Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért ajánlgatjátok a tizenéve...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ajánlgatjátok a tizenéves, fejlődésben lévő lányoknak úgy a 72 órát tablettát meg a fogamzásgátlót, mintha cukorka lenne?

Figyelt kérdés

Eszem eldobom és messzire repül...

Úgy viselkedtek, mint aki soha nem hallott hormonokról, szabályos ciklusról, fejlődésben lévő szervezetről, trombózisról, egészségügyi kockázatról.

Főleg akkor, ha neki áll sírni valami kis eszetlen, hogy védekezés nélkül szexelt. Azt se tudjátok, mikor fog legközelebb kettyinteni, mennyire rendszeresen él nemi életet, és máris rávágjátok, szedjen fogamzásgátlót.

Nem beszélve arról, mikor egy szemmel láthatóan iskolázatlan, valószínűleg nem épp középosztálybeli kerül ilyen helyzetbe: ha arra ku.rva 400 forintos gumira nem volt pénze, majd pont ki fogja váltani a fogamzásgátlót, ami legalább 3000 havonta?


A 72 órással kapcsolatos katyvasz a fejekben, hát az tényleg elképesztő: "Leültem a barátom után a székre, lehetett rajta sperma, mit csináljak?"

"Vegyél be 72 órást!".

Bocs, de az egy igen erős hormontabletta, még akkor is lehet komoly mellékhatása és felboríthatja a hormonháztartást, ha valakinek már beállt a ciklusa, és elég fejlett testileg. Kizárólag arra való, hogy ha szinte biztos a teherbe esés, akkor utólag gyorsan még lehessen tenni valamit.


Aki pedig szexelni kezd, az gondoljon bele, hogy éppen gyereket csinál. Vagyis nincs 100%-os védekezés, ha két marékra kapkodja a fogamzásgátlót, és a 72 órás tablettát, akkor is teherbe eshet, legfeljebb élete végéig egészségügyi panaszai lesznek.


Én csak fogom a fejem, milyen lehetetlen, banális helyzetekben dobálóztok azzal, hogy szedjen hormonkészítményeket valaki.

Valaki, akiről semmit se tudtok, se a korát, se az anyagi helyzetét, se a családi körülményeit, se a magánéletét és a nemi életét, se az egészségügyi állapotát nem ismeritek.


Feleslegesen beszedni ezeket a gyógyszereket legalább akkora felelőtlenség, mint védekezés nélkül szexelni.


2011. okt. 2. 07:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%
Ennyi erővel ne menj ki az utcára, mert elüt a busz. Kb. így gondolkozol. Tudom, hormon, kockázat stb... De mi a fenének nincs kockázata? A lélegzésnek is van, simán megfulladhatsz :D
2011. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%
kérdező, az a vicc, hogy erős tévképzeteid vannak a fogamzásgátló tablettáról és ha nem vagy orvos, akkor hagyd rá az orvosokra, hogy felelősséget vállaljanak azért, hogy mit írnak fel a tinilánykáknak
2011. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 napietus ***** válasza:
28%

ja, összehordasz mindenfélét. az ivóvízben található hormonról is kb. 3 éve kiderült, hogy urban legend.


az egyik legbiztosabb fog.gátló módszer. aki emg ahhoz nem elég felnőtt, hogy fogamzásgátlót szedjen, az ne szexeljen, mert ahhoz sem elég nagylány.


29/N

2011. okt. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a kérdezőnek igaza van.


Nyilván vannak olyan helyzetek, mikor kell a 72 órás tabi. Pl. ha kiszakad a gumi, beleélvez a fiú a lányba, netalántán még peteérés közelében is történik a dolog.


De olyanoknak is a tablettát ajánlják, akinek totálisan felesleges. Nagyobb a kockázata annak, hogy a 72 órástól súlyosabb gondjai lesznek, mint magának a terhességnek.

Pl az ilyen "leszoptam a pasim, csókolóztunk, aztán kinyalt" típusú kérdések.

Vagy a "menzeszem utolsó napján voltam, és a párom odatette a farkát a hüvelybemenethez"....

És már rögtön jön a "menjél esemény utániért, mert jobb félni, mint megijedni" hozzászólások tömkelege. Gondolkodjunk már, mielőtt vkinek ilyen szert ajánlgatunk.


Meg ugye a fogamzásgátlók. Szedjen mindenki 14 meg 16 évesen tablettát, mert úgy sem árt! Haha, jó vicc. Már hogyne ártana. A nőgyógyászom mondta, hogy ilyen fiatal korban a tabletta ártalmasabb, mint egy terhességmegszakítás. (Mielőtt vki fellázad: nyilván ő sem úgy értette, hogy akkor nem kell védekezni, és majd megy kaparásra. Meg ugye a lelki és erkölcsi részét is nézni kell a dolognak. Ezzel csak annyit akart mondani, hogy egészségügyileg igen is baromira kockázatos ilyen fiatalon a hormontabletta.)


De akár idősebbnek is. Honnan tudjátok, hogy nincsen probléma a májával? Vagy épp nem-e migrénes? Esetleg van bármi olyan baja, ami miatt szednie sem lehetne?

Mér hiszi azt mindenki, hogy a tabletta nem káros?


Érdekes, hogy azokat a kommenteket sose látja meg senki, amiben azt írja le vki, hogy pár év tabiszedés után az előtte teljesen rendszeres, pontos ciklusa eltűnt, és nem menstruált többé orvosi segítség nélkül. PCOS lett, meghízott, kiszőrösödött stb, azért, mert felborította a hormonjait a tabletta.

A környezetemben lassan nem marad olyan nő, aki tablettát szed. Többeknek a libidója csökkent nullára, vkinek iszonyatos migrénje lett, vkinek a trombocyta számát dobta meg úgy, hogy az orvos inkább azt mondta hagyja abba.

Olyan is van, akinek májdaganata lett tőle. Vagy épp folyamatos hüvelyfertőzésekkel küzdött.


Elég furcsa, hogy az emberek már mindenben összeesküvés elméleteket látnak (pl. H1N1 oltás ugye, meg jópáran már a védőoltások ellen vannak), közben a fogamzásgátló tablettára mindenki azt hiszi, hogy nincs semmi mellékhatása.

2011. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%
Azért ez is általánositás. Sokan vagyunk akiknek a tabletta rengeteget segit. Pms-ben, menstruációs fájdalmakban stb. Mióta szedem van +3 napom egy hónapban amikor jól érezhetem magam ahelyett , se ülni se állni se feküdni nem tudnék ( amugy amig nem szedtem az alatt az egy hét alatt ugyanugy elfogyott egy csomó fájdalomcsillapitó). És a nőgyógyászokat sem értem ... én rengeteget hallom, hogy ma már szünetet sem kell tartani pár év után mert tényleg annyira alacsony a hormontartalom a tablettákban... Most akkor mi a valóság? Jó lenne tudni, és nem majd 10 év mulva megbánni:(
2011. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Több helyen is olvastam, hogy egy orvosi tanulmány szerint az alacsony hormontartalmú tablettáknál háromszoros esély van a trombózisra.


Az is tény, hogy nekem is abba kellett hagyni, és a mai napig nem állt vissza a hormonháztartásom.


Az is tény, hogy a kollegina lánya most trombózis miatt van kórházban, és küzdenek az orvosok, hogy normalizálódjon a véralvadása.


Ez még "csak" a fogamzásgátló volt, aminek "ma már sokkal alacsonyabb a hormontartalma, és teljesen veszélytelen".


Szerencsére 72 órásra nem szorultam még rá. Bár ahogy itt olvasgatom a kérdéseket-válaszokat, már vagy egy fél kilót el kellett volna szopogatni belőle. :P

2011. okt. 3. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!