önmegtartóztatás nem éppen járható út, főleg h úton útfélen a szexről van szó.

de most könyörgöm, énis vettem be 17 évesen 72órásat mert kiszakadt a gumi, és úgy voltunk vele h jobb most ezt bevállalni mint egy gyereket, hiszen egyelőre nincs meg az anyagi hátterünk. megjegyzem, abban az esetben meg arra vonatkozó felháborodott kérdésekkel kellene szembesülnöm h nade ilyen fiatalon gyereket szül? miért nem vett be 72órásat?


különben is, mindenkinek a maga dolga h mit csinál, gyakorikerdeseken még senkinek nem sikerült megváltania a világot

2011. okt. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!