Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta abbahag...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után görcsölés, azonnali menstruáció. Normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal közösen eldöntöttük, hogy abbahagyom a fogamzásgátló szedését (Lyndinette 20), mivel többet ártott mint használt. 6 napja hagytam abba, ciklus közben. Rá 2 nappal azonnal jelentkezett a "havibaj" erős görcsök kíséretében, holott ez csak több mint 2 hét múlva lenne esedékes. 3 napja folyamatosan görcsölök. Normálisak a tünetek? Ezután csak rendszertelenül fog megjönni? Valakinek vannak hasonló tapasztalatai?


2012. ápr. 7. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló tabletta úgy működik, hogy amíg szeded, addig folyamatosan fenntartja a hormonszintet, ami fenntartja a nyálkahártyát.

Ha abbahagyod (pl. a 7 napos szünetben), akkor csak azért jön meg a vérzés, mert nem adagolod a hormont, így a hormonszint leesik és erre úgy válaszol a tested, hogy leválik a méhnyálkahártya.

Igazából ez nem is menzesz, sőt, semmi köze sincs a te saját ciklusodhoz, csak a tabletta irányítja.

Teljesen normális, hogy abbahagyás után azonnal megjön, az lenne a fura, ha nem jönne meg.

2012. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igaz én nem szedtem soha fogamzásgátlót, de szerintem csak az egész levél beszedése után lehet szünetet tartani.

Mellesleg, benne van a pakliban, hogy fogamzásgátló után rendszertelen, vagy éppen meg sem jön.

2012. ápr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kielégítő választ! Sajnos későn jutott eszembe, hogy végig kellett volna szednem a levelet.

Remélem egy idő múlva minden visszaáll a régi kerékvágásba!

2012. ápr. 8. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!