Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kicsit félek a fogamzásgátlótó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsit félek a fogamzásgátlótól! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nemsokára fogamzásgátlót fogok szedni. De kicsit félek, hiszen sok olyan dolgot hallottam róla, hogy valaki évekig szedte és nem lehetett babája. Meg, hogy így könnyebben el lehet kapni valami fertőzést, na meg még ott van az elhízás is. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Mármint, hogy pl szedte 5 évig és mégis most van egy babája? És az elhízás mennyire gyakori?

Előre is köszönöm a válaszokat. 18/L


2011. dec. 12. 16:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
nem hiztam tőle, de olyan migrénem lett, h ne tudd meg.. :S
2011. dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Előre nem tudhatod, hogy a szervezeted hogyan reagál a gyógyszerre. Neked kell mérlegelni, hogy megéri-e a kockázatot vagy sem.


Azoknál gyakoribb, hogy nem áll helyre a peteérés, akiknek alapból gond volt a ciklusával már a tabletta előtt.

Azoknál ritkább, akik a szedés előtt már jó pár éve rendszeresen menstruáltak.

Persze ez sem törvényszerű, mert tudok olyat, akinek tabi előtt szabályos 28 napos ciklusa volt, abbahagyás után meg egy évvel se állt helyre.

De olyat is tudok, akinek meg 26-32 napos ciklusa volt, tabi abbahagyása után meg szabályos 28 napos lett.

2011. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Értem. És a libidócsökkenésről meg a szőr erősödéséről tudtok valamit? Ha esetleg elkezdem szedni és ilyen lesz, akkor a tabletta abbahagyása után ez elmúlik?
2011. dec. 12. 16:16
 4/25 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem amúgy is erősebb szőröm van, de tovább nem erősödött. A libidóm viszont nagyon lecsökkent, sajnos nem nedvesedek eléggé :( Viszont pozitívum, hogy a menstruációm 3-4 napra csökkent le, előtte pedig 6-7 nap volt. És nem is görcsölök. Ez az én tapasztalatom, de mindenkire másként hat...
2011. dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Értem....és van olyan akire semmilyen hatással sincs? Mármint negatív hatásra gondolok......tehát, hogy nála semmi sem változott.....amúgy köszönöm az eddigi válaszokat, ha valakinek van még valami tapasztalata megköszönném, ha írna :)
2011. dec. 12. 16:26
 6/25 anonim ***** válasza:

Nagyon szervezetfüggő. Ha valami mellékhatása van, akkor próbálgatni kell az orvos javaslatai segítségével, amíg meg nem találod a megfelelőt. Az elsőtől, amit szedtem nekem is migrénem lett, 2 napig nem bírtam kimászni az ágyból, annyira fájt a fejem =S

A másiktól nem volt semmiféle káros mellékhatásom, egyelőre. Csak a mellem nőtt meg tőle (az abbahagyása után ugyan visszaállt a régi méretre, de nem ereszkedett meg), dúsabb lett a hajam, elmúltak a görcseim, és enyhe is lett a vérzésem menstruáció alatt. Nedvesedni én is nehezebben nedvesedtem, de egy picivel hosszabb előjáték nálam megoldotta a problémát, szerencsére, így erre sem igazán volt panasz, csak nem tocsogtam annyira =D

De neked kell kitapasztalnod, ha vállalod a dolgot.

2011. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hú...tényleg köszönöm mindenkinek, kicsit lenyugtattatok....:) bár még félek, de ha esetleg nem válna be akkor abbahagyom :) mindenkinek ment a zöld kéz.....;)
2011. dec. 12. 16:34
 8/25 anonim ***** válasza:
Engem tejesen tönkretett. 3 hónapig borzasztóan rosszul voltam (folyamatos émelygés, hirtelen izzadással és heves szívveréssel járó rosszullét
2011. dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

ek stb), azóta sem termel a petefészkem rh-t, ami hosszútávon meddőséget okoz, plusz pattanásos vagyok (azelőtt sosem voltam az), hull a hajam stb.. Azt mondom, ha jót akarsz magadnak, nem hülyéskedsz a hormonaiddal.

20/L

2011. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Hú az komoly :/ és 3 hónapig szedted? És mit mondtak az orvosok, fogja újra termelni a hormont a szervezeted?
2011. dec. 12. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!