Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 19 vagyok (iden 20 leszek) es...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

19 vagyok (iden 20 leszek) es anyuek meg mindig nem engednek el nyaralni a baratommal. Most akkor kiben van a hiba?

Figyelt kérdés

5 eve vagyunk egyutt, jol ismerik ot a szuleim, szamtalanszor jart nalunk, tudjak azt is h mar lefekudtunk, de nem engednek el nyaralni par napra, mert akkor egyutt kell aludjunk es abbol szex lesz, ami szamomra normalisnak tunik. Az a kifogasuk, h jobb varni az 'egyuttalvassal' mert gyerek lesz belole es elcseszem az eletem (egyetemre jarok jelenleg). Beszelhetek nekuk a biztonsagos szexrol a valasz mindig sosem lehet tudni...

Tenyleg remenytelen a helyzetem?


2009. jún. 24. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

nem reménytelen, de tenned kell érte! Ideje, hogy elkezd a saját életed. Nem gondoltál esetleg arra, hogy elköltözz? albérletbe, lakóközösségbe, vagy esetleg a barátoddal együtt? a szüleidet nem értem. mert ha 5éve ugyanaz a barátod, rendesen tanulsz, akkor miért nem bíznak benned? Másrészt ennyi idősen, már a te dolgod, hogy elcseszed-e az életed. ha eddig nem tudtak megtanítnai dolgokra, nem 20 évesen fognak. Vagy nem bíznak saját magukban sem, hogy jól neveltek téged?

szerintem nem tartozol ennyi idősen olyan magyarázattal, hogy szeretnél a barátoddal aludni. Az normális, hogy féltenek, de úgy bánnak veled mint egy 16 évessel. pedig azért te már lassacskán egy felnőtt nő vagy, kialakult személyiséggel együtt.

sok sikert! beszélj velük felnőttként, s ne gyerekként! :)

20/L

2009. jún. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen ilyen nincs, hogy nem engednek el. Felnőtt vagy.
2009. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az az erzesem, hogy valamiert nem kelted a "felelősségteljes felnőtt" benyomását a szüleidben. Valószínüleg itt lehet a probléma hiszen ezért gondolnak még felelőtlennek, alapvetően tehát a ti kapcsolatotokon kellene változtatnod a szüleiddel.

Ha a pároddal nincs problémjuk (márpedig azt irod minden rendben), akkor lehet hogy benned nem biznak meg eléggé.

Szerintem próbálj meg leülni és értelmesen beszélni velük, a jövőbeli terveidről, elképzeléseidről, és arról hogy pontosan tudatában vagy annak hogy a szex felelősséggel jár. Hátha igy belátják ők is hogy érett vagy már ehhez.


Én személy szerint nagyon rövid pórázon voltam, szinte sehova sem mehettem tini koromban, és a pasim sem alhatott nálunk. De érettségi után azért dolgoztam egész nyáron hogy a pasimmal elmehessünk görögországba, és az anmyukámnak nem voltg ellenvetése.


Egy próbát szerintem megér. Sok sikert hozzá!

2009. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az h nem engednek felnött vagy ha el is csesznéd az életed a tiéd,de sajna vannak ilyen szülök,én biztosan beszélnék velük még egyszer és elmennék
2009. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, amugy nem tudom miert ne gondolnanak felelossegtudonak, elvegre meg soha semmi hulyeseget nem csinaltam. Azt hiszem az a gond, h anyum engem 20 evesen szult es azert kellett ferjhez mennie mert terhes lett. de amikor felhozom, h en is annyi vagyok es most mar lehet vedekezni mindig azt mondja, h de neki volt mar munkaja akkor. Eleg nehez lenne most dolgozni menni, mert orakra muszaj eljarjak es egy munkaado nehezen toleralja a sok hianyzast. Ket evet igy meg nem birok ki.
2009. jún. 24. 17:27
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
20 évesen felnőtt ember vagy, ez nem vita tárgya, ha akarsz akkor mész, ha tetszik ha nem. 23-24 évesen is meg akarják majd mondani? mert semmivel sem lesz másabb akkor mint most. nem kell a beleegyezésük, még meredek esetben ha a tudtuk nélkül mennél el és rendőrökkel kerestetnének, akkor sem vihetnének haza, mert elmúltál 18, felnőtt önálló ember vagy!
2009. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitázni akarok a többiekkel, de azt azért vegyétek figyelembe hogy otthon lakik, vagyis a szülők tartják el, és (gondolom) a főiskola költségeit is a ők állják.

Ameddig pedig ez a helyzet a szülő joggal gondolhatja hogy van beleszólása a gyereke életébe.

Itt nem az a kérdés hogy elmult e 18, hanem hogy alapból mekkora befolyása van a szülőnek (akár anyagilag) az életébe.

Én nem állitom hogy ez normális dolog a szülő részéről, de ez van. Ezt akkor tudod kivédeni ha elköltözöl otthonról és a saját lábadra állsz. Velem ugyanez volt, ugyhogy én csak azzal szabadultam meg a "szülői terrortól", hogy 19 évesen eljöttem otthonról, albiba költöztem, meloztam és levelezőn csinltam meg a fősulit.


Ugyhogy szerintem próbálj meg beszélni velük, és ha nincs más választés lépj. Ne hgyd hogy gyerekként kezeljenek, de akkor viselkedj is ugy mint egy felnőtt.

28/L

2009. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyke vagy? Szerintem a szüleid magatartásával kapcsolatban nincs sok kivetni való, egyszerűen csak félnek, hogy az otthon nem alvás az első lépés az elköltözés felé. Ami be fog következni előbb utóbb, hiszen ha ilyen hosszú ideje együtt vagytok, akkor talán már a közös jövőt is tervezgetitek, amihez a főpróbát is meg kell tartani, vagyis lakva ismerni meg a másikat. De semmiképp ne dacból, sértődöttségből fordíts hátat szüleidnek, hanem ha eljön az ideje. Talán az elervezett jövőtöket a szüleitekkel is megoszthatnátok pl. diploma, munka, összeköltözés, esküvő, gyerekek (úgy 5). Ha ők is látják a céldátumokat könnyebben el fognak tudni ereszteni, mert látják a jövőd egészséges alakulását. Nekem csak egy kérdésem volna; boldog vagy életed jelenlegi alakulásával, vagy van hiányérzeted?
2009. jún. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Anyukádékban van a hiba. Én elmennék, akár enged akár nem. Felnőtt ember vagy.Bár lehet, h jönnek evvel a hülye dumával, h amíg ők tartanak el....
2009. júl. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én 19 évesen szültem, most leszek 20.

De nem csesztem el az életem.

2009. júl. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!