Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kicsit félek a fogamzásgátlótó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsit félek a fogamzásgátlótól! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nemsokára fogamzásgátlót fogok szedni. De kicsit félek, hiszen sok olyan dolgot hallottam róla, hogy valaki évekig szedte és nem lehetett babája. Meg, hogy így könnyebben el lehet kapni valami fertőzést, na meg még ott van az elhízás is. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Mármint, hogy pl szedte 5 évig és mégis most van egy babája? És az elhízás mennyire gyakori?

Előre is köszönöm a válaszokat. 18/L


2011. dec. 12. 16:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Én nem tapasztaltam negatívumot, nagyon görcsös voltam menszesz alatt, most már nem, nem híztam, nem fáj jobban a fejem mint eddig. Viszont életemben először hüvelygombám lett így a könnyebben elkapható fertőzés lehet h igaz. Persze ez csak az én példám én 1 éve szedem.

Az ismeretségi körömben van olyan aki 8 évig szedte 3 fia van, nem volt soha gondja belőle. De olyan is van aki hónapokig hormonkezelésre járt (hozzátenném esetében, hogy veszélyesen sovány, hormonzavaros). Tudom lehet lesz aki ebbe beleköt de én így látom/hallom a dolgot: már elég sokat tárgyalták a meddőség témát (tv, cikkek, orvosi közlemények stb., sokat olvasom őket, hisz én is szedem érdekel a téma). Egy hiteles forrást se láttam ahol azt mondták ,,meddő lehetsz tőle". Épp az ellenkezőjét próbálják mindenhol megértetni. Ahol probléma merül fel ott más betegség áll a háttérben, illetve a nem megfelelő szedés. Gondolok itt arra h sokan nem tartanak szünetet és 6-7 év után nem lesz rögtön menstruáció. Gondolok itt arra h valaki elkezd hízni tőle és akkor se vált gyógyszert. Gondolok itt arra h a dohányosok és alkoholt fogyasztók körében eleve nagy a meddőségi ráta (és nem a gyógyszer szedők vannak többségben ebben).

Ezek a leggyakoribb hozzászólások amiket olvasok ilyen témában. Természetesen bennem is vannak félelmek, hisz ha igaz ha nem megmaradnak az emberben az ilyen kommentek, az egyetlen amit lehet tenni h nagyon oda kell figyelni magadra és ne pletykákra alapozz, hanem hiteles forrásból (és hát legyünk őszinték az nem a gyakorikérdések.hu ahol kézmosástól is teherbe lehet esni ;)).


22N

2011. dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Az igazság,hogy neki kellene küldenie...De felvetheted neki a dolgot te is,hiszen jogod van hozzá,inkább,minthogy baj legyen belőle-ragaszkodjatok hozzá.Beutaló mindenképp kell laborba.Kivéve ha magánlaborba mész-de ott saját magadnak kell kiválasztanod,mit nézzenek meg.Vagy magánorovos,ha nem bízol a mostaniban,végül is az a pár ezer ft néhány havonta sztem megér annyit,hogy az ember egészséges legyen.
2011. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Egyébként 20:58-asnak igaza van,meddőséghez valóban vezethet,de csak akkor,ha alapbol nem stimmel valami,tehát már a szedés előtt volt egy hormonprobléma/inzulinrezisztenia,stb vagy arra való hajlam.Hiszen a legtöbb ilyen hormonális probléma ált.meddőséggel jár és nyilván "idegen" hormon bejuttaása a szervezetbe ezeket a kórképeket tovább rontja.
2011. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) a hozzászólások alapján úgy döntöttem, hogy szedni fogom, de előtte egy vérvételre mindenképpen elmegyek és ezt évente, vagy fél évente megismétlem. Amúgy kb olyan 2 vagy max 3 évig tervezem a szedését. :)
2011. dec. 14. 14:48
 25/25 anonim válasza:

18 éves koromtól szedtem fogamzásgátlót, onnantól volt állandó partnerem. Attól függetlenül az elején gumiztunk. A mostani barátom illetve azóta már a férjem tanácsára (3-dik kapcsolatom) csak gumit használtunk. Nem akarta teletömni a szervezetem gyógyszerrel. Igazság szerint az elején főleg azért kezdtem szedni, mert a menszeszem össze-vissza jött meg, így beállt a gyógyszertől, és kevésbé lettek fájdalmasak a menstruációs időszakaim, míg előtte fetrengtem a fájdalomtól. Hugomék is gumiznak, bár most ő is gyógyszert irat fel ez okból. Egyébként mindenkinél másként hat. Én pl. a gyógyszer leállásá után kezdtem el hízni.

Remélem valamennyit segítettem.

2011. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!