Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Óvszer vagy gyógyszer?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Óvszer vagy gyógyszer?

Figyelt kérdés

Érvekre,ellenérvekre,tapasztalatokra,mellékhatásokra lennék kíváncsi,ki melyiket ajánlaná? :)

Barátommal óvszert használunk, lehet rátérnék a gyógyszerre,de előtte inkább megkérdeztek titeket,hogy melyikkel szimpatizáltok jobban és miért,a másikkal miért nem? :)


2009. jún. 13. 22:24
 1/10 anonim válasza:
52%

Hát ez jó kérdés...Gyógyszer,ha elfelejtenéd bevenni mert elöfordulhat,akkor baj lehet belöle.De ha tele akarod magad tömni hormonnal,akkor csak rajta:)Nem tartunk vissza:D

Amugy meg neked kell döntened.

2009. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

kereső, már vagy 10 ilyen kérdés volt, mindid HATALMAS vitákkal...úgyhogy nem foglalok állást...bár ki sem raktad volna ezt a kérdést...nem tudod még, hogy mi lesz nemsokára itt:D dzsihááád :D


20/L

2009. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Nos. Én próbáltam ezt is, azt is. A különbség ég és föld. Először is, én a gyógyszerben maximálisan megbízom. Tudom, hogy rendesen szedem, nem össze-vissza. Ez a fajta nyugalom megmutatkozik az együttléteinken is. Nem kell azon gondolkozni, hogy most lecsúszott, nem csúszott, kilyukadt, nem lyukadt, stb... És a másik -elnézést, ezt kicsit "egyszerűen" fogom megfogalmazni- hihetetlen nagy lelki kielégülést okoz számomra, amikor elmegy bennem a barátom. Nekem ez azt (is) jelenti, hogy teljesen elfogadom, ő is engem és nem választ el minket még egy gumi sem.

Viszont azt is hozzá kell tennem, hogy a tabinak is vannak buktatói. Én most a második félét próbálom, mert az elsőtől, amit először írtak fel, hát volt pár bajom. Nem volt libidóm, szép lassan ingerlékennyé váltam, majd jöttek a hangulatingadozások, ok nélkül elkezdtem 5 percenként sírni, érzelmileg kikészültem (majdnem ráment a kapcsolatom, bemagyaráztam ugyanis magamnak, hogy már nem szeretem a barátom), feszült és baromira fájt a mellem, erős volt a vérzésem, nagyon görcsöltem, és a vége felé szédülgettem is. DE... Gyógyszert váltottam és mindez egy kis idő (2-3 hét) elteltével elmúlt. A libidóm az egekben, és nincs hangulatingadozás, mellfájás, semmi... Nagyon jó, és élvezem a szabadságot a sexben. Szóval én ezen negatív tapasztalatok ellenére is a tabi mellett vagyok.

2009. jún. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
33%
HÁt szed a gyogyszer közbe használhattok óvszert is a biztonság kedvéért..:D
2009. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
27%
Szerintem inkább szedd marékszámra a gyógyszert ugy lesz majd a tuti..:DDD De azért legyen kéznél óvszer is:DDD
2009. jún. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
ÓVSZER- rendes használat mellett,szinte tökéletes.Kb. ugyanannyira rizikós,mint a gyógyszer,de ha nem vagy rá allergiás,akkor semmiféle egészségügyi károsodáshoz nem vezet,a gyógyszer pedig hiába mondják,h csökkentett hormontartalmú meg egyebek,akkor sem egészséges!
2009. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

A fogamzásgátlók mellékhatásai, szövődmények: [link]

Tények és tévhitek: [link]


Én Diane35-öt szedtem egy ideig, de a bőröm miatt, szex abban az időben nem volt. A bőrömre nem nagyon hatott, viszont meghíztam tőle. Most babázni szeretnénk, tehát nem védekezünk sehogyse. :-) Előtte viszont próbálkoztunk az óvszerrel. A párom lelohadt tőle, szó szerint. Nekem is idegen érzés volt, ráadásul nagyon szeretem, amikor bennem van és megy el a párom. Baba után pesszáriumot szeretnék használni, azt aktus közben nem lehet érezni.

2009. jún. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az óvszer egészségesebb, de mi utáltuk. Én lelohadtam a felhúzástól, a páromat szorította. Nem lehet érezni a bőrét. Gyorsan ki kell húzni az aktus után, mert lelohadva kisurranhat a sperma. Mindig észnél kell lenni, ami ugye ellenkezik a szex természetével.

Úgyhogy maradt a jó öreg tabletta.

Most szoptatok, erre hagyatkozunk. Engem véd. (Tapasztalat, 4 gyerekünk van).

2009. jún. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

tömd tele magad hormonnal???? Te jo eg!!! Nem 1970-et irunk. Minimalis a mai fog-gatlok hormontartalma, ezt akarmelyik nögyogyasz elmondja neked. Szomoru, hogy az emberek mennyire felvilagosulatlanok, de megis osztjak az eszt, ugy, hogy nem is ertenek hozza, csak anya azt mondta (mert, amikor ö szedte meg tenyleg hazavagta a hormonhaztartast), hogy tönkreteszed magad vele.

Termeszetesen elfogadom, ha valakinek mas a velemeny, jobb neki az ovszer, jobban szereti, biztonsagosabb neki, na de butasagokat azert ne irjunk mar....

2009. jún. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
óvszer. A gyógyszertől mindenféle gondom lett (hízás, narancsbőr, gombásodás, méhszájseb). Kösz nem. Az óvszer mindkettőnknek megfelel.
2009. jún. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!