Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Azt mondják, hogy az abortuszo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt mondják, hogy az abortuszok jelentős része azért van, mert védekezés mellett "csúszik be" a baba. Akkor miért nem védekeznek kétféleképpen?

Figyelt kérdés
2012. máj. 26. 11:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ez baromira nem igaz.

Pont, hogy a legtöbb abortusz a védekezés hiánya vagy nem megfelelő volta miatt jön össze.

Csak ezen az oldalon érdekes módon mindenki tabletta meg koton mellett esik teherbe, mert ugye az jobban hangzik, mint az, hogy "nem védekeztem".

2012. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
kit érdekel hogy melyik balek hogy cseszi el az életét?
2012. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked van pénzed fogamzásgátlóra és gumira is, akkor grat.
2012. máj. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan ezen az oldalon olvastam, de több női fórumon is egymásnak esik ugye a "két tábor", az egyik szajkózza, hogy gyilkosság, egy csomó lány/nő pedig úgy jár abortuszra, mintha boltba menne (itt jelezve, hogy sorozatosan), a többiek pedig azt állítják, hogy valóban van ilyen, ám nem ők vannak többségben, hanem azok, akik tabletta, spirál, gumi, akármi miatt estek teherbe... Nos, itt merült fel bennem, hogy akkor miért nem védekeznek kétféleképpen, hiszen ezzel nyilvánvalóan jelentősen redukálni lehetne a "hiba" lehetőségét.


Mindenféle véleményre kíváncsi vagyok!

2012. máj. 26. 11:16
 5/22 A kérdező kommentje:
Javítanék, nem tabletta, spirál, gumi miatt, hanem mellett. Azért nem mindegy. :)
2012. máj. 26. 11:17
 6/22 lillus0501 ***** válasza:

A zülészet-nőgyógyászat klinikum jegyzetemből bemásolok ide pár sort:

hormonális fogamzás gátlás PI (pearl index) : 0,1-2,5

méhen belüli fogamzásgátlók(IUD) PI: 0,5-5%, condomok PI: 3-28%, coitus interruptus PI: 8-38%, "progestin only minipill" PI:3-10%, természetes családtervezés-"naptármódszer" PI: 5-20%


A PI az egyes fogamzásgátlási módszerek hatékonyságának a "mérőeszköze".

Ha végignézed a százalékokat, te is látod, hogy a hormonális fogamzásgátlás a legbízhatóbb, feltéve, ha jól szedik, és konzultálnak egyéb antibiot. th. megkezdése előtt az orvosukkal, ill. dohányzás, KV, alkohol nem ajánlott -többek között és sok más is-.


Kétféle védekező módszert? Azt hiszem, ha valaki egyfélét MEGFELELŐEN alkalmaz ( a példa kedvéért) hormonális fogamzásgátlás, akkor nagy százalékban nem esik teherbe.. Viszont az tény, hogy semmi sem 100%os..

Mellesleg, ahol szülészeten gyakorlaton voltam, a többség, nem szedett semmilyen tbl-t vagy amelyik szedett, "bevallotta", hogy nem rendszeres volt ... így meg kérem szépen nem kell csodálkozni, ha pozitív teszt lesz..


Tény, hogy megfelelő alkalmazás mellett is van hibaszázalék, de ezt igazság szerint nem lehet kivédeni..


Bármennyire nevetséges, és ódivatúan hangzik legbiztonságosabb módszer, ha nincs szex,akkor nincs terhesség, az tuti :)


Minden közösülésnél, van egy minimál százalék, arra,hogy teherbe ess.. Ha ez nem így lenne, akkor a fogamzásgátlókra bátran ráírnák, hogy ha szeded rendszeresen 100%-os védelmet "kapsz".

De nem így van :)

2012. máj. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb ember örül, ha gumira VAGY tablettára van pénze, ez eszedbe se jutott?
2012. máj. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Mellesleg, ahol szülészeten gyakorlaton voltam, a többség, nem szedett semmilyen tbl-t vagy amelyik szedett, "bevallotta", hogy nem rendszeres volt ... így meg kérem szépen nem kell csodálkozni, ha pozitív teszt lesz.. "


A személyes véleményem nekem is az, hogy nagyon nem azok vannak többségben, akik "becsületesen" védekeztek, így maradtak terhesek, de ha annyira állítja sok nő, akkor mondom felhozom ezt a lehetőséget...

2012. máj. 26. 11:21
 9/22 anonim ***** válasza:
Kb. senki se fogja bevallani, hogy elb@szta szó szerint, mert kényelmetlen volt neki védekezni.
2012. máj. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

eltételezem azért, mert nem gondolja, hogy egy védekezés mellett gond lesz.

A tabletta és az óvszer is megbízható. Én sem használok dupla védelmet, nekem az óvszer elég. Alapból 700 forint egy doboz gumi, ha emellett még tablettát/spermicidet vennék, rámenne a gatyám is. Az már csak hab a tortán, hogy nem is szedhetek tablettát, a spermicid meg csíp.


A tabletta, óvszer, spirál biztonságos. Ha vki normálisan használja, akkor nagyon kicsi az esély a teherbeesésre.

Hidd el, ha mindenki ezeket használná, akkor fele ennyi abortusz sem lenne.


De amúgy is...nézd már végig itt a kérdéseket. Az emberek olyan hülyék, hogy néha komolyan mondom ordítani tudnék.

"Kifelejtettem 3 szem tabit, de a párom belémélvezett, ugye nem lesz gond?". "Egy hónap szünetet tartottam a tabival, de közben szexeltünk, ugye még véd?", "A barátommal kicsit csináltuk gumi nélkül, aztán a végén felvette. Ugye nem leszek terhes?".


Szóval az ilyen "védekezés mellett estem teherbe" sztorikból azt vhgy mindig kifelejtik, hogy ők b.szta el vmit.

Egyszerűen hülyék, felelőtlenek, nem gondolnak senki másra, csak a pillanatnyi élvezetre. Mint mi állatok.

2012. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!