Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek? Szedjem a tablettá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Szedjem a tablettát vagy ne?

Figyelt kérdés
Ma írta fel nekem az orvos a Tri-Regolt, de 1 hónap múlva félévre Németországba megyek egy nyelvtanfolyamra. A neten nem sok jót írnak, de nekem elvileg ilyen kell mert igazából nekem 2 éve jött meg és azóta volt 5ször, azt mondta h ez tuti jó, de mivan ha nem?

2012. jan. 6. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Na.

Pontról pontra.

Ha szedni akarod, akkor vegyél annyit, amennyi Németországban is elég lesz. Ne szakítsd meg csak úgy. Ha még nem akarod elkezdeni emiatt, akkor ki se váltsd.

2. A neten minden gyógyszerről sok rosszat írnak, mivel hogy sokszor nem jön be az adott embernek az a típus.

Én egy újfajtával kezdtem, amiről meg ódákat zengtek, hát nekem mégse jött be, elhíztam, és nullára redukálódott a libidóm, szárazsággal... Váltottam Lindynette-re amiről konkrétan alig találtam 1-2 mondat pozitívumot. Na mondom érdekes lesz. Ezzel meg elmúltak a mellékhatások.

Szóval hogy kinek mi a jó, az személyfüggő.

Ha nem jó, mégse, akkor meg visszamész, és váltasz.

2012. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Inkább menj el külföldön orvosoz, ha van rá lehetőséged, hátha az értelmesebb, mint a mostani orvosod.

Ugyanis a tabletta nem kezeli a rendszertelen vérzést, hanem elfedi a problémát, becsapja a pácienst. Olyan ütemben hoz létre megvonásos, menstruáció szerű vérzést, ahogy az ember szedi.


Ha alapból két éve jött meg először, akkor alapból tilos lenne tablettát felírni!

Ráadásul nem is rendszeres, ami miatt még inkább nem szabadna, mivel a tabletta leállítja a peteérést.


Plusz ha két éve jött meg, akkor nagyon fiatal lehetsz, lehet, hogy még ki sem fejlődött normálisan a méhed, ami a tabletta mellett nem is fog, és lehet, hogy később gyereked sem lehet miatta.

De ha a méhed ki is fejlődött, a rendetlen peteérésed, még jobban leállítja a tabletta, ami miatt ha abbahagyod még ilyen se lesz a ciklusod. Ergo megint csak számíthatsz arra, hogy nem lesz könnyű a teherbeesés.


18 éves korodig nem kell foglalkozni a rendszertelen vérzéssel, ha utána sem áll be, akkor pedig KI KELL VIZSGÁLNI, hogy miért rendszertelen és az OKOT kezelni, nem a tünetet.

2012. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!