Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi sperma kell a (természe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi sperma kell a (természetes úton történő) teherbe eséshez?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy ha egy férfinak kevés az egészséges spermája, akkor természetes úton nem tud gyermeket szülni.


Ezzel ellentmondani látszik a "kiszállásos módszer" elleni érv, mely szerint a nő már a vágy cseppjeitől is teherbe eshet.


Azért gondolkodom ezen, mert pár napja lefeküdtem a barátnőmmel és óvszerrel védekeztünk.

Attól félek, hogy ahogy felraktam a gumit, valamennyi sperma rákerülhetett a gumi külső részére. (Valamennyi előváladék már kijött belőlem, és akár az ujjamról, a combomról vagy a lepedőről is rákerülhetett az óvszer külső részére valamennyi sperma.)


Úgy tudom, hogy a hüvely savas kémhatása megöli a spermákat, ha azok a kilövelléskor nem jutnak elég mélyre.


Meg azt is hallottam, hogy akár egy ujjazástól is teherbe lehet esni, ha valamennyi sperma kerül az ujjakra.


Ennyi bevezető után jöjjön a konkrét kérdés:

Ha megfogom a makkomat, amin volt egy kis előváladék, (a kezemet beletörlöm a lepedőbe,) és a spermás (spermás ez egyáltalán?) kezemmel felhelyezem a gumit, amivel utána közösülünk, van-e reális esélye a teherbe esésnek?


Mennyire kell figyelni az óvszer tisztaságára? Ugyan úgy az is megtörténhet, hogy a farkam vége hozzáér a combomhoz az óvszer felhelyezése előtt és utána is, és így szintén kerül rá sperma. Vagy ugyan ezt a combok helyett a lepedővel.


Szerintetek jogos az aggódásom?


Nem tudtok egy olyan oldalcímet, ahol az ilyen kérdésekkel részletesen, nevesített orvosok foglalkoznak? (Nagyon jó ez az oldal is, csak az vele a bajom, hogy mindenki név és következmények nélkül írogathatja és írogatja is a félértesüléseit. Ne értsetek félre, nem sértésnek szánom, de könnyen előfordulhat itt, hogy bizony vak vezet világtalant. Nem tudom, hogy ki a diplomás orvos és ki a 14 éves "mindenttudokmertolvasomaBravót"-típus. Ez persze a két véglet volt. :D)


Mindenkinek szép napot kívánok!


2009. júl. 9. 01:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egy jó pár, de pontos számot sajnos nem tudok mondani. Ha meg sajnos kevés a jó sperma akkor dokihoz kell fordulni. Majd ő tud több dolgot mondani erről.
2009. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Régen, még a 20. század elején az átlag férfinak 65 millió sperma/mililiter volt a spermaszáma, vagy e fölött.


Ma jó esetben is 30 millió ez a szám, nagyon ritka az e fölötti.


20 millió alatt szokták azt mondani az orvosok, hogy kevés.


Egyébként nem csak a számuk fontos, hanem az is, hogy közülük mennyi az élő, a formailag ép, mennyi a mozgékony.


A beszáradt spermától én nem félnék. Ami a lepedőre került, az már selejt. Ha félsz, hogy "olyan" kézzel teszed fel a gumit, tarts a kezed ügyében kéztörlő kendőt, bármilyen jó, de az alkoholos a legjobb. Ez aktus után is jól jöhet.


Két véglet között vagyok, diplomás, de nem orvos, és remélem, tudtam segíteni. Javaslom Dr. Czeizel Endre: Születésünk titkai című könyvét olvasásra. Sok tévhitet el tud oszlatni, tele van tényekkel és hasznos információkkal.

2009. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

AD1, ha nem második, sokadik közösülésről van szó, ugyanazon alkalommal, akkor esélytelen, hogy előváladékkal terhességet okozz. előváladékban csak akkor lehet spermium, hangsúlyozom lehet, ha korábban történt ejakuláció, és a következő aktust nem előzte meg pisilés. AD2, a 3,5 fél órás szabályt is érdemes észben tartani: "ejakuláció után kb ennyi ideig képesek életben maradni a spermiumok, nagyjából még védett környezetben, mint pl. a hugycső, vagy a hüvely belső fala" (magán a szabályon is sokat lehet vitatkozni)


az óvszer tisztasága fontos, de a fentiek alapján már tudod kezelni a nem kívánt terhesség elkerülése végett. gondolom nem újdonság, hogy tiszta kézzel tedd föl, mint ahogy magát az aktust is ajánlott nem bkv kapaszkodós kézzel elkezdeni.


(nagyon zárójelben, én donor minőségű spermát produkáltam 25 évesen, nagyjából fél éve, azt hiszem 167 millió összspermaszámmal. a párommal a vizsgálat előtt nem sokkal kezdtünk el nemi életet élni, leginkább kiszállásos módszerrel védekezünk, idáig sikeresen.)

úgy látom sokan nem tartanak szem előtt egy fontos dolgot, mikor már szeretnének gyermeket, nevezetesen, hogy a férfi kb. 5 nap, egy hét teljes önmegtartóztatás után a legalkalmasabb a megtermékenyítésre. ezt szem előtt tartva is megnyugtathatja magát az ember, ha netán becsúszna valami. a spermavizsgálatot én csak javasolni tudom mindenkinek, bármi is az eredmény. én nem bírnék ilyen téren bizonytalanságban élni.

2009. júl. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
93%
nem vok se diplomás, se bravóolvasós. :D a lényeg h sztem ha beletörlöd a lepedőbe a kezedet, akkor nem hiszem h nagy esélye lenne a terhességnek. ami meg ezt az előváladékos dolgot illeti.. megoszlanak a vélemények, de ha biztosra akarsz menni, akkor nem alkalmazod a kiszállásos " módszert " ( ami sztem nem módszer, esetleg ha nem baj ha becsuszik a baba), mert nem túl biztonságos. konkrét példával is tudok szolgálni. anyukam anno egy ideig csak igy védekezett, még fiatal korában. ma már bevallja h felelőtlenség volt. és nem jött össze a baba. mint később kiderült, el volt záródva az egyik petevezetéke, meg a masikkal is vmi gond volt. születésétől fogva ez ugy van. csak addig nem derült ki, amig nem akart gyereket. aztan sok műtét utan születtem én. vagy a masik lehetőség h a lány éppen nincs termékeny napjaiban, és azért nem jön össze a baba. de védekezésként semmiképpen se ajanlott.
2009. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
60%
Kb 1millió,de nagyon változó.Kevesebb és több is lehet.De ez a spermaszám már megvan az előváladékban.
2009. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
0%
fehér
2009. júl. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
5%
Te is megtanulhatnál olvasni kisöcsi! A MEGTERMÉKENYÍTÉSHEZ 1 ondósejt kell! A Petesejt külső burkának feloldásához kell több, de a megtermékenyítéshez csak 1!!!
2009. júl. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
hat igen. a megtermékenyitéshez elég egy.
2009. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Akkor most, mielőtt a normális kommentekre érdemben reagálnék (nagyon köszönöm őket), levezetem a feszültségemet egy kis mondatelemzéssel. :D


"A petesejtet egy spermium termékenyíti meg, de a többire is szükség van..."

Ez a mondat a következőt jelenti: magát a petesejtet 1 db ondósejt termékenyíti meg, az, amelyik "a legjobb pozícióban van hozzá". A többinek szar napja volt. De! Ha azok nem lettek volna ott, az az egy kepeszthetne, ahogy akarna, egymaga nem tudja megtermékenyíteni a petesejtet. Tehát! A megtermékenyítést egy sejt végzi, de ettől még többre is szükség van. Ha visszaolvasol, sehol sem írtam olyant, hogy több ondósejt termékenyíti meg a petesejtet, csak annyit, hogy több is kell ahhoz, hogy egy képes legyen rá. Te ebbe kötöttél bele és linkeltél egy cikket, ami ugyan azt mondja, mint én.

De jók is az ilyen fórumcsaták. Olyasmik, mint a paralimpiák. Ha egyszer indultál rajtuk, hiába nyered meg őket, attól még ugyan olyan béna maradsz, ezért számomra a téma le is van zárva, a frusztrációmat levezettem, mozgássérült embertársaimtól pedig elnézést kérek.


__________________________________________________________


Most pedig mindenki másnak:

Köszönöm a hozzászólásokat, csak az a bajom, hogy hiába, hogy mindenki a legteljesebb jószándékkal ír, a kommentek egymásnak mondanak ellent.

Például olvastam azt, hogy orgazmus előtt nem jöhet ki sperma és azt is, hogy de. Még a suliban kaptunk egy felvilágosítókönyvet, ami szerint igenis jöhet. Én ezt elfogadom igaznak, de ugyan ebben a könyvben ott vannak a Pearl-indexek is, amik alapján a megszakításos közösülés nem sokkal rosszabb, mint az óvszer, tehát olyan nagyon sok sperma nem jöhet ki az előváladékkal. (Óvszer: 3-28; megszakítás: 8-38)

Egyébként is sokan dicsérik a kiszállásos módszert. (Én ellenzem. :D)

A neten lévő források is ellentmondásosak az előváladék termékenyítőképességével kapcsolatban.


Én ezt a dilemmát szerintem úgy fogom megoldani, hogy veszek spermaölő síkosítót. Akkor biztosan nem lesz gond.


Mindenesetre, remélem, azoknak van igaza, akik szerint az előváladék nem tartalmaz spermát. :D

2009. júl. 12. 00:05
 20/28 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Úgy néz ki, azoknak van igaza, akik szerint az előváladékban nincs sperma.


Egyrészt a wikipedián néztem utána, másrészt pedig ezen a lapon: [link]

A wikipedia szerint csak az előző ejakulációból maradhat életképes hímivarsejt, a második pedig azt mondja, hogy valószínűleg (az elsőben) nincs, de a szakirodalom vitatkozik rajta.


Komolyan mondom, már ott tartok, hogy mikroszkóppal megnézem az előváladékomat. :D

2009. júl. 12. 15:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!