Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló szedésével ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló szedésével ha mégis terhes maradtam, mennyi az esély, hogy egészséges babát hozok a világra?

Figyelt kérdés
Ugyanis késik ami eddig még nem fordult elő a tabletta mellett, nagyon félek, még az orvos sem tudott mit mondani, mert hamar lenne,egy hete késik...
2008. márc. 27. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha terhes vagy, valószínűleg nem lenne a babádnak semmi baja. Több olyan anyukát is ismerek, aki tabi mellett maradt terhes és szép egészséges gyereke született. A mai tabiknak már alapvetően alacsony a hormontartalma és mivel a késés után a következő levéllel már nem veszed be (ugye?), így a baba nagyon kevés hormont kaphat csak, nem lesz baja tőle.

Ne aggódj, ha baba van, valószínűleg egészséges!

2008. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod megnyugtatott mert nem szeretnék abortuszt, habár van már két kislányom nem terveztünk több babát de ha így alakult akkor megtartom inkább.Köszönöm
2008. márc. 28. 08:21
 3/7 anonim válasza:
100%
A ma forgalomban lévő hormonális fogamzásgátló tabletták nem okoznak fejlődési rendellenességet a magzatnál. Akkor sem, ha valaki a szedés alatt esett teherbe. Egyetlen genetikai tanácsadó sem javasolja emiatt a terhesség megszakítását. Mivel milliók szedik világszerte az ilyen készítményeket, jól dokumentált vizsgálatokkal bizonyították ezeket a tényeket. Természetesen, ha a terhesség kiderül, a szedést abba kell hagyni, hiszen ekkor már nincs szó fogamzásgátlásról.
2008. márc. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mióta szeded a gyógyszert. Mert én fél éve szedtem, és most nem jött meg (3 hete). Csináltam tesztet, nem vagyok terhes, csak a gyógyszer nem volt jó nekem. Váltani kell.
2008. márc. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2008. márc. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már 3 éve szedem eddig méd soha nem fordult elő, hogy ne jött volna meg pontosan délután ultrahangos vizsgálatra megyek majd kiderül mi a helyzet!
2008. márc. 28. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:
ritkán esik teherbe a nő tabi mellet,de ha mégis terhes akkor babának baja nem lesz
2021. júl. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!