Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi sperma kell a (természe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi sperma kell a (természetes úton történő) teherbe eséshez?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy ha egy férfinak kevés az egészséges spermája, akkor természetes úton nem tud gyermeket szülni.


Ezzel ellentmondani látszik a "kiszállásos módszer" elleni érv, mely szerint a nő már a vágy cseppjeitől is teherbe eshet.


Azért gondolkodom ezen, mert pár napja lefeküdtem a barátnőmmel és óvszerrel védekeztünk.

Attól félek, hogy ahogy felraktam a gumit, valamennyi sperma rákerülhetett a gumi külső részére. (Valamennyi előváladék már kijött belőlem, és akár az ujjamról, a combomról vagy a lepedőről is rákerülhetett az óvszer külső részére valamennyi sperma.)


Úgy tudom, hogy a hüvely savas kémhatása megöli a spermákat, ha azok a kilövelléskor nem jutnak elég mélyre.


Meg azt is hallottam, hogy akár egy ujjazástól is teherbe lehet esni, ha valamennyi sperma kerül az ujjakra.


Ennyi bevezető után jöjjön a konkrét kérdés:

Ha megfogom a makkomat, amin volt egy kis előváladék, (a kezemet beletörlöm a lepedőbe,) és a spermás (spermás ez egyáltalán?) kezemmel felhelyezem a gumit, amivel utána közösülünk, van-e reális esélye a teherbe esésnek?


Mennyire kell figyelni az óvszer tisztaságára? Ugyan úgy az is megtörténhet, hogy a farkam vége hozzáér a combomhoz az óvszer felhelyezése előtt és utána is, és így szintén kerül rá sperma. Vagy ugyan ezt a combok helyett a lepedővel.


Szerintetek jogos az aggódásom?


Nem tudtok egy olyan oldalcímet, ahol az ilyen kérdésekkel részletesen, nevesített orvosok foglalkoznak? (Nagyon jó ez az oldal is, csak az vele a bajom, hogy mindenki név és következmények nélkül írogathatja és írogatja is a félértesüléseit. Ne értsetek félre, nem sértésnek szánom, de könnyen előfordulhat itt, hogy bizony vak vezet világtalant. Nem tudom, hogy ki a diplomás orvos és ki a 14 éves "mindenttudokmertolvasomaBravót"-típus. Ez persze a két véglet volt. :D)


Mindenkinek szép napot kívánok!


2009. júl. 9. 01:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
47%

te elélvezés után szoktad felrakni az óvszert? ezt hol tanították neked???


különben 1 db sprema elég

2009. júl. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

23 gyermekes apuka a dokinál.

doiki: "már megint terhes a felesége! ember miért nem használ maga óvszert?"


- "használom én doktor úr!"


doki: "mindig?"


- "majdnem mindig, csak pisiléshez és dugáshoz szoktam levenni."

2009. júl. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Próbáltam érthetően fogalmazni, de nem jött össze. Biztosan az én hibám, hogy nem tudod, mi az az előváladék.


Tudod, amikor egy férfi felizgul, akkor a péniszéből egy csekély mennyiségű váladék távozhat, ami tartalmazhat spermát is. De ez még nem az elélvezés. Egyrészt.


Másrészt meg ha egy darab ondósejttel te természetes úton teherbe ejtesz valakit, akkor én leborulok előtted, már csak azért is, mert néhány ondó ahhoz is kell, hogy megfelelő táptalajt szolgáltassanak a petesejtnek az osztódásra. Direkt azért raktam be a címbe a zárójeles megjegyzést, hogy ne kapjam az "egy sperma elég"-típusú hozzászólásokat.


Azt tudom, hogy laboratóriumi környezetben már egy is elég.


Tehát aki tudja a kérdésemre a választ, azt szépen kérem, hogy segítsen. A többieket meg szépen kérem, hogy ne offoljanak.

2009. júl. 9. 02:07
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

A világ nem fekete meg fehér. Tehát soha nincs olyan, hogy biztosan teherbe esik valaki és olyan se, hogy biztosan nem (oké, hagyjuk azt az esetet, hogy nem él nemi életet).


Valahol a kettő között vagyunk mindig. A többi már csak valószínűségek kérdése. Megtörténhet hogy egy viszonylag jó védekezést használó nő teherbe esik, mondjuk 1000 azonos módon védekező nőből 1 fő, 1 év alatt. Mint ahogy ugyanúgy megtörténhet és meg is történik, hogy egy másik 1000 fős csoportból, akik babát szeretnének és természetesen nem védekeznek sehogy sem(sőt), azok közül se lesz mind az 1000 terhes, 1 év alatt.


És ugye ott van Murphy. Normális esetben, amikor valaki babát szeretne, akkor általában nem könnyű teherbe esni. Egyszer valaki írta is, hogy még úgy sem egyszerű teherbe esni, hogy telibe bele, és utána fejen áll. Ez valószínűleg az emberek többségére igaz is.

Szóval előváladéktól például eléggé valószínűtlen a dolog. Csak ott a bibi, hogy mi van, ha te vagy az a kisebbség, akiknek mégis sikerül úgy is?


Szóval a világ nem fekete-fehér, hanem egy skála szerű. Ha te rákensz egy kis ondót a gumi külsejére, akkor reális esélye ugyan nem lesz a teherbeesésnek*, de mégiscsak egy fokkal több esélyed lesz rá, mint annak, aki körültekintőbben jár el. Szóval reális esélye nincs a dolognak, csak hát ugye Murphy... mi van ha te vagy az az egy, akivel mégis megtörténhet az, ami szinte senkivel? Ráadásul egy olyan dolog miatt, amit el lehetett volna kerülni.

2009. júl. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%
www.fogamzasgatlas.hu
2009. júl. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
64%
Előváladéktól ugyan úgy teherbe lehet esni, tudod jól nyilván, hogy abban is vannak hímivarsejtek, a többi csak szerencse kérdése.
2009. júl. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

"ha egy férfinak kevés az egészséges spermája, akkor természetes úton nem tud gyermeket szülni. "

Akkor se tudna, ha sok lenne neki XD

2009. júl. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
61%

Már bocs, de ha szerinted 1 petesejt megtermékenyítéséhez több ondósejt kell, akkor inkább még olvasgass és játsz az autóiddal, mert a szexről és a teherbeesésről fogalmad sincs!

Ajánlom a 2. mondatot a figyelmedbe:

[link]

2009. júl. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%

Ne bántsd az OPot, mert az utóbbi ezer kérdés közül, amit olvastam, az övé a legmegfogalmazattabb, hibamentesebb. Informálódni akar, okosan, inkább vegyenek példát róla a többiek.

OP, marry me?

2009. júl. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

15:10: Ember! Tanulj már meg olvasni, ennek hiányában pedig inkább játssz te a kisautóiddal.


Idéznék az általad linkelt cikkből.


"A petesejtet egy spermium termékenyíti meg, de a többire is szükség van a petesejt külső burkának feloldásához, mivel az egy spermiumban levő, sejtfalat feloldani képes anyag kevés ehhez."


Tehát, akkor hány spermium is szükséges a petesejt megtermékenyítéséhez?

2009. júl. 11. 12:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!