Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek? Bővebben lejjebb

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Bővebben lejjebb

Figyelt kérdés
tegnap szakítottam a barátommal..és hát elkezdtem szedni a Stodette-t az 1 levél 15. szemét szedem be ma,ezt a levelet még végigszedem,mikor tudhatom,h beállt a menstruáciom?,mert most már csak emiatt szedem,h beállítsa a mensimet.. előre is köszönöm 17/L
2009. júl. 14. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:

akkor tudod amikor tudod h mikor jön meg, és nem meglepiként ér.

ne hagyd abba a pasi miatt és ne hagy ki egy tablettát sem

2009. júl. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ne hagyd abba, ha már egyszer elkezdted. Lehet, hogy 2-3 hónap múlva lesz barátod, és akkor kezdhetnéd előről. De akkor már bezavarnál a szervezetednek, és nem tudhatod, hogy hogy reagálna rá. Pl: nekem 1 hónapban 2-szer jött meg,
2009. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kezdjük ott, hogy fogigátló mellett nincs ciklus!


Nincs peteérés, nincs tüszőrepedés, nincs méhnyálkahártya-megvastagodás és nincs menstruáció sem, azaz nem válik le a nyálkahártya vérzés kíséretében. A fogigátló teljesen kikapcsolja a petefészkedet, és átveszi helyette az írányítást. Azaz nem állít be semmit, hanem leállítja a ciklusodat.


Nagyon ideges tudok lenni attól, amikor valaki a vérzése "beállítására" szed fogigátlótt. Semmire nem megy vele. A ciklusát egyszerűen kikapcsolja, a hormontermelés leáll, a peteérés leáll, a gyógyszer dolgozik egyedül, a kiscsaj meg azt hiszi, hogy rendeződött a ciklusa, pedig nem is. Amikor meg a csaj leáll a tablettával, mert gyereket szeretne, akkor az eredeti probléma megint előbukkan, tetézve azzal, hogy esetleg hónapokig nincs peteérés, még gyógyszeres kezelésre sem.


Nem szabadna fogigátlót szednie egyetlen fiatal lánynak sem addig, amíg a ciklusa magától vagy orvosi segítséggel be nem áll, küéönben csak kárt tesz magában.

2009. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nem szabadna fogigátlót szednie egyetlen fiatal lánynak sem addig, amíg a ciklusa magától vagy orvosi segítséggel be nem áll, küéönben csak kárt tesz magában."


Ezt a mondatot nem értem. Milyen kárt tenne magában? A ciklus normál körülmények között nem áll be, mert a menstruáló nők feromonokat bocsátanak ki, ami a többieket is menstruációra készteti. Ha másért nem, ezért nem fog beállni magától soha. A tablettával való ciklusbeállítás alatt azt értik, hogy tudják, hogy mikor fognak vérezni, de akkor sem sokat, mivel nem válik le semmi.


Tény, hogy nem egészséges beleavatkozni a hormonháztartásba, de van, akinek semmi baja nem lesz tőle.

2009. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem szabadna fogigátlót szednie egyetlen fiatal lánynak sem addig, amíg a ciklusa magától vagy orvosi segítséggel be nem áll, különben csak kárt tesz magában.

^^^^^^^^

Azt szeretném még megkérdezni, hogy mióta tudja bárki jobban az ilyen dolgokat, mint egy orvos? Nem véletlenül van diplomája neki.

Én elmentem az orvoshoz mert nem megfelelően menstruáltok. Van hogy 2 hónapig nem jön meg, aztán meg megjön és minden hónapban másik időpontban.. Normális ez? Nem hiszem.

Írtak fel fogamzásgátlót. Rendesen beálltja a menstruációt. Nem kell álladóan attól tartani, hogy pont amikor nem kéne, akkor jön meg. Különben meg, ha rendesen kivizsgálnak előtte, akkor tudják, hogy melyik gyógyszer jó az illetőnek, melyiktől nem kell tartania.

A másik, milyen másik megoldást fog javasolni szerinted az orvos?

....................................

2009. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!