Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaring vagy tabletta?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaring vagy tabletta?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 3 éve vagyok kapcsolatban, és másfél éve élek nemi életet.A barátommal úgy döntöttünk, hogy elég a gumiból (volt, hogy izgulnunk kellett mellette, plusz rossz, hogy macerás, meg hogy nem lehet bárhol, bármikor csinálni), szóval tervezem, hogy elmegyek a nőgyógyászhoz, hogy írjon fel valamilyen hormonális fogamzásgátlót.

Bár tudom, hogy az orvos dolga dönteni, de a legtöbben rögtön a tablettát írják fel, és én egyelőre nem tudom, mit gondoljak róla..

Feledékeny vagyok, talán jobb lenne a gyűrű, plusz tetszik benne az, hogy nem kellene izgulnom a hányás+hasmenés miatt, stb., viszont olvastam róla pár elég rossz tapasztalatot is. (Pattanásokat okoz, kényelmetlen lehet, csúszkálhat, nehéz kivenni-betenni..ezek közül a pattanások zavarnának a legjobban, mert sajnos hajlamos rá a bőröm.)

A tabletta mellett szól az, hogy régebbi találmány, sokaknál jól bevált, viszont tartok attól, hogy nem sikerül eltalálni, hogy melyik való nekem, és elhízni sem szeretnék, és ott van mellé a már említett feledékenységem is..

Melyik lenne a jobb?

Akik azt mondják, hogy ilyenkor még ne ezen járjon az eszem, illetve hogy próbáljunk ki más módszert is, azok kíméljenek. [Stabil kapcsolatom van, ebbe beletartozik ez is, felelősségteljesnek érzem magam (különben nem gondolnék a védekezésre, pláne nem tennék fel itt kérdést), és már próbáltuk a pharmatex hüvelytablettát is, de nem vált be, mert csípett, és nem bíztam meg benne.]

A válaszokat előre is köszönöm.


2009. júl. 28. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:
tabi.
2009. júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

tabletta. ez a gyűrű macerás, felhelyezni, meg kivenni, és hallottam aztis h néha érezni lehet, azaz a pasi érzi szex közben. énis baromi feledékeny vagyok, nekem először a telefonomban szólt mindig az emlékeztető, h vegyem be, kb fél évig, aztán már annyira belémrögződött h az istennek sem tudnám elfelejteni. 8 éve szedem, és összesen eccer felejtettem el ezidő alatt bevenni.

attól meg ne félj, h nem találják el rögtön, h melyik tabletta való neked, ha ez mégis bekövetkezni, az a lényeg h ne tegyél fel itt 200millió kérdést h ezmegaz mitől van, hanem rögtön menjél vissza az orvoshoz az első levél beszedése után, h neked ez a tabi nemjó, és 2.-ra már valszeg jót fog adni az orvos, ha elmondod neki, h milyen mellékhatásaid voltak.

a másik meg, h konkrétan a tablettától elhízni nagyon nehéz. ott más dolgok is szerepet játszanak, ha vki elhízik.

2009. júl. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nuvaring.


Jobb a pearl-indexe

kevesebb a hormontartalma (jóval), mint a legjobb tablettáknak

Lokálisan szívódik fel, ezáltal nem lehet kihányni, másrészt nem terheli a belső szerveket feleslegesen

nem lehet elfelejteni bevenni

Nem befolyásolja a hatékonyságát az elfogyasztott táplálék (gondolok itt az alkoholra)


Pattanást a hormonális változás okoz. Ez gyk. lutri kérdése, tabletták között is van, aki X egyénnek okoz, másnak pont elmulasztja. Ilyen tapasztalatra ne alapozz.


A kényelmetlenséget illetően azt mondom, ki kell próbálni. Legtöbb embert egyáltalán nem zavarja, az meg, hogy a fiúdat zavarná kb. mese habbal.

2009. júl. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nuvaringet használok. Nem kell minden nap figyelni rá. Nekem a bőröm szebb lett tőle. Én szex közben sem érzem, és a pasim sem. Nekem ki sem esik, ha rendesen felteszed, nem esik ki.
2009. júl. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a nuvaring sztem megér egy próbát, ha nem akarsz hányásra, hasmenésre odafigyelni.
2009. júl. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen találja el a doki jól a gyógyszert. A 2. fajtát szedem (7 hónap alatt), de ez sem jó. Hízni igenis lehet. Nekem sajna sikerült, több mint 10 kilót, pedig még többet is mozogtam, mint a gyógyszer előtt. A bőröm se lett szebb, sőt sokkal ragyásabb lettem, mint a gyógyszerszedés előtt. A melleim megnőttek, de azóta is fájnak folyamatosan az állandó feszülés miatt, szal inkább bár ne nőtt volna 1 mm-t se... Állítólag hormonérzékeny vagyok, ezért történt ez a testemmel. A doki ezek után a hüvelygyűrűt ajánlja. Én utánaolvasgattam és nem nagyon tetszett, amit olvastam róla. Viszont tudni kell, hogy a gyűrű még a tabinál is biztonságosabb. Én nem fogom használni, mivel nem tudok kifizetni 13-14 ezer forintot 3 havonta. Ez a létező legdrágább hormonális fogamzásgátló. Erre készülj fel, ha emellett döntesz.

Összességében ha szerencséd van és jó dokit választasz, akkor rögtön rátalál a megfelelő bogyóra. Vérvizsgálathoz és alapos elbeszélgetéshez mindenképp ragaszkodj!

2009. júl. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak abban nincs igaza, hogy 13-14ezer forint. Most vettem, összesen 9500 ft-ot fizettem érte.
2011. júl. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A 2. válaszolónak nincs igaza a gyűrűvel kapcsolatban. Egyáltalán nem nehéz feltenni, és nem is tud "kicsúszni". Ugyanolyan mintha egy tampont raknál fel. Én régóta gyűrűt használok. Szex közben sem érzem én sem és a barátom sem. Nem kell minden nap azon stresszelnem, hogy jajj a tabit el ne felejtsem bevenni... 3 hét után kell levenni, és utána 1 héttel pedig az újat felrakni. Azért is jobb a tabinál, mert ez nem kerül bele a gyomrodba, tehát nem is lehetsz tőle rosszul. Barátnőm tabit használ, és minden reggel fáj a hasa, vagy hányingere van. Aki a gyűrűt szidja, az csak fél a felrakástól, és a tudattól, hogy "benned van valami". Én mindenképp a gyűrűt ajánlom.
2011. aug. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!