Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan mondjam el a barátomnak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el a barátomnak, hogy abortuszt akarok?

Figyelt kérdés
Nem akarok gyereket, félek, megijedtem. Tolószékes és nekem kell mindent így is csinálnom, hát még a gyerek is. Én dolgozok, főzök, takarítok, mosok, intézem a dolgokat.......

2012. okt. 1. 09:22
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
27%

A szexualitás célja alapvetően a reprodukció. A terhesség nem egy szexuális úton terjedő betegség, hanem az új élet létrehozásának a módja. Az élvezet meg minden más csak másodlagos. Ez olyan, mint amikor a szolgáltatás használatával egyben elfogadod a felhasználói szerződést; ha szexuálisan aktív vagy, akkor vállalod, hogy van esély a terhességre. És ha ezt vállaltad, akkor nincs jogod megölni azt az új életet.

Valaki azzal érvelt, hogy az ő teste, meg minden. Igen, ez így van, de erre akkor kellett volna gondolni, mielőtt úgymond igénybe veszi a szolgáltatást.

2012. okt. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
71%
#31, a levezetésedben ott a hiba, hogy ilyen "szolgáltatási szerződés" NINCS, amilyen van, abban ott szerepel ultima rációként a művi abortusz lehetősége is. És igenis bárkinek joga van élni ezzel a lehetőséggel a törvények szabta keretek figyelembe vételével. Ahol a világban meg nincsenek ilyen jogok, ott meg akárhogy, mert az diktátum, és egy diktátum ellen lázadni mindenki alapvető joga, azt gondolom.
2012. okt. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
24%

Szóval amit te diktátumnak gondolsz, az máris jogszerűtlen, és lázadni kell ellene, viszont a másik oldalnak meg nem szabad rákényszeríteni az akaratát másokra? Hülyeség.


Alapvetően két elmélet létezik:

a) természetjogi gondolkodás, mely szerint az élet a legfőbb érték, és az abortusz bűn(cselekmény), illetve az kellene, hogy legyen.

b) jogpozitivizmus, mely szerint "jog az, amit a törvény ír", így a jogalkotó mint szuverén akarat által meghozott norma mindenkire kötelező érvénnyel bír, és nincs alávetve semmilyen felsőbb hatalomnak/akaratnak/rendnek.


Az ilyen liberális emberkék alapvetően a pozitivizmusból indulnak ki, mert ugye a természetjog által implikált felsőbb hatalom létezését vitatják. Ez rendben van - szabad akarat, lelkiismereti szabadság. De, ha a törvény úgy írná elő (mint erre esély van, hogy a művi terhességmegszakítás ismét illegális lesz), akkor mégis milyen alapértékre, törvények felett álló alanyi jogra vezeted vissza azt, hogy neked igenis jogod van megölni a magzatot? Semmilyenre, nyilván. A kényelem, meg az, hogy "mert nekem így jó" nem jogosítanak fel az égvilágon semmire.

Mindenkinek joga van megtagadni a gyerekvállalást, és ezt teheti azáltal, hogy tartózkodik a szexuális aktustól.


Lawyered.

2012. okt. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

"Az ilyen liberális emberkék" - én nem liberális vagyok, hanem anarcho-marxista, ha már kategorizáljuk egymást:)


Emellett a jog létezésének szükségszerűségét a társadalmi létezésben hajlandó vagyok elismerni és tudomásul venni, de csak addig, amíg az az emberek érdekeit szolgálja, jogait és lehetőségeit bővíti... aka "nem az ember van a szombatért (törvényért), hanem a szombat (törvény) az emberért" - gondolom ismered...

"Mindenkinek joga van megtagadni a gyerekvállalást, és ezt teheti azáltal, hogy tartózkodik a szexuális aktustól" - kétségtelen, ezáltal IS. Meg a családtervezés különböző, az emberiség által ismert nem abortív és abortív módszerei által IS. A jogot meg rá a lehetőség létezése adja, nem a jogi lehetőségé, hanem a gyakorlati lehetőségé. Tudod, mondjuk van a spirál, ami egy abortív fogamzásgátló módszer. Valójában tök mindegy, hogy mi a jog, vagy mi valamelyik egyház, égi vagy földi 6alom véleménye róla, két valódi kérdés létezik:

1, Van-e

2, Az illető maga akarja-e...


A többi a duma:)

2012. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
59%

Ja, egyébként van a gondolkodásodhoz valszeg közelállóbb válaszom is:

"akkor mégis milyen alapértékre, törvények felett álló alanyi jogra vezeted vissza azt, hogy neked igenis jogod van megölni a magzatot? Semmilyenre, nyilván. "

Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata, 1. §

"Minden emberi lény szabadon születik és egyenlő méltósága és joga van. Az emberek, ésszel és lelkiismerettel bírván, egymással szemben testvéri szellemben kell hogy viseltessenek."

Engedelmeddel felhívom a figyelmet a "születik" szóra. Szó sincs fogantatásról, beágyazódásról semmi ilyesmiről.

2012. okt. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egymással vitatkozni, de attól még a kérdezőnek nem lesz semmi haszna belőle. Engem inkább már az érdekelne, hogy ő mit tett, beszélt-e végül a párjával, marad-e a baba...
2012. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Hogy döntöttél? Beszéltél a pároddal? Ő mit mond?
2012. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
55%

Előre is elnézést az offért, de muszáj reagálnom azokra a véleményekre is, amelyekben annyira elbagatellizálják az abortusz súlyát... Kedves 30-as, 32-es, stb...

Már meglévő, emberi embrióról, magzatról, életről dönt. A fejlődési fázis egyik szakaszában lévő emberről. Attól még ember, csak fejlődnie, növekednie kell még, úgy ahogy a 20-30 hetes magzat sem, de az újszülött, csecsemő, kisgyermek, gyermek sem teljesen kifejlett ember, nekik is még nőni, fejlődni kell. Persze minél nagyobb, annál fejlettebb, annál több mindent érzékel, az idő elteltével egyre jobban kötődünk mi is hozzá. Ha abortusz, akkor már minél kisebb, fejletlenebb korban... De attól, hogy a jog engedélyezi ezt, nem kellene úgy állni hozzá, hogy jogom van hozzá és kész. A kérdéskör súlyosságának, a tettnek a bagatellizálása döbbent meg és háborít fel. Az én testem és kész... Hát, nem ennyi és kész... Sokkal-sokkal többről van szó! Ezt soha nem szabad elfelejteni! Mintha annyi lenne csak, hogy a kotonban gyűlt spermákat kidobjuk... Vagy mintha a fogamzásgátlás egyik módja lenne... Ha erre kerül sor, igenis érezze át az ember a tett súlyát! De főleg már előtte, hogy ne kerülhessen erre sor!

2012. okt. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim válasza:
41%

Én is voltam olyan helyzetben hogy abortuszon gondolkoztam, majd elolvastam ezt a kis verset és helyben megváltozott a véleményem...


Édesanyám, ne vegyél el, oka van a létnek,

megszületni vágyom hozzád, látni szeretnélek!

Az sem baj, ha pólyám sem lesz, ne ringasson bölcső,

öled mélye biztonsága éppen elegendő.


Édesanyám, ha meghívtál, ne zárd rám az ajtót,

becézgetve szólj csak hozzám, megnyugszom a hangtól!

Hidd el nekem, szeretni fogsz, ha pillantod orcám,

büszke leszel, boldogságod bízd egy kicsit most rám!


Bármiből is fogantattam, a te tested táplál,

én viszem a szeretetet, amire úgy vágytál.

Elmúlástól, hogyha félsz majd, én szorítom kezed,

kérlek anyám, a haláltól te ments most engemet!

2012. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
48%
#39, a pasid meg gondolom jól megszívta a véleményed változását... igaz, ő maga is tehet róla, miért kezdett olyan gyermeteg lelkű nővel, aki élete egyik fontos kérdésében egy butuska versike hatására dönt a saját és a párja körülményei alapos mérlegelése helyett.
2012. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!