Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Végeztetett valaki fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Végeztetett valaki fogamzásgátló felírása előtt trombofilia vizsgálatot?

Figyelt kérdés

A nőgyógyász azt mondta, hogy nekem nem támogatja a tb, mert a papám már 45 felett volt, mikor sztrókot kapott... ^^ Így nem indokolja semmi, mert nem is vagyok kövér, nem dohányzom és huszonéves vagyok. Barátnőm 18 évesen kapott agyi trombózist a tablettától és bennem van a félsz...

Néztem, hogy egy teljes trombofilia vizsgálat a genoidnál MINDENT beleértve, genetikától a véralvadásig olyan röpke 60.000 ft. Van aki csináltatott már ilyent? Vagy esetleg ennek részleteit, pl csak leiden mutáció stb.? Melyiket lenne érdemes? Felhívtam őket telefonon, de még az árakat se tudták megmondani, azt mondták nézzem meg a honlapon és döntsem el én...


2012. ápr. 9. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Mi köze van a papádnak a te gyógyszeredhez?

A másik az, hogy a fogamzásgátlókat amúgy sem támogatja a TB.

Keress egy másik nőgyógyászt, mer a mostani egy i*ióta.

2012. ápr. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem a fogamzásgátlóhoz van köze a papámnak, hanem az eseleges trombózis hajlamomhoz. És nem a tablettára értettem, hogy nem támogatja a tb, hanem a trombózis vizsgálatra.
2012. ápr. 9. 00:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, keress csak szépen egy másik nőgyógyászt. Nekem is úgy írták fel hogy nem végezte el a doki, mert szerinte nem indokolt. Kerestem egy magándokit, aki azonnal kiírta a vérvételt mikor megtudta hogy a családban (édesanyámnak) volt trombózisa.

Csak a magánrendelés árát kellett fizetnem, tehát a vizsgálatok árát. de az egyszerű vérvétel nem plusszköltség...

2012. ápr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de mikor a nődoki vérvételre küld, akkor abból nem csak a májfunkciót tudja megállapítani?
2012. ápr. 9. 00:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, kinél mi volt, meg hogy magándokinál másképp megy-e, engem is elküldött vérvételre, de a Leiden mutációt leszámítva az égvilágon semmi mást nem néztek a véremben. Ezzel a trombózishajlamot ki lehet szűrni. De egyébként ezt a májfunkciós dolgot nemigazán értem, mi szükség van rá, elvégre ha az embernek gondja van a májával, az a cirka 20 év alatt csak kiderül.
2012. ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem a doki a hülye, ha a TB nem támogatja, akkor nem támogatja. Erről nem a szerencsétlen orvos tehet.

Szerintem kifejezetten normális doki, hiszen megemlítette, hogy van ilyen lehetőség.


Mindenképpen érdemes elmenni vizsgálatra, de csak a Leiden nem elég.

Barátnőm unokatesója pl. tüdőembóliát kapott, neki nem Leiden, hanem protrombin mutációja volt.


Keress fel egy belgyógyászt, hogy melyikeket érdemes megcsináltatni.

Gondolom van olyan, ami gyakoribb, van, ami nagyon ritka. Meg lehet, hogy egy részére belgyógyász tud adni beutalót.

2012. ápr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Találtam egy helyet, ahol 12.000 elvégzik mind a három genetikai mutációs vizsgálatot, és egy héten belül van eredmény. Ez egész jónak tűnik.

Már csak azt kellene eldönteni, hogy a nem genetikai oldalú lehetőségekkel mit kezdjek, de azt meg ott megmondják talán, hogy mit érdemes.


A szájon át szedett fogamzásgátló mivel végigmegy az egész szervezeten elég káros hatással van a májra. Lehet, hogy csak kicsit gyengébbek a májfunkciók mint másoknál, és ez 20 év alatt nem derül ki, ezért végeznek vizsgálatot, mert ez esetben is komoly károkat okozhat a tabletta.

2012. ápr. 9. 11:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ingyrn mentem hamára trombofilia szűrésre...
2013. júl. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!