Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tab. : ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tab. : ha azonnal szedhetem, minek a vérvétel? Ha a vérvizsgálat eredményétől függ, hogy szedhetem-e, miért írta már fel most?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász megvizsgált, rákszűréshez vett mintát, elküldött vérvételre (3 hét múlva eredmény), de azonnal fel is írt egy fog.gátló tabit, és mondta, hogy a napokban kezdhetem is szedni (2-3 napon belül megjön). Ez normális? Végülis azt mondta, hogy ez még a hozzászokás időszaka, és nem lehet belőle baj, de én eléggé parázok. :( Egyébként a gyógyszer a Gestomix.
2011. okt. 19. 11:39
1 2
 1/11 LadyLee ***** válasza:

Nagyon kicsi az esélye annak, hogy a vérvétel olyat fog mutatni, ami miatt nem szedheted, ezért "kockáztatta be". Ha nem szedheted, az sem azt jelenti, hogy beveszed addig azt a néhány szemet és kapásból lesz valami bajod, hanem csak azt, hogy huzamosabban nem szedheted - tehát ha elkezdted, akkor bizony abba kell majd hagynod, de ilyen rövid időnyi szedéstől nem lesz akkor sem bajod.


Nagyobb kockázatnak látta a doki azt (okkal), hogy időközben bekövetkezik egy nem kívánt terhesség.


Szerintem ne parázz - a doki felelősségteljesnek tűnik, nem lesz semmi gond. Engem talán ha 1 orvos elküldött vérvételre a tabletta kapcsán - pedig jártam már vagy 10-nél és szedem több, mint 10 éve. (persze magamtól járok rendszeresen vérvételre és rákszűrésre is)

2011. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Igen, elég normálisnak tűnt a doki, sokan ajánlották, hogy hozzá menjek.

A nem kívánt terhesség viszont nem hiszem, hogy túl könnyen bekövetkezne, végül is mindig használunk óvszert, szóval emiatt nem hiszem, hogy siettetnie kéne a tabi szedését.


Csak az esetleges mellékhatásoktól tényleg betojtam (szúrás a mellkasban, részleges/teljes vakság, stb...), bár gondolom, ezek kb. minden fog.gátlón rajta vannak.

2011. okt. 19. 12:10
 3/11 anonim ***** válasza:

3 hét mire megjön az eredmény. Ezalatt nem fog bekövetkezni semmi komoly, mint trombózis.. Hiszen emiatt küldött el téged vérvételre, kíváncsi hajlamos vagy e rá. Az eredményből majd látni fogja, hogy szedheted e tovább vagy sem, és ha nem, akkor szól.

A mellékhatások pedig.. Ha semmi bajod nincsen, ami miatt nem szedhetnéd a gyógyszert, akkor az esetleges mellékhatások még jelentkezhetnek. Teljesen egyénfüggő, hogy ki miképpen reagál. Ha jelentkeznek kellemetlen mellékhatások, akkor visszamész és felír neked egy másikat. A dolog ezen részének semmi köze nincs a vérvételhez, tehát nem kell aggódni! :)

2011. okt. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 LadyLee ***** válasza:

Nem hiszem, hogy egyénenként mérlegelik ilyenkor a dokik, hogy ki mennyire tűnik megbízhatónak és mennyire nem. :)


Van erre egy standard eljárásuk, melyet nyilván nem a legértelmesebb páciensekhez fognak igazítani, hanem a legkevésbé értelmesekhez és felelősségteljesekhez, hiszen ők a kockázatos esetek. És ez a standard lesz az, ami alapján eljárnak. Tehát nem arra gondoltam, hogy kifejezetten nálatok félne a doki a nem kívánt terhességtől, hanem arra, hogy generálisan ez egy sokkal nagyobb veszély, mint bármilyen mellékhatása a tablettának.


Magyarországon óránként 5 abortuszt végeznek el...

2011. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, kezdek megnyugodni. :)))
2011. okt. 19. 13:41
 6/11 anonim ***** válasza:

A vérvétel tulajdonképpen olyan dolgokat mutathat ki, amiket már eddig is tudhat az ember. Tehát rávilágít a máj állapotára, a vese állapotársa, a trombózis hajlamra, meg ilyenekre. De ezeket pl egy májbeteg pontosan tudja magáról. Azért kell elmenni vérvételre, hogy hátha még nem tudtad, hogy ilyen bajod van. Mert bizony veseelégtelenek nem szedhetnek gyógyszert. De ezek ritka dolgok, és általában nem a fog.gátlófelírást megelőző vérvételen derül ki,hanem máskor már megmutatkozik. Nem tudom érted-e, amit ki akarok nyögni :D

Egyébként lekkiismeretesnek tűnik a dokid. Enyém nem küldött el vérvételre, csak megvizsgált+rákszűrés+beszélgetés. Megkrédezte, hogy van e trombózisos a családban, vmi máj/vese probléma nekem és kész.

Nyugodtan elekzdheted szedni, ha vmi komolyabb baj van, ami kiderül a vérvételből, akkor abbahagyod.

Kisebb mellékhatásokkal pedig számolni kell, az a vérvételből se derül ki. Pl. közti vérzés az első (akár 2. 3.) hónapban elég nagy valószínűséggel jelentkezik. Ez is cska akkor baj, ha nem múlik el. Meg a doki nem tudhatja előre, hogy nem e okoz libidócsökkenést/migrént a tabletta neked. Majd a szervezeted megmondja. 2-3 hónap, és elmúlik minden mellékhatás. Ha nem, akkor kell visszamenni. A betegtájékoztatóban amúgy a létező összes bajt felsorolják (pl vakság--> ettől nehogy félj!!!) csak azért írják bele, hogy ne lehessen beperelni a gyógyszergyártót, ha valakinek vmi baja lesz, és rá akarja fogni a fog.gátlóra..

Figyelni kell a testedet, az apró jeleket, évente minimum 1x elmenni ellenőrzésre, rákszűrésre, vérvételre is esetleg, és akkor rögtön észreveszik ha vmi baj van. De ezek a mai korszerű alacsony hormontartalmú készítmények a legtöbb embernél nem okoznak problémát :)

2011. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont, hogy furi, hogy nem várja meg az eredményt. Az lenne a logikus, ha előbb megnézné, és aztán szedhetnéd. Mit néznek a vérvételen? Csak májfunkciót?

Mert akkor valószínűleg azért szedheted rögtön, mert egy hónap tabiszedés akkor sem ront sokat a dolgon, ha alapból van vmi probléma a májaddal.

Viszont ha Leiden mutációt néznek (trombózis hajlamot), akkor 3 hét alatt szerintem igen is kaphatsz trombózist. Szóval én addig nem szedném.

Meg azt sem igazán értem, hogy most felírja, szeded egy hónapig, majd esetleg kiderül, hogy mégsem szedheted. Akkor abbahagyod. Akkor már nem jobb, ha el sem kezded? Csak megzavarja a ciklusod.


Egyébként Leiden mutáció vizsgálatot érdemes végeztetni, még akkor is, ha az orvos nem küld el, és fizetned kell érte. Egyik bnőm pont ma volt vérvételen, mert neki az orvos nem nézett ilyet, csak felírta a tablettát.

Viszont az unokatesója tüdőembóliát kapott a fogamzásgátlótól (mivel előtte őt sem vizsgálták ki...), és majdnem belehalt. Úgyhogy inkább ő is elmegy vizsgálatra, és majd akkor kezdi szedni, ha negatív.

2011. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És az unokatesónál 3 hét alatt következett be az embólia?
2011. okt. 20. 10:49
 9/11 anonim ***** válasza:

12:43 vagyok


Mint mondtam, 3 hét alatt nem történik semmi! Nővérem 4 évig szedte, mikor kiderült, hogy nem lehetett volna és nem lett semmi baja. Nyilván ez szerencse is volt azért, de nem 3 hét alatt alakul ki. Vagy ha kialakul, akkor az nem csak a tablettának köszönhető. Ha sokat ül, mert olyan munkája van, akkor az is kiválthatja.(mint pl. nagynénémnél..) Nálunk apai ágon az egész család trombózisos. Ezekből kiindulva mondom, hogy 3 héttől nem lesz bajod.

2011. okt. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és még valami. Nővérem 4 évig szedte, és ráadásul dohányzik is. Ezutóbbi méginkább ráerősít a dologra, főleg, hogy már eleve dohányosoknak kevésbé ajánlják a tablettát. Nekik jobban oda kell figyelniük magukra, a különböző tünetekre. Szóval ha nincsen trombozisos a családban, akkor egyáltalán nem kell aggódnod.
2011. okt. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!