Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló beállítja...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló beállítja menstruációmat? ->

Figyelt kérdés
Szóval eddig 20 naponta volt most 28 ez nem is zavar meg semmi. Viszont az első 2 napban nagyon erős a vérzésem ez azt takarja hogy tampon +betét nem bír ki 2 órát. Nőgyógyászhoz mindenképp megyek gyógyszert íratni de a kérdésem a következő: Beállítja a vérzést a tabletta?
2012. aug. 13. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
a problémát, ha van nem gyógyítja meg csak elfedi, mivel az egy mesterséges menstruáció ami a gyógyszer alatt van. ha abba hagyod minden vissza áll.
2012. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, de az nem igazi, hanem ún. megvonásos vérzés. De még az is jobb, mint a vérözön...
2012. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Beállítja. Kevesebb is lesz a vér.

Tudom miről beszélsz, nekem a super plus tampon alig két órára volt elegendő, sokszor reggel úgy keltem, hogy már a betét is megtelt és folydogált...

2012. aug. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a super plus tampon 1 órát bírt ki, suliban mindig rohangáltam wc-re szünetekben. Ráadásul nagyon vashiányos voltam, még a hematológián is meglepődtek, szinte 0 volt a vas a szervezetemben! Ott ajánlották, hogy szedjek fél évig vastablettát, majd utána kezdjem el a fogamzásgátlót.


A tabletta nem beállítja, hanem kikapcsolja, felülírja a ciklust. A 7 napos szünet alatti vérzés nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, semmi köze a természetes menstruációhoz. Ezért sokkal kevesebb a vérzés és görcsök is alig vannak, ha tablettát szedsz.


Én hüvelygyűrűt használok, nekem most a normál tampon kibírna 8 órát is, csak nem szeretem olyan sokáig bent hagyni. Super tampont nem is használok, mióta gyűrűt használok.

2012. aug. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van.

Nem a te saját ciklusodat rakja rendbe, hanem a te ciklusodat kikapcsolja, és csinál helyette egy rendszeres megvonásos vérzést.

2012. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos, az előzőek leírták, hogy megvonásos vérzést generál, ami nem igazi menstruáció. Ugyanakkor személyes tapasztalat, hogy az abbahagyás után is rendszeresebbé válik a ciklus, és hosszú távon meggátol bizonyos nőgyógyászati problémákat.

A női szervezet arra van kódolva, hogy a fogamzóképes nő essen teherbe és szüljön, és ha ez nincs meg, akkor bizony tudnak jönni a problémák (cisztásodás, endometriózis), amikre a legjobb "gyógymód" a terhesség, de ha ez nem lehetséges, akkor sokszor nagyon jót tesz, ha "hibernálják" a nő szervezetét, tehát leállítják a peteérést.

Nekem ez volt: nem is tudom, hogy lett volna-e normális menstruációs ciklusom, és később tudtam volna-e gyereket vállalni, ha nem szedtem volna évekig, évtizedekig fogamzásgátlót.

2012. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: Akkor te igen kivételes, ritka példa vagy.

A legtöbb nőnek utána sem rendszereződik a ciklusa, sőt, legtöbb esetben még rosszabb lesz, mint szedés előtt.

2012. aug. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem beállítja, hanem leállítja. Legalábbis a menstruációt.
2012. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. köszönöm:)
2012. aug. 13. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!