Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt olyan akinek fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan akinek fogamzásgátló szedése közben volt trombózisa? A doki felírt nekem tabit, a véreredményeim tökéletesek voltak, de mamámnak 2x volt trombózisa. Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

2012. szept. 1. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a családodban bárkinek volt trombozisa nem lenne szabad szedned...
2012. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..


Olvasd el a kérdező válaszait.


Ismerősömnek 22 évesen volt tődőembóliája 3 hónap tabiszedés után. A családjában előtte nem fordult elő.

2012. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az én családomban szinte mindenkinek volt trombózisa.

dohányzok és úgy szedek tabit, de olyan híg a vérem mint a p.isi

nem biztos hogy örökölted a felmenőidtől a hajlamot

2012. szept. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
menj el másik orvoshoz!!!! ez nem játék!!!! :(((
2012. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A vérvétel nem elég, a trombózis-hajlamot az APC rezisztencia vizsgálat mutatja. Normális helyeken a nőgyógyász ezt is elvégzi, 5 másodperces minatvétel és 5 ezer ft. azt hiszem az ára. Ez kimutatja, mennyire van hajlamod rá. Ilyet kérj ha a családodban volt már.
2012. szept. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nem csak Leiden mutáció okozhat fokozott trombózis hajlamot.
2012. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudom, de ha a családban valakinek trombózisa volt, a fogamzásgátlóhoz ezt szokta a nőgyógyász kérni. Nekem enélkül nem irta fel.
2012. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudom, de attól függetlenül vannak olyan ÖRÖKLŐDŐ mutációk, amik ugyanúgy fokozott trombóziskockázattal járnak, de nem vizsgálják. A Leien csak a leggyakoribb.

Ismerősömnek pl. ptrotrombin mutációja volt.

2012. szept. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én biztos ami biztos elmentem trombózis hajlam vizsgálatra. 3 gént vizsgáltak, 12000 ft volt, nézegess árajánlatokat, néha adnak kedvezményeket, egyébként olyan 15-17000 ft körül vannak a vizsgálatok

szerintem megérte, mert így nyugodtabb vagyok, így már igazából csak az életmódomon múlik főként, hogy lesz-e trombózisom vagy sem

2012. szept. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Trombózisnak nem csak genetikai okai lehetnek. Édesapámnak például pacemakertől lett mélyvénás trombózisa, de ez nem azt jelenti, hogy hajlama van rá, pláne nem olyan, ami öröklődik.


Ahogy valaki írta, nekem is nagyon híg a vérem, a véreredményeim szerint a vérzékenység határát súrolom, egy kisebb vágásból is kb. 10 percig dől a vér. Szóval a trombózis általában több tényező együttes előfordulása esetén alakul ki.

2012. szept. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!