Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mely országokban engedélyezett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mely országokban engedélyezett az abortusz tabletta?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 23:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ausztriában úgy tudom van. Mifepristone a tabletta neve.

De az miért jobb? Ált. úgy is kaparás/vákuum a vége, mert nem ürül ki teljesen a méh.

2012. jan. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy ez a módszer sokkal jobb mint a vákumos.Nem minden esetben kell kaparás, ugy kb 11%-nál. A meddővé válás szinte kizárt. A terhesség 7 hetéig alkalmazható.
2012. jan. 4. 23:58
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha annyira nagyon szuper lenne, itt is alkalmaznák.
2012. jan. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

[link]

Videókat érdemes megnézni.

2012. jan. 5. 00:14
 5/18 anonim ***** válasza:

Jah, és ezeken is érdemes elgondolkodni:


"Vérzés: A legtöbb esetben általánosnak tekinthető a hosszan, akár 30 napig is elnyúló, vérzéses időszak. A felmérések szerint az eljárás miatt 100-ból 1 nőnél olyan erős a vérzés, hogy sebészi kaparást, vagy vérátömlesztést kell alkalmazni. Néhány nő a fellépő heveny vérzésbe halt bele."


"Fájdalomérzés A vizsgálatok változó eredményekről számolnak be, de a páciensek több mint felének különleges fájdalomcsillapítóra, harmadrészüknek narkotikumra van szüksége. A legtöbbször szédüléssel és hányással is jár."


"Nem mindig hajtja ki a gyermeket Szükségessé teheti a méhtágításos, kaparásos magzatelhajtást.

► Az emlőrák kialakulásának esélyét megsokszorozza

► A lelkiállapot felborulása Dr. Edward Sakiz, a Roussel Uclaf akkori elnöke nyilatkozta: „Az, hogy a terhes nőnek egy teljes hétig együtt kell élnie ezzel az elhúzódó beavatkozást jelentő helyzettel, igen súlyos lelki tehertétel.” Néha a terhes nő azt észleli, hogy a magzatgyermek testrészei darabokban jönnek ki belőle. Szigorú utasítás, hogy egy edényben minden ilyen darabkát össze kell gyűjtenie, majd bemutatni az abortőrnek, hogy ellenőrizhesse, a baba minden porcikája kilökődött-e. a sebészi abortuszoknál ritkán fordul elő, hogy az állapotos nő meglássa a baba testrészeit. Ennél a kémiai abortusznál mindent lát, és a tragikus látvány soha nem törlődik ki az emlékezetéből. Pszichiátriai betegségek ellenjavallatot jelenthetnek.

► Abortusz utáni lelki egyensúlyvesztés (Post-Abortion-Syndrom) A legtöbb, abortuszt fontolgató terhes nő kétségek között vergődik. Elhárító magatartása így hangozhat: „Nincs más választásom, nem látok más megoldást. De bárhogy is van, ezt nem én teszem, hanem ők.” Az RU-486 esetében azonban maga a nő nyeli le a méregtablettát, vagyis nem elszenvedi, hanem előre megfontolt módon, maga hajtja végre a cselekményt. Bár még nincs elégséges számú tanulmány ezzel kapcsolatban, de a jelzések arra utalnak, hogy e méhen belül bevethető vegyi fegyver alkalmazását követően több lelki szövődménnyel is kell számolnunk, mint a sebészi úton végrehajtott magzatelhajtásnál.

► Hosszú távú hatásai ismeretlenek A szer rendkívül erősen beavatkozik a női szervezet működésébe. Az anyára és annak később születendő gyermekeire gyakorolt hosszabb távú következményei jelenleg még nem teljesen ismertek."


Egyébként: "Európában eddig Ausztria, Dánia, Finnország, Franciaország, Norvégia, Spanyolország, Svédország, Svájc és Nagy Britannia törzskönyveztette a művi terhesség-megszakítás alternatívájaként hozzáférhető abortusz-tablettát."


"Ausztriában tablettás abortuszt végeznek itt:


1. GynMED Ambulatorium für Schwangerschaftsabbruch und Familienplanung

Mariahilfergürtel 37

1150 Bécs (a Westbahnhof-nál

Telefon (külföldről)

0043 699 178 178 00


2. A-1010 Vienna, Fleischmarkt 26

Phone: +43- 1512 96 31-250

Fax: +43 1512 96 31-210


3. Department of Obstetrics and Gynaecology

General Public Hospital

Wiener Ring 3-5

2100 Korneuburg

Austria

+43-2262-7801-205

+43-22-62-78-06-901


4. IR-Institut Schwangerschaftsunterbrechung Dr Ellersdorfer

9020 Klagenfurt am Wörthersee, Villacher Str 1a/9


5. Graz - Dr. Andre M. Jansen +43.316.812728


6. Salzburg - Dr. Charles Schlebaum +43.662.873955"


De csak úgy kérdezősködsz vagy terhes vagy és abortuszt akarsz?

2012. jan. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
bocs, csak megjelöltem a kérdést
2012. jan. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Tortillavadász válasza:

Bocs, de én úgy tudtam, hogy a terhesség elején nálunk is van injekció vagy tabletta (most nem a postinorra gondolok). Ha aktuális, kérdezd meg a dokit!


Ha nem aktuális, hanem teoretikus a kérdés, akkor például Amerikában a terhesség harmadik trimeszterében is végeznek abortuszt magánklinikákon. Altatásban feltárják a méhszájon keresztül, összeroppantják a koponyáját és darabokba vágva kiszedik, borzalmas belegondolni is. De még mindig jobb, mint nálunk Mo.-n, amikor elhal a magzat a 7. hónap környékén és megszületik az anyával a halott csecsemőt, ahogy nem egy ismerősömmel történt.

2012. jan. 10. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Az abortusz tablettának semmi szövődménye nincs, talán utána kéne nézni, mielőtt leírsz valamit! És azért nincs Magyarországon,mert egyik gyógyszergyártónak sem érné itt meg...többek között az ára miatt sem, mert mi nem vagyunk képesek kifizetni, másrészt meg pont azért, mert a magyar nőgyógyászok sajnos ezt adják be a magyar nőknek, hogy nem biztonságos. Hát előre közlöm, hogy az! És azon is el kellene gondolkodni, hogy nemcsak olyan nő van, aki nem akarja a gyerekét, hanem esetleg olyan is, akinek sajnálatos módon üres maradt a petezsák!!!! Én is az abortusz tablettát választottam, mert nem vagyok hajlandó Czeizel professzor szavaival idézve: "mészárszék" alá feküdni, és szétrakni a lábam! (egyszer már megtettem)Az abortusz tablettát igenis legálissá kéne tenni, csak Magyarország sohasem lesz erre képes!! És erről mind férfiak döntöttek...persze nem nekik helyezik fel a laminária pálcát, és nem őket kaparják ki!!! VICC!!

És a végszó: A művi abortusznak van rengeteg szövődménye, csak ennek is utána kéne olvasni, és tájékozódni!

2012. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Attól, hogy neked épp nem lett bajod tőle, ne mondd azt, hogy nm lehet szövődménye. Miért ne lehetne?

Szted a tabletta mégis mit csinál? Varászlattal eltünteti belőled a gyereket?

Hát nem. Vetélést idéz elő, ami igen is veszélyes.

2012. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
És szerinted a kaparás mit csinál?? Kicsit utána kéne olvasni és nézni, aztán talán akkor okosabb lennél valamivel!
2012. máj. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!