Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi sperma kell a (természe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi sperma kell a (természetes úton történő) teherbe eséshez?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy ha egy férfinak kevés az egészséges spermája, akkor természetes úton nem tud gyermeket szülni.


Ezzel ellentmondani látszik a "kiszállásos módszer" elleni érv, mely szerint a nő már a vágy cseppjeitől is teherbe eshet.


Azért gondolkodom ezen, mert pár napja lefeküdtem a barátnőmmel és óvszerrel védekeztünk.

Attól félek, hogy ahogy felraktam a gumit, valamennyi sperma rákerülhetett a gumi külső részére. (Valamennyi előváladék már kijött belőlem, és akár az ujjamról, a combomról vagy a lepedőről is rákerülhetett az óvszer külső részére valamennyi sperma.)


Úgy tudom, hogy a hüvely savas kémhatása megöli a spermákat, ha azok a kilövelléskor nem jutnak elég mélyre.


Meg azt is hallottam, hogy akár egy ujjazástól is teherbe lehet esni, ha valamennyi sperma kerül az ujjakra.


Ennyi bevezető után jöjjön a konkrét kérdés:

Ha megfogom a makkomat, amin volt egy kis előváladék, (a kezemet beletörlöm a lepedőbe,) és a spermás (spermás ez egyáltalán?) kezemmel felhelyezem a gumit, amivel utána közösülünk, van-e reális esélye a teherbe esésnek?


Mennyire kell figyelni az óvszer tisztaságára? Ugyan úgy az is megtörténhet, hogy a farkam vége hozzáér a combomhoz az óvszer felhelyezése előtt és utána is, és így szintén kerül rá sperma. Vagy ugyan ezt a combok helyett a lepedővel.


Szerintetek jogos az aggódásom?


Nem tudtok egy olyan oldalcímet, ahol az ilyen kérdésekkel részletesen, nevesített orvosok foglalkoznak? (Nagyon jó ez az oldal is, csak az vele a bajom, hogy mindenki név és következmények nélkül írogathatja és írogatja is a félértesüléseit. Ne értsetek félre, nem sértésnek szánom, de könnyen előfordulhat itt, hogy bizony vak vezet világtalant. Nem tudom, hogy ki a diplomás orvos és ki a 14 éves "mindenttudokmertolvasomaBravót"-típus. Ez persze a két véglet volt. :D)


Mindenkinek szép napot kívánok!


2009. júl. 9. 01:53
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekel, találtam még egy oldalt, amiben számszerű adatokat is ír egy szexológus:

[link]


Tehát eszerint legalább egymillió ép ondósejt kell.

2009. júl. 12. 16:09
 22/28 A kérdező kommentje:
(Egyébként a barátnőm nem lett terhes. Most már biztos.)
2009. júl. 12. 21:15
 23/28 anonim ***** válasza:
arra nem gondoltok,hogy lehet hogy csak azért riogatnak mindenkit azzal,hogy az előváladéktól teherbe lehet esni,hogy mindenki vegye a fogamzásgátlókat?? Persze ez nem biztos,de a mai anyagias világban ezt is el tudom képzelni. :S
2009. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Nem. A Durex elég nagy cég, és nem a fogamzásgátló az elsődleges profilja. Meg a gumi hosszútávon drágább.
2009. júl. 14. 12:32
 25/28 anonim ***** válasza:
a gumi tenyleg dragabb hosszu tavon. kedves kérdező, én is meg akartam érteni ezt az előváladékos cuccot, de nem megy. arra jutottam, h en nem fogok megszakitásos " modszerrel " védekezni. mert ha ez olyan biztonságos lenne, akkor mindenki ezt használná. és mi van ha nem tudsz időben kiszállni? ez is megtörténhet. akkor meg nagy baj van. szoval sztem te is inkabb védekezz normalisan, és akkor nem lesz baj.
2009. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Félreértettél. A gumi a tablettánál drágább hosszú távon, nem a megszakításos közösülésnél. A megszakításos közösülés rövid távon nagyon olcsó, hosszú távon viszont rohadt drága.

(Gyermek felnevelése, óvodába iratása, iskoláztatása, tankönyvek, egyetem, főiskola, stb...)


A megszakításos módszer nem védekezés. Én óvszerrel védekeztem, és még így is félek az esetleges előváladéktól.

2009. júl. 15. 03:03
 27/28 anonim ***** válasza:
utolsó előtti válaszoló vagyok: viszont ha a megszakitász kombinálod pl.habbal, kúppal,akkor az már nagyon jól véd! Miért felejti ezt el mindenki? Nem önmagában kell használni hanem kombinálva és máris nem lesz baj. :)
2009. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
az a baj h sokan sajnos kombinálás nélkül hasznaljak. mondjuk, én még ugy se biznék benne. kérdezőnek : ne félj, ha hasznaltok óvszert, és még vmilyen kúpot, vagy vmi, akkor biztonságos. de mindezzel nem kellene vacakolni, meg azon filozni h az előváladéktól teherbe lehet-e esni, vagy nem, ha a baratnőd szedne gyogyszert.
2009. júl. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!