Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Azt mondják, hogy az abortuszo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt mondják, hogy az abortuszok jelentős része azért van, mert védekezés mellett "csúszik be" a baba. Akkor miért nem védekeznek kétféleképpen?

Figyelt kérdés
2012. máj. 26. 11:03
1 2 3
 11/22 lillus0501 ***** válasza:

11:22 persze kényelmetlen bevallani, de ilyenkor túl kell lépni a "komfortérzeten"

Ha egy ilyen "probléma" adódik, ez a legkevesebb, hogy képes legyen felvállalni.. Mellesleg, sok esetben a nem megfelelő fogamzásgátló is okozhatja.

Éppen ezért fontos,hogy a beavatkozást követően -ha addig nem is- a megfelelő módszer/ megfelelő hatástartamú gyógyszer legyen alkalmazva

2012. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rosszul látod.


Rengeteg női oldalon megfordulok, főleg babás oldalakon és én nem ezt tapasztalom, mint te.


Az ilyen posztokban a két oldal sose arról vitázik, hogy melyik a gyakoribb: a védekezés nélkül, vagy a védekezés mellett teherbe eső nő.


Inkább az a jellemző, hogy az egyik oldal állítja, hogy védekezéssel mellett nem létezik, hogy teherbe essen valaki, így aki abortuszra kerül az csak felelőtlen, önző dög lehet.


Míg a másik oldal próbálja őt meggyőzni, hogy NEM, tévedni tetszik, nincs olyan védekezés, ami 100 %-os lenne, ezért nem lenne szabad ítélkezni, mert sose tudhatod.


Kedvenc példám, ami a barátnőm férjének szülészeti gyakorlatán történt. Szakadt, kisebbségi külsejű többgyermekes asszony abortuszra jelentkezik. Úgy beszélnek, és viselkednek vele, mint egy kutyával: "nem kell jajgatni, tetszett volna védekezni, akkor most nem ez lenne". Mire a műtét során az elabortált fétusz után kipottyant a spirál is. Jogos volt a bánásmód? Nem. (De egyébként akkor se lenne jogos, ha nem védekezett volna. Az egészségügyi személyzetnek tilos ítélkeznie.)


Természetesen ettől függetlenül nem lenne baj, ha az elkerülhető esetek (ami a nem megfelelően használt védekezési eszköz miatt következnek be) a minimálisra csökkennének.

2012. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Persze védekezzünk gumival és fogamzásgátlóval is. A csaj még feleslegesen tömje magába azt a sok egészségtelen tablettát (hogyha mellette van gumi is) vagy ha inkább a tabletta mellett dönt a pár, akkor még használjanak mellette óvszert is ami azért eléggé kényelmetlen. Arról ne is beszéljünk, hogy a kettő együtt elég jelentős kiadás.

Azért nem védekeznek az emberek kétféleképpen, mert jelentősen rontaná a szex minőségét. Hiszen ugye a gumi az kényelmetlen, meg csak ott van az az érzés, hogy van köztük valami, stb. A tablettától van, hogy csökken a nők libidója és káros az egészségre is, stb. Szóval mindkettőnek elég sok hátránya van, akkor már kösz de elég az egyik.

Inkább kockáztatok 2% vagy nem tudom mennyit h terhes leszek, mint hogy kétféleképpen is védekezzünk.

2012. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szerintem a védekezők és a nem védekezők táborából is bőven akad abortuszra jelentkező. Ítélkezni felesleges mindkét esetben, majd magunk fölött ítélkezzünk, ha oda kerülünk. Egy barátnőm és a barátja gumival védekeztek már fél éve, amikor kiszakadt egyik este kb. hajnali 4 körül. (a gumi pici, kiálló feje szakadt le, napok múlva jött ki barátnőmből) Oké, leültek anyuka elé, hogy baj van, kéne pénz, mert mennek az ügyeletre esemény utániért. Reggel 9kor már kiváltotta a gyógyszert. 3-5 nap múlva megjött neki, rendben van minden, nem lesz baba. (pont peteéréskor szakadt ki). Mit ad Isten az esemény utáni tabletta bevétele után közel 3 hétre megint kiszakadt a gumi. Most a gumi oldala. Be megint az ügyeletre. Orvos mondta, hogy nem ír fel megint esemény utánit, tilos bevenni ilyen közel. Barátnőm kétségbe esett, hogy mi legyen. Mondta az orvos, hogy nem tud mit tenni, várni kell, hogy mi lesz, szerencsére nem peteérés körül volt. (nem esett végül teherbe) De mi lett volna, ha igen?

Másik: én spirál mellett fogantam. Kiderült, hogy anya tompa hasfájását az okozta, hogy begyulladt a spirál körüli terület, gondolták az orvosok, hogy ez miatt nem védett rendesen.

Tablettával az a tapasztalat, hogy képes röhejes dolgok miatt veszíteni a védő képességéből. Pl. sok gyógynövényteát, vagy sima teát nem szabad inni, mert jelentősen gyengítik. Akkor az antibiotikum is és még amit nem is gondolnánk.

A másik tábor gondolom az aki megszakítással védekezik, naptárazik, vagy szimplán szarik rá a pasi és beleélvez a lányba. (egy barátnőm pasija ezt eljátszotta, csak annyi volt a válasza, hogy hopp, annyira jó volt, bocsi-->szerencséjére a lány elvetélt 1 hónaposan, 16 évesen)


A kétféle védekezésről meg annyit, hogy: a fogamzásgátló drága és káros (én pl. nem szedhetek hormonális fogamzásgátlót soha), a gumi k*rva drága már bocsánat a kifejezésért. Eddig a durexet vettük, 12 darabosat 3200 ft-ért(???? vicc az egész).--> jó, persze van olcsóbb, de sok szexnél az is nagyra rúg. Arról nem is beszélve, hogy a gumi nekem mindig fájdalmat okozott, éreztem, hogy mű és durva. (még a nem latex is) Most megszakítással, illetve a meddőségi betegségemmel védekezünk (bár nem gond, ha lenne véletlen gyerek, mert az úgyis csoda lenne...), egyelőre nem találtak fel normális fogamzásgátlást, ami nem káros, nem rombolja a szexuális élményt és megfizethető is.

2012. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi véleményeket! :)
2012. máj. 26. 13:33
 16/22 anonim ***** válasza:
Szerintem sem fedi a valóságot, hogy a többség védekezés mellett esik teherbe. Mármint NORMÁLIS védekezés mellett. Az megint más, hogy sokan teljesen alkalmatlanok arra, hogy bármiféle felelősségtudattal rendelkezzenek (hoppá, fordítva húztam fel a gumit, nem baj, kifordítjuk és semmi gond nem lesz; pár percre bedugta, de utána gumit húzott; kihagytam egy tablettát, na és, csak nem lesz bajom, mért pont nekem lenne, velem úgyse történhet ilyesmi...) - na az ilyeneknél simán becsúszhat a gyerek, és ráfoghatják, dehát én védekeztem.
2012. máj. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
11%

Te sem élsz rendszeres szexuális életet! Védekezés mellett nem vagy csak k.rva ritkán csúszik be bármi is!

Mármint normális védekezés esetén! Az ilyen felrakok ezt-azt a hüvelyembe, pharmatex f@szságot felejtsd el. Ezek átb@szások, nem fogamzásgátlók!

2012. máj. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"...egy csomó lány/nő pedig úgy jár abortuszra, mintha boltba menne (itt jelezve, hogy sorozatosan)..." Ha utánaolvasnál, tudnád, hogy azért esik nagyobb eséllyel teherbe az, aki abortuszon esett át, mert fél attól, hogy ne adj Isten, meddő lett, és "kipróbálja", hogy fogamzóképes-e még. Ez lehet tudat alatti "tesztelés" vagy épp tudatos is, de a szakemberek ezzel magyarázzák. Ez sokszor ördögi kört okoz, ezért előfordul, hogy egy nőnek akár 4-5 abortusza is van egymás után.


Normális esetben pedig csak a paranoiások védekeznek kétféleképp, vagy azok, akik nem túl megbízható módszert választanak, időnként kiegészítő védekezést használnak. (Pl. naptár módszer mellé termékeny napokon gumit használ valaki.)


Egyébként meg az a véleményem, hogy mindenkinek a saját problémája és a saját döntése az, hogy szeretne-e abortuszra menni, ha már terhes. Én pl. biztos nem mennék, mert nem az a legnagyobb bajom, hogy melyik nap mit együnk, de mástól nem várom el, hogy ugyanígy gondolkodjon. Ahogy a vallásomat vagy a politikai nézetemet se akarom ráerőltetni senkire. 25N

2012. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Cseszd meg 3-mas a kommentedet normális vagy? 3 napos tabira (kb egy 10-es) vagy aboruszra (kb egy 20-as) vagy a gyerekcuccokra (százezrek) lesz pénzed?!? Akkor grat!
2012. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nah megint egy idióta, aki itélkezik, úgy hogy nem is ismer :D Én írtam a harmadikat, igen basszus nem használok kétféle védekezést, mert még nem akarok gyereket, de ha összejön egyféle védekezés mellett, akkor megtartom. Szóval te cseszd meg :D
2012. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!