Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem esek teherbe?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem esek teherbe? Mindenki azt mondja, hogy a megszakításos szex nem biztonságos, ettől függetlenül 1,5 éve, és még nem lettem terhes. Velem van a gond?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 14:04
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:

Sosem értettem ezt a "nem akarok gyereket, de az se baj, ha lesz" gondolkodást.


Ha nem akarsz gyereket, akkor VÉDEKEZZÉL NORMÁLISAN.

Ha meg akarsz gyereket, akkor ÉLVEZZEN BELÉD.


Nem tudom ezen mégis mi nem világos.

Másfél év meg lóf.sz

A megszakítás peral indexe 35, azaz egy év alatt 100 nőből 35 esik teherbe.

Azaz egy év alatt 35% az esély a terhességre.

Szóval nem olan k.va nagy csoda, hogy még nem estél teherbe.


De persze az is lehet, hogy meddő vagy/a párod meddő.

2012. aug. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:

11 válaszoló mit nem lehet ezen érteni?


Van egy olyan stabil párkapcsolat, ahova jöhetne már a gyermek, de tegyük fel várnának még egy fél évet, hogy alkalmasabb legyen a helyzet, több pénzt gyűjsenek, vagy először összeházasodjanak, vagy egyebek, ezért úgy döntenek, hogy nem védekeznek más módon, mert pl. a gumióvszer rettentő kényelmetlen, a gyógyszernek meg rengeteg mellékhatása van, így ha úgyis tervben van a baba nemsokára, ez a védekezés is megfelelő. Ami nem 100%os, de valljuk be igen csekély az esély a teherbeesésre, és ha mégis megtörténne szívesen fogadják a gyermeket.

Minek tömje magát gyógyszerrel az egyik fél, ha ez a helyzet áll fent?

Leharapjátok a kérdező fejét, holott ő nem ajánlotta semmilyen tininek sem, hogy ezt válasszák, és azzal együtt védekezik ő így, hogy tudja mellette akár baba is lehet. Mi is 5 évig csináltuk így a párommal, nem lett baba, de ha mégis lett volna mindent megadtunk volna neki, anyagilag, mint szeretetből, mert már akkor is készen álltunk rá. Nem tiniként, vagy 3 gyerek után kell így védekezni, de ilyen helyzetben igenis megfelelő. Legalább ezalatt az idő alatt nem kell küszködni a gyógyszer mellékhatásaival.(amit muszájból én is szedek, de ha szóbajön, hogy határos időn belül babát szeretnénk egyszerre leteszem a mellékhatásaival együtt!!!)

2012. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
29%
A perl index meg egy semmitérő dolog. 35-ből hány százalék, aki az előnedvtől, és hány aki azért esik teherbe, mert a párja "bénázik"? Ezt senki sem írja le, úgyhogy a perl indexet zsebre is teheted, ha arról beszélünk, hogy tapasztalt felnőtt emberek megszakításos közösüléssel védekeznek, és a tinik gyakorlatlanságát kihagyjuk, akkor ez a szám jóval alacsonyabb, hisz ebbe nem csak a ténylegesen sikeres megszakításos közösülésről van szó. Így hogy a kérdésedre is válaszoljak ne aggódj a termékenységed miatt kedves kérdező.
2012. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:

Utolsó:

1. Talán fél évet ki lehet bírni kotonnal is. De még akár pharmatexszel is ki lehet egészíteni a megszakítást, és akkor már nem olan szar hatásfokú.

2. Mondjuk a terhességre nem ártana felkészülni. Mondjuk nem tudom hallottál-e már tóla, hogy terhesség előtt el kellene kezeni folsavat szedni. Nem poénból mondják ám...

2012. aug. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:

Pharmatex, na az megint egy gyönyörű dolog. Kilehet bírni, amint írtam a fogamzásgátlót is kilehet bírni! De minek?


Egészségügyi végzettséggel rendelkezem így tudok róla, és persze nem árt. De egy egészséges nő, kórfolyamatoktól mentes genetikai háttér mellett nyugodtan elhagyhatja, ígyis egészséges baba születik.

Régen sem szedték, és mégis megszülettünk normálisnak, illetve manapság sem hiszem, hogy 20-25%nál magasabb lenne azok száma akik szedik, vagy csak azoké, akik terhesség előtt fordulnak még orvoshoz, amelett, hogy nincs a fogamzóképességükkel baj.(persze a normál nőgyógyászati vizsgálatokon kívűl)

2012. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
Egyébként meg nem biztos, hogy annyit segít, mint amennyit árt. Ugyanis étvágynövelő, és egy terhességi cukorbetegség nagyobb kockázatot jelent, a felszedett túlsúly miatt, mint az ami ellen szedik. De ezen kár is vitázni...
2012. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:

Azért akkor is nehéz elhinnem, hogy már 1,5 éve ebben a "hát az se baj, ha gyerek lesz, az se baj, ha nem" állapotban van.

Nekem ez akkor is furcsa és kész. Ha pénzt akar gyűjteni, házasodni akar előtte stb, akkor várjon a gyerekkel, addig meg védekezzen normálisan és kész.

Igen nagy hülyeség ezen sopánkodni, hogy félig-meddig védekezik, és azon nyavajog, hogy nem esik teherbe.

2012. aug. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy nő vagy, vagy férfi?


Én nőként megértem a kérdezőt,azért állok ki mellette. A férfiak nem szeretik az óvszert, a többi megoldás, végleges, hosszútávú, vagy jóval drágább, így marad a gyógyszer. Mellékhatás egy halom, libidó csökkenés, fejfájás, szédülés, sokaknál elhízás, vérrögképződés!! Mondhatod, hogy pharmatex, de az sem ér többet, a kúp például egyenesen égető érzést ad...


Tegyük fel van egy 22 éves nő, minden megvan, stabil párkapcsolat, anyagiak, szeretet stb., szeretnének babát, de mondjuk ő úgy gondolja csak 24 évesen majd, de ha mégis hamarabb jönne is szívesen látnák, akkor minek mérgezze magát? Értem én ott a védekezést, ahol nincsenek meg a feltételek, vagy baj lenne ha idő előtt jönne, de ebben az esetben feleslegesnek tartom.


Nem azért sopánkodik a kérdező, hogy miért nem esett teherbe, csak meijjedt, hogy esetleg amiatt van, mert meddő, mivel ő maga is tudja, hogy nem 100%-os ez a védekezés.

2012. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:

Nő vagyok.

Jó, megértem azt, amit mondasz. De ha vki úgy vélekedik, mint amit leírtál, akkor tisztában van azzal, hogy ez ilyen kétélű állapot.

vagy lesz gyerek, vagy nem.

De épeszű ember nem kezd el sopánkodni, hogy "jaj istenem, még nem lettem terhes", hiszen tisztában van azzal, hogy ezzel a módszerrel nem is biztos, hogy terhes lesz.

A kérdést nem értem a kérdező részéről.


Egyébként régebben volt egy hasonló kérdés. Ott is arról kérdezett az illető, hogy miért nem esett még teherbe x év megszakításos védekezés mellett.

Majd hozzátette, hogy egyébként nem akar gyereket, és ha vecsúszna, akkor persze elvetetné, de majd később akar, úgyhogy nem szeretne meddő lenni.

2012. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:

Egyébként megjegyzem, hogy azt sem nagyon értem, hogy a férfiaknak mégis mivel jobb a vége előtt kirántani, mint felhúzni az óvszert.

Meg azt sem értem, hogy ha úgy is vki fél év múlva babát akar, akkor miért nem lehet kibírni azt a fél évet óvszerrel.

2012. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!