Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nagyon szemét volt a nőgyógyás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szemét volt a nőgyógyász, és nem merem tőle megkérdezni, mikor kell elkezdenem fogamzásgátlót szedni? 19/L

Figyelt kérdés

Leírom a lényeget: A barátommal 2,5 éve vagyunk együtt, és itt az ideje tabit szedni, mert elég parálósak vagyunk, meg amúgy annyira vékony vagyok, hogy már csak ezért is jó lenne, hogy hízzak is. Életemben nem voltam még nőgyógyásznál, mert anyámat nem érdekli, de most erőt vettem magamon, és elmentem, a barátom nem jött velem, nem akartam, hogy végignézze meg gondolom úgyse engedték volna be, ez logikus. Ahol lakom, 5 nőgyógyász van, és mindegyik pasi, úgyhogy nem tudtam, kit válasszak, a barátnőim viszont mind ugyanazt az orvost ajánlották, merthogy jó fej meg minden, tehát hozzá mentem el. Reggel 7-től délután 1-ig volt rendelés, én pedig délben értem oda, mert aznap már fogorvosnál időpontom volt, azt le kellett rendeznem. A barátnőim mondták, hogy semmi előzetes bejelentkezés meg ilyesmi nem kell, csak odamegyek, és kivárom a soromat. Így is tettem, bár senki nem várakozott, és semmi mozgás nem volt, kicsit megszeppentem, hogy mivan. Aztán kijött 1 asszisztens nő, és megszólítottam, hogy ide hogy lehet bemenni, erre szabályosan elkezdett hisztizni, hogy talán nem a rendelés vége előtt 1 órával kellett volna menni, meg amúgy is be kellett volna jelentkeznem a kartonozóba, a doktor úr meg máshova is megy ma, mit képzelek magamról, hogy ilyenkor zaklatom. Én meg csak lestem, hogy ennek mi baja (amúgy szőke nő volt). Aztán nagy kegyesen beengedett, hogy najó, a doktor hajlandó megnézni, de legközelebb nem fog, mért nem jöttem reggel 7-kor.

Bent ugye levetkőztem meg minden, az orvos is jól lebaszott, mert nem tudtam fejből a vérzésem utolsó napját, hanem magammal vittem a naptárat, és onnan néztem ki, meg így lényegében amiért lehetett, lebasztak, és azt hittem, ott helyben elsírom magam. Mivel még sose vizsgált meg nőgyógyász, mondtam, hogy ezt sem ártana, akkor megnézett, azóta is görcsben van az alvázam, és kiráz a hideg, ha rá gondolok. Nem azzal volt a bajom, hogy egy idegen férfi látott, mert mégiscsak orvos, de hogy ennyire szemetek voltak, az nagyon kiborított.

Végül felírt egy fogamzásgátlót, megkérdeztem, hogy nem kéne elküldeni előbb vérvizsgálatra, erre szó szerint ezt mondta: "24 féle van, honnan tudjam, melyik lesz neked jó?". Amúgy Symicia a neve a tabinak. Azt mondta, a legközelebbi vérzésemtől számítva az 5. napon kezdjem el szedni, aztán adott 1 beutalót vérvizsgálatra, de nem mondta, mikor csináltassam meg... Kiváltottam a gyógyszertárban a tabit, és a gyógyszerész meg azt mondta, a vérzés első napján kell elkezdeni szedni, és a gyógyszer papírjára is ez van írva. Nem merem felhívni az orvost, hogy akkor most melyik nap vegyem be, és mikor menjek a vérvételre, mert iszonyatosan félek, mit fog mondani. Pedig nem vagyok ennyire szerencsétlen kis gyökér, mint amilyennek tűnök, de ez ritkamód kiborított. Utána mentem haza a barátomhoz, de már útközben azt hittem, sírni fogok, mikor pedig odaértem hozzá, nem bírtam tovább, sírtam, ő meg csak vigasztalt, hogy semmi baj nem lesz.

Tehát szerintetek mit kéne ilyenkor csinálni? Még 3 hetem van, mire megjön, tehát van időm, de akkor is... Azért majd akik ezt az orvost ajánlották, megkérdezem tőlük, milyen gyakran szokott ennyire köcsög lenni...


2012. febr. 11. 15:28
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja meg azt is elfelejtettem kérdezni, hogy akkor mikor kell elmennem a vérvételre?
2012. febr. 11. 15:34
 2/26 Vicuska87 ***** válasza:
81%

Ez a magyar egészségügy!

Válassz másik orvost!

2012. febr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Vérvételre bármikor elmehetsz.

Az előzőhöz hozzáfűzöm. Nem biztos hogy neked is azaz orvos válik be, aki a barátnőidnek!

2012. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
de miért nem mentél magánrendelésre ?
2012. febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

jó jó jó szar volt az orvos, de ez így egy kicsit hosszú volt!

fogod magad és elmész vérvételre hétfőn, vagy kedden, vagy amikor nyitva van. nekem is előtte írták fel a bogyót, utána mentem vérvételre, amivel már semmit nem csinált az orvos. tudom hogy ez így nem jó! de ez volt.

és ha a tabit úgy kezded el szedni, ahogy a betegtájékoztatóban van leírva, abból nem lesz bajod.

amúgy az én gyógyszerem betegtájékoztatójában az volt, a mensi első napján kezdje el a fogamzásgátlót VAGY kezdheti későbbi napokon is, de akkor abban a hónapban még nem véd.. szóval ezért mondhatott mást az orvos is. szóval olvasd el, aztán cselekedj a betegtájékoztató szerint.

2012. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Vicuska87 ***** válasza:
A mai világban nem mindenkinek van 7-10000 forintja ilyesmire, különben is, azért vannak az sztk-ban.
2012. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ok figy, először is, abban igaza volt az orvosnak, hogy ő is csak találgat melyik fogamzásgátlót írja fel kinek. A legtöbb orvos azt szokta elsőnek felírni, ami a legtöbb betegének bevált, vagy még gyakrabban azt, amelyik gyártója neki a legjobban fizet, hogy azt írja fel.


A vérvizsgálat kizárólag arra való, hogy megnézzék, hogy genetikailag trombózisra hajlamos vagy-e, mert ha igen, akkor egyáltalán nem szedheted a foggátlót, mivel végzetes is lehet, ha trombózist okoz neked.


Ha bárhová orvoshoz mész, az egy dolog, hogyha nem kell előre időpontot kérni, akkor mehetsz ELŐZETES bejelentkezés nélkül, de ahhoz, hogy az orvos tudja, hogy ottvagy, amikor megérkezel, akkor a kartonozóban be kell jelentkezni. Ez MINDENHOL így van, kivéve magánrendelésen, ahol nincs kartonozó, és az asszissztenssel kell beszélni. Az előre bejelentkezés az időpontkérést jelenti, amikor megmondják, hogy mikor menj oda. De még ilyen esetben is először a kartonozóba mész, hogy tudják, hogy TÉNYLEGESEN megérkeztél. Mert ugye bármi közbejöhet, és az orvosnak van ezer más betege, ha nem jelensz meg időre szólít mást.

Szóval azért itt te se voltál hibátlan, de ha ennyire kiborított a vizsgálat, akkor ajánlanám, hogy másik orvost keress, mert ez így nem lesz jó.

Egyébként a ciklusaid rendszeresek, hogy annyira sovány vagy? Nincs velük semmi baj?

2012. febr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Rendszeres, azért vagyok vékony, mert pszichés okokból kiskoromban nem akartam enni, és most hiába eszem, nem bírok meghízni. Amúgy tudom, hogy én is hibáztam, de nekem tényleg mindenki azt mondta, hogy ez egy jó fej ember (annyit tettek hozzá, hogy van egy perverz humora, de az engem sose zavart az emberekben), és azt is mondták, hogy nem kell semmi bejelentkezés, csak kivárom a soromat, ezt furcsállottam is, dehát ez van. Általában elviselem, ha valaki bunkó velem, de az orvosoktól nem bírom ki.

Magánorvosra meg nincs pénz, válság van!

2012. febr. 11. 16:00
 9/26 A kérdező kommentje:
Ja egyébként azt is leírtam, hogy az egész rendelőben egy szál ember nem volt, tehát bőven ráért volna engem megvizsgálni, senki nem várakozott nála. És ha a rendelési ideje 7-13-ig van, akkor asszem kötelessége engem 12-kor megnézni, nem?
2012. febr. 11. 16:01
 10/26 anonim ***** válasza:
igen, előzetes bejelentkezés nem mindenhol van, de amikor megérkezel, nem csak leülsz várni, hanem ott bejelentkezel valahol, hogy ott vagy, tudjanak szólítani. különben azt hiszik, nem vár senki...
2012. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!