Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nagyon szemét volt a nőgyógyás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szemét volt a nőgyógyász, és nem merem tőle megkérdezni, mikor kell elkezdenem fogamzásgátlót szedni? 19/L

Figyelt kérdés

Leírom a lényeget: A barátommal 2,5 éve vagyunk együtt, és itt az ideje tabit szedni, mert elég parálósak vagyunk, meg amúgy annyira vékony vagyok, hogy már csak ezért is jó lenne, hogy hízzak is. Életemben nem voltam még nőgyógyásznál, mert anyámat nem érdekli, de most erőt vettem magamon, és elmentem, a barátom nem jött velem, nem akartam, hogy végignézze meg gondolom úgyse engedték volna be, ez logikus. Ahol lakom, 5 nőgyógyász van, és mindegyik pasi, úgyhogy nem tudtam, kit válasszak, a barátnőim viszont mind ugyanazt az orvost ajánlották, merthogy jó fej meg minden, tehát hozzá mentem el. Reggel 7-től délután 1-ig volt rendelés, én pedig délben értem oda, mert aznap már fogorvosnál időpontom volt, azt le kellett rendeznem. A barátnőim mondták, hogy semmi előzetes bejelentkezés meg ilyesmi nem kell, csak odamegyek, és kivárom a soromat. Így is tettem, bár senki nem várakozott, és semmi mozgás nem volt, kicsit megszeppentem, hogy mivan. Aztán kijött 1 asszisztens nő, és megszólítottam, hogy ide hogy lehet bemenni, erre szabályosan elkezdett hisztizni, hogy talán nem a rendelés vége előtt 1 órával kellett volna menni, meg amúgy is be kellett volna jelentkeznem a kartonozóba, a doktor úr meg máshova is megy ma, mit képzelek magamról, hogy ilyenkor zaklatom. Én meg csak lestem, hogy ennek mi baja (amúgy szőke nő volt). Aztán nagy kegyesen beengedett, hogy najó, a doktor hajlandó megnézni, de legközelebb nem fog, mért nem jöttem reggel 7-kor.

Bent ugye levetkőztem meg minden, az orvos is jól lebaszott, mert nem tudtam fejből a vérzésem utolsó napját, hanem magammal vittem a naptárat, és onnan néztem ki, meg így lényegében amiért lehetett, lebasztak, és azt hittem, ott helyben elsírom magam. Mivel még sose vizsgált meg nőgyógyász, mondtam, hogy ezt sem ártana, akkor megnézett, azóta is görcsben van az alvázam, és kiráz a hideg, ha rá gondolok. Nem azzal volt a bajom, hogy egy idegen férfi látott, mert mégiscsak orvos, de hogy ennyire szemetek voltak, az nagyon kiborított.

Végül felírt egy fogamzásgátlót, megkérdeztem, hogy nem kéne elküldeni előbb vérvizsgálatra, erre szó szerint ezt mondta: "24 féle van, honnan tudjam, melyik lesz neked jó?". Amúgy Symicia a neve a tabinak. Azt mondta, a legközelebbi vérzésemtől számítva az 5. napon kezdjem el szedni, aztán adott 1 beutalót vérvizsgálatra, de nem mondta, mikor csináltassam meg... Kiváltottam a gyógyszertárban a tabit, és a gyógyszerész meg azt mondta, a vérzés első napján kell elkezdeni szedni, és a gyógyszer papírjára is ez van írva. Nem merem felhívni az orvost, hogy akkor most melyik nap vegyem be, és mikor menjek a vérvételre, mert iszonyatosan félek, mit fog mondani. Pedig nem vagyok ennyire szerencsétlen kis gyökér, mint amilyennek tűnök, de ez ritkamód kiborított. Utána mentem haza a barátomhoz, de már útközben azt hittem, sírni fogok, mikor pedig odaértem hozzá, nem bírtam tovább, sírtam, ő meg csak vigasztalt, hogy semmi baj nem lesz.

Tehát szerintetek mit kéne ilyenkor csinálni? Még 3 hetem van, mire megjön, tehát van időm, de akkor is... Azért majd akik ezt az orvost ajánlották, megkérdezem tőlük, milyen gyakran szokott ennyire köcsög lenni...


2012. febr. 11. 15:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg elhiszem, hogy szarul esik, ha valakivel így bánnak, de irigyellek, hogy ez a legnagyobb problémád az életben, hogy egy idegen ember (akivel azt is elintézhetnéd, hogy soha többet ne kelljen találkozni...) hogy beszélt veled...
2012. febr. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Amúgy attól, hogy 2,5 éve vagyok vele, az még nem jelenti azt, hogy annyi ideje szexelünk, és egyáltalán nem vagyok könnyűvérű, ő az első pasim, és 18 éves koromig szűz voltam, úgyhogy nem kell beszólni, mert egyáltalán nem ismersz.

Tudom, hogy vannak ennél rosszabb dolgok is, csak azt nem írom ki ide, mert nem olyan dolgok, amikre másoktól várom a választ.

2012. febr. 18. 16:29
 23/26 anonim válasza:
Jézusom! :) Amúgy a menstruációd első napján kezd el szedni és így a 2. héttől már védelmet is nyújt! Ne menj többet ehhez a dokihoz és máskor az ügyeleten-recepción kérdezd meg, hogy kell-e időpont..
2012. febr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Na minnyár itt az idő, szerdán kell bevennem. Nem az első nap fogom, hanem az 5.-en, nem akarok kockáztatni hogy fejfájás meg hányás meg ilyenek, meg a doki is ezt mondta. Az meg hogy még 1 hónap óvatosság, azt meg már csak kibírom, ha fél évet kibírtam. Nem lesz könnyű, de muszáj.
2012. márc. 6. 00:20
 25/26 anonim válasza:
100%
Szia. Természetes, hogy paráztál az orvostól, lehet aznap épp egy nagyon rossz passzban kaptad el a dokit, ezért volt flegam, ők is csak emberek. Menj nyugodtan SZTK-ba, mostmár tudod, hogy be kell jelentekzi, ebből tanul minden ember. Vannak itt negatívan kommentálók, ha moderátor lennék már rég kipenderítettem volna, itt tanácsot kell adni és nem kicikizni ha vki nem volt első vizsgálatánál a toppon. Egyszóval a Symicia, rendkívül hatékony, nagyon alacsony hormontartalmű tabi, nyugodtan elkezdhetted volna az első menzeszes napon, akkor már a következő héten 100% védelmet nyújt, ha az 5. napon kezded el akkor majd a következő levélnél nem kell már máshogy védekeznetek. Sajnos az orvosnak nem sok ideje, sem energiája nincs ezeket részletesen leírni, de gyógyszerész vagyok, úgyhogy nekem hihetsz, más mocskolódásával meg ne foglalkozz. Remélem segítettem.
2012. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ez rendes volt tőled :) amúgy azért kezdtem el az 5. napon, mert úgy hallottam, hogy akkor kevesebb rossz mellékhatása lesz, mint ha az első nap szedem, 1 hónapot meg már csak kibírok. Am rá van írva a használati utasítására, hogy lehet az 5. napon is kezdeni, nem kötelező az elsőn. Ezért gondoltam, hallgatok az orvosra, ő csak jobban tudja.

Már 1 hete szedem, eddig nem vettem észre semmi változást, bár gondolom ilyenkor még nem is nagyon lehet...

2012. márc. 14. 21:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!