Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kicsit félek a fogamzásgátlótó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsit félek a fogamzásgátlótól! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nemsokára fogamzásgátlót fogok szedni. De kicsit félek, hiszen sok olyan dolgot hallottam róla, hogy valaki évekig szedte és nem lehetett babája. Meg, hogy így könnyebben el lehet kapni valami fertőzést, na meg még ott van az elhízás is. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Mármint, hogy pl szedte 5 évig és mégis most van egy babája? És az elhízás mennyire gyakori?

Előre is köszönöm a válaszokat. 18/L


2011. dec. 12. 16:09
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül szeretnék fogamzásgátlót szedni.....barátommal nagyon szeretjük egymást és elég sokat vagyunk együtt.....én sem támogatom a fogamzásgátlót, de sokkal "jobb" lenne így.....sajnos egyszer kiszakadt az óvszer és azóta még jobban félek mint előtte.....amúgy meg 2-2,5 év után abbahagynám a szedését.....azért is kértem tapasztalatokat illetve tanácsokat :)
2011. dec. 12. 16:52
 12/25 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg neked kell eldöntened. Attól, hogy másnak baja lett tőle, neked nem biztos, hogy lesz.

És attól, hogy másnak semmi baja nem lett tőle, neked még lehet.

Egy abortusznál biztosan jobb, de ha van lehetősége az embernek máshogyan is védekezni, akkor lehet érdemesebb elkerülni a hormontartalmú szereket.

De ennek tényleg egyéni döntésnek kell lennie.

Egyszer készítettem egy kérdőívet a tablettákról. Nem túl reprezentatív, mert csak 50 válaszadó válaszát lehet megnézni, de az az 50 ember még mindig több, mint ahányan erre a kérdésre választ fognak írni.

Ha ez segít, akkor szívesen elküldöm.

2011. dec. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Hát ha nem gond akkor elküldhetnéd, kíváncsi vagyok......:) és köszi előre is :)
2011. dec. 12. 17:00
 14/25 anonim ***** válasza:
Elküldtem.
2011. dec. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 whatshername ***** válasza:

5 éve szedem a Lyndinete 20-at és semmi bajom.Amiket az előttem írók leírtak,azt tényleg mind rá lehet fogni a tablettára,meg persze lehet teljesen mástól is.

Szőrösödés és elhízás - igen a 60as évek fogamzásgátlóinak voltak néha ilyen hatásaik,de azóta fejlődött a dolog,nagyon alacsony a hormontartalmuk.

Egyébként egy tisztességes nőgyógyász mielőtt felírja,elküld vérvételre,és az alapján választja ki,hogy melyiket szedd.

De a tájékoztatóba is le van írva,hogy ha májbeteg vagy,esetleg trombózisod volt stb.,és közben erősen dohányos is vagy,akkor ne szedj fogamzásgátlót.

Ja,és anyám is évekig szedett bogyót,és lám itt vagyok és van egy húgom is!:)

2011. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindenkinek :).....amúgy azt még nem mondtam, hogy 3 havonta kb szokott olyan lenni, hogy annyira begörcsöl a bal petefészkem peteérés alatt, hogy semmilyen gyógyszer sem segít. Remélem ezt a tabletta megszünteti és nem okoz mellékhatásokat, ha mégis akkor úgy is abbahagyom :)
2011. dec. 12. 17:14
 17/25 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy működik, hogy úgyis abbahagyom. :O Egy levél szedése közben eszedbe ne jusson abbahagyni, bármilyen melléhatást tapasztalsz, sőt, az első 3 hónap nem mérvadó. Ha már belevágsz és lesz bármi kellemetlenség, egy kicsit tűrni kell:) Nálam is volt/van egész hónapos barna folyás, egész hónapos mellfeszülés, ok nélküli hisztériázás, idegeskedés, libidócsökkenés-hüvelyszárazság... De úgy vagyok vele, hogy lehetne rosszabb is, és ezt a pár hónapot ki kell bekkelni:)
2011. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Hát de, ha túl sok mellékhatás lép fel akkor nem fogom magam "kínozni"....amúgy 3 hónapig mindenképpen szedném, csak az után állnék le vele, ha esetleg lesznek problémák.....kicsit túlságosa is félek.....:/
2011. dec. 12. 17:22
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egészségügyis vagyok,és kétes a véleményem róla.Nyilván aki teljesen egészséges(anyagcsere,hormonális téren),annak nem ártanak ezek az alacsony hormontartalmú szerek,csak a valóság meg az,hogy egyre több a hormonális problémákkal kűzdő ember,és ezek nagyon változatosak,nehezen kideríthetők,és senki nem tudhatja,hogy éppen milyen defektus van a szervezetében.Úgy értem,millió egy receptor hiba,stb állhat a háttérben,ezek általában örökletesek és a fogamzásgátló szedése elősegítheti ezek megjelenését,ha az egyén hajlamos rá.Szóval attól még,hogy valakinek nincsenek hormonzavarra utaló tünetei,még nem biztos,hogy minden rendben is van,és ez esetekben a tabletta sokat árthat.Egy szóval azt akartam mondani,hogy sosem tudhatjuk,nálunk éppen mi hibázik és a tablettával ez által mit "segíthetünk elő".Ezt a részét a dolognak sokan nem ismerik,nyilván az anyagcsere és a hormonrendszer nagyon össztett folyamat.Sajnos sok nőgyógyász a tabletta felírása előtt még egy általános alaphormon vizsgálatra sem küldi el a pacienst,pedig az sem mérvadó dolog,ami bizonyítaná,hogy teljesen biztonságos az illető személynek a tabletta.

Én csak annyit tudok tanácsolni,hogyha szedni szeretnéd,akkor előtte nem ártana egy vérvétel,ahol legalább az alaphormonokat megnézik,és jó lenne,ha a szedés alatt is időközönként megismételnék ezt.Szerintem így biztonsággal szedhető,de én azt egyáltalán nem tartom jónak,hogy az orvosok ezt nem teszik meg,hanem csak írják tucatszámra évekig a bogyót semmilyen ellenőrzés nélkül.Utána meg az internet tele van olyanokkal,akiknél a negatív hatás akkor mutatkozott meg,amikor már x éve szedte...Sajnos más dolog,hogy ezt hogy adod be az orvosodnak,hogyha nem küld magától...

2011. dec. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolóval abban maximálisan egyetértek, hogy az orvosok ilyen szempontból elég felelőtlenek és igyekeznek mindenkit a legegyszerűbben és leggyorsabban 'lerázni-lerendezni'. Tisztelet a kivételnek. Én a legtöbb helyen azt hallottam/olvastam, hogy vérvétel nélkül felírják a gyógyszereket...:S Engem elküldött vérvételre, de az egyedüli dolog, amit megnéztek, az az apc rezisztencia volt. Úgyhogy ha letelik a 3 hónap, én mindenképp szeretnék egy alaposabb vérvizsgálatot... Nem tudod véletlenül, hogy ezt kérni kell a nőgyógyásztól, vagy ha magától nem küld el, akkor reménytelen? Vagy csak simán sétáljak be a vérvételre? Kellene érte fizetni?
2011. dec. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!