Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha lefekszem a barátommal,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha lefekszem a barátommal, muszáj nekem fogamzásgátlót szednem? Nem elég csak az óvszer?

Figyelt kérdés
Lassan tervezzük a barátommal a szexet. Több mint fél éve vagyunk együtt, és úgy érzem elérkezett az idő. Nah de nem elég csak óvszert használni? Muszáj nekem fogamzásgátlót szednem? Nődokihoz kell mennem? Vagy mit csináljak? Kitől, honnan kérjek? Segítsetek. 15 éves lány.
2008. márc. 31. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem ,fogamzásgátlót azért szoktak szedni a lányok mert úgy kellemesebb a sex mivel belédélvezhet a srác és nem kell gumi.Fölösleges gumit is és fogamzásgátlót egyszerre csinálni. De persze vannak olyan emberek akik nagyon félnek mert a gumi se a fogamzásgátló sem 100% nyújt védelmet (pl elszakad vagy rosszul veszed be)


Ha fogamzásgátló mellettt döntesz akkor el kell menned nődokihoz megvizsgál és kész semmi fájdalmas nincs benne (tudom most voltam ) semmi estre se szedj be olyan gyógyszert amit nem doki ír fel!!!

ha gumi mellett döntesz akkor meg vigyázztok el ne szakadjon és biztonságban vagy!

Sok sikert de h bizonytalan vagy akkor kérdezz meg egy nőgyógyászt vele nagyon meg lehet beszélni az ilyen problémákat!(h elmész dokihoz és még szűz vagy azt mondd neki)

2008. márc. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel fiatal vagy,nem érdemes ilyen korán gyszert szedned,jó a gumi ,ha odafigyeltek a használatára nem lesz gond.És ha nem válik be még vannak fogamzásgátló krémek,kúpok,gyszertárban érdeklődj.Viszont ha elkezdtek szexelni,tudod nődokihoz legalább évente egyszer el kell menni,rákszűrésre,ez nem fáj, de minden nőnek fontos odafigyelnie magára.Sok sikert!
2008. márc. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

lesz aki azt fogja mondani, hogy ne szedjél, mert veszélyes, meg fiatal vagy hozzá stb.


Én azt mondom, hogy ha tapasztalatlanok vagytok, akkor az óvszer azért nem igazán jó megoldás, mert könnyű elszúrni az egész dolgot némi szerencsétlekedéssel a felhúzásnál, nameg ha rosszul csináljátok, akkor még ki is szakadhat. Aztán meg jöhet a pánik, meg a 72 órás tabletta, ami meg igazi nagy lórugás a szervezetednek.


Szerintem biztosabb, ha tablettát szedsz. Orvos megvizsgál, felírja, megmondja mikortól véd.

Utána már csak egymással kell foglalkoznotok, semmi mással.

2008. márc. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el nőgyógyászhoz, és beszéld meg vele. És ha elkezded a nemi életet, akkor tényleg rendszeresen kell járni hozzá. Évente kell pl rákszűrés. (Én holnap megyek. )
2008. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem muszáj gyógyszert szedned az első alkalomnál, meg még nagyon fiatal is vagy hozzá! De figyeljetek oda nagyon az óvszer használatára, esetleg mellette védekezhettek még krémmel vagy hüvelytablettával is! Jobb 2x mint egyszer sem, és ha netán kilyukad a gumi, még mindig ott van a másik!

Később 2-3 év múlva pedig felírathatsz fog.gátlót! Az mégis csak biztonságosabb.

2008. ápr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! fogigátlót ne szedj,csak felboritja ilyen fiatalon a hormonháztartásod.Van jobb megoldás: én sok éve igy védekezek: gumi + Pharmatex krém,gyógyszertárban lehet kapni.nekem szuperül bevált! :)
2008. ápr. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!