Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az elmúlt 2 napban elfelejtett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az elmúlt 2 napban elfelejtettem bevenni a fogamzásgátló gyógyszeremet. Ma reggel bevettem az egyiket mivel még 12 órán bellül volt, és a másikat is bevettem vele együtt. Viszont most megjött. Szedjem tovább a gyógyszert? Elfog múlni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:

A tabi 1., 2. vagy 3. hetében vagy?

Mennyire jött meg? Maszatol vagy rendesen megvan? (Fura, mert 2 nap után gyógyszerszünetben sem jön meg.)

2012. aug. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
második hetében.elfog múlni?? ha tovább szedem? mert szombaton megyek nyaralni... ezért izgulok érte nagyon
2012. aug. 7. 09:48
 3/10 A kérdező kommentje:
rendesen megjött.nem csak foltokban néha-néha
2012. aug. 7. 09:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a szünet második napján se jön meg? BÁRMELYIK napon megjöhet... Van, akinek a 7.-en jön, van, akinek az elsőn, pl. nekem is...


Most már szedd be a levelet, valószínűleg 1-2 napon belül elmúlik. Kiegészítő védekezés nem ártana a levél végéig.

2012. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a második hétben vagy, akkor TILOS abbahagyni a tablettát, végig kell szedni.

Az a baj, hogy ennyitől nem szabadott volna 2. héten megjönnie rendesen, max. pecsételő vérzés lehetett volna.

Gyógyszermenetes héten hányadik napon szokott megjönni? Mert ha nem a másodikon, akkor valószínűleg nem is a kihagyott tabletta okozza, hanem más, pl. nem jó neked ez a tabletta.


Ma kedd van, szombatra el kell múlni, ha nem múlik el péntekig vagy más tünet is van, akkor pénteken irány a doki.

2012. aug. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem sexhez használom egyenlőre.. csak szedem
2012. aug. 7. 10:38
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben,tovább szedem, nagyon remélem hogy szombatig elmúlik. Amúgy megvonásos vérzésem a 2. vagy 3. napon szokott megjönni
2012. aug. 7. 10:40
 8/10 anonim ***** válasza:

*Mi az, hogy a szünet második napján se jön meg? BÁRMELYIK napon megjöhet... Van, akinek a 7.-en jön, van, akinek az elsőn, pl. nekem is...


Elég baj. Természetesen igazad van, szinte bármelyik napon megjöhet, de általában a 3-5-en jön meg. (A 2. nap és a 6-7. ritka.)

Az első napon NEM NORMÁLIS, ha megjön, hiszen a tablettát 24 óránként (=1 nap) kell bevenni, és 12 órán belül lehet pótolni (36 óra =1,5 nap). Tehát másfél napnak lehet eltelnie "büntetlenül" két tabletta között, és ez alatt semmilyen vérzésnek nem illik fellépnie, megjönni pedig végképp nem.

A szervezet NEM TUD SZÁMOLNI, tehát nem tudja, hogy te a 15. vagy a 21 tabletta után vagy 24 vagy 36 órával. Nem tudja, hogy a 21. tabletta után nem veszed-e be a 22-ediket.


Remélem, így már érthető.

2012. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Remélem elmúlik, péntekig.A tablettát pedig tovább szedem:)
2012. aug. 7. 10:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ezt értem, és én is furcsálltam, hogy honnan "tudja" a szervezetem, hogy pont letelt a 3 hét, de beszéltem erről nem egy nődokival, és nem láttak benne problémát... :) De legalább nem esem kísértésbe, hogy tologassam a vérzésemet ide-oda, nekem az úgysem sikerülne..:)
2012. aug. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!