Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nemrég kezdtem fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemrég kezdtem fogamzásgátló tablettát szedni (20+ éves vagyok), kedden végeztem az első levéllel (szerdán már nem vettem be), és még nem kezdődött el a ciklusom. Ez normális?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem fogamzásgátló tablettát szedni (20+ éves vagyok), kedden végeztem az első levéllel (szerdán már nem vettem be), a tájékoztató (és az orvosom) szerint ezután a 2-3. nap kellene megjönnie a menstruációmnak, ez most már a 4. és még semmi. Tapasztaltam a tüneteket, fájt a hasam és feszülnek a melleim, de ezen kívül nem történt még semmi. Egyébként minden rendben, semmi furát nem éreztem az első 21 napban, csak hányingerem volt az elején, de elmúlt és utána már minden oké lett. A kérdésem annyi lenne, hogy mi történik, ha nem kezdődik el a ciklusom? Normális ez? A 7. napon így is kezdjem el a második levelet? Ha esetleg megjönne (még van három napja), akkor se várjam meg a végét, tehát mindenképp a terv szerint, a 7. napon kezdjem a következő levelet?
2011. dec. 3. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

a 7 napos szünetbe kell megjönnie,ha a 7.napon akkor a 7.napon,de ha a 8-kon(amikor már elkezded a kövi levelet)akkor is jó.

A 8.napon kell elkezdeni a következő levelet!

2011. dec. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a 8. napon kell elkezdeni szedni, ha 7-nél több szünetet tartasz, NEM VÉD!!!!

Ha nem jön meg, akkor menj vissza a dokihoz, mert nem megfelelő a tabi. De ha csak 1 hét múlva tudsz visszamenni, akkor is kezdd el szedni a köv. levelet.

Ha van esély rá, hogy esetleg terhes vagy, akkor csinálj tesztet.

2011. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyébként 4. nap szokott megjönni, de 5-6 napon is oké. A 7-en is, de akkor általában már nem szokott megjönni.
2011. dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Terhes semmiképpen sem lehetnék, és elsősorban nem a fogamzásgátlás a cél, bőrgyógyászati problémára kaptam a gyógyszert (aminek egyébként csak kvázi 'mellékhatása' a fogamzásgátlás, elsősorban bőrgyógyászati készítmény, de nőgyógyász írja fel), egy minimális hormonzavart szeretnénk helyretenni. Köszönöm, akkor ezek szerint ha megjön, ha nem, a 8. napon kezdődik a második levél. Ha bármi furát tapasztalok, akkor pedig irány az orvos :)
2011. dec. 3. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:
20+ évesen feltételeztem volna, hogy a rohadt betegtájékoztató elolvasásával kezded a gyógyszerszedést
2011. dec. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!