Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni a belara gyógyszert a menstruációm előtt két nappal. Pótoltam később 20 órán belül és a következőt is 4 órán belül. Kérdésem szedjem tovább a menstruációm időszaka alatt is vagy jövőhéten kezdjem szedni amikor kéne?

Figyelt kérdés
2009. aug. 3. 19:25
 1/1 anonim ***** válasza:

"Ha elfelejtette bevenni a Belara filmtablettát:

Ha elfelejtette bevenni a filmtablettát a szokásos időben, akkor azt 12 órán belül pótolja. Ebben az esetben egyéb védekezés nem szükséges és a szokásos módon folytathatja a Belara filmtabletta szedését. Ha a filmtabletta pótlás 12 óránál hosszabb idő múlva történik, akkor a Belara filmtabletta fogamzásgátló hatása már nem biztosított. Ebben az esetben azonnal vegye be az elfelejtett filmtablettát és a következő filmtablettát a szokásos időpontban. Ilyenkor azonban a következő 7 napban egyéb védekezést

( pl.: kondom ) kell alkalmaznia. Ha ezalatt a 7 nap alatt fogy el a gyógyszer azonnal vegye elő a következő Belara csomagot és abból folytassa megszakítás nélkül ( 7 napos szabály ) . Ha a következő csomagot is elhasználta és menstruációja nem jelentkezik, akkor végezze el a terhességi tesztet."


Idézet a betegtájékoztatóból.

2009. aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!