Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 23 éves vagyok, még eddig nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

23 éves vagyok, még eddig nem szedtem fogamzásgátlót, melyik lenne a legideálisabb számomra, illetve ennek a korosztálynak? (167cm és 55kg vagyok)

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál, és a Milligestet írta fel anélkül, hogy tudta volna a laboreredményemet.Nem hallottam túl sok jót erről a gyógyszerről, és úgy tudom, hogy ezt inkább a 30 év körülieknek írják, illetve azoknak, akik már szültek.
2009. aug. 4. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikor én íratattam fel elöszőr tabit akkor a dokim nem is küldött el laborra. Ő tisztában van azzal, hogy jó e neked vagy nem. Ha úgy érzed akkor ne váltsd ki és ne szedd.Illetve keress fel egy másik dokit.
2009. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is 23 évesen kezdtem el a fogamzásgátlót szedni; és nekem sem volt laborvizsgálat előtte. Nekem sem vált be az első gyógyszer amit kaptam, így visszamentem a dokihoz és habozás nélkül kaptam egy másikat (Novynette). Ez már számomra megfelelt. DE azért lehet, hogy jobb lenne, ha (nem találod "szimpatikusnak" a dokid, akkor felkeresni egy másik orvost... Egyébként az is elképzelhető, hogy több gyógyszert is ki fogsz próbálni, mire megtalálod az igazit, hiszen minedenkinek más a szervezete stb...

Üdv:

2009. aug. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem sem volt előtt labor, felírt egyet, azóta is azt szedem, már 8 éve, és semmi mellékhatása nemvolt sohasem.

amúgy azért, mert laborra küld, abból még nemderül ki számára h lesz e nálad mellékhatása a tablettának, vagy sem. nem ezért küldenek el laborra, ha elküldenek.

egyik orvos sem tudhatja h lesz e nálad mellékhatás, ezt csak tetudhatod, ha kipróbálod. ezértis szoktak ált 1 havit felírni, hogyha nemjó, akkor visszatudsz menni, és kapsz másikat.

azt ajánlom, váltsd ki, és szedjed.

én amúgy tri-regolt kaptam, amire mindneki aztmondja h juj, deszar, meg derégi, meg stbstb....és mégis, akik ezt szedték, sokkal kevesebbüknek volt mellékhatása, mint azok akik ezeket az újfajta baromialacsony hormontartalmút szedik. és amúgy a triregolnak sem magas, mert összességébe majdnem ugyanannyi, csak más elosztásban.

2009. aug. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szija! én 16 éves vagyok, Meliane-t szedek, és szerintem jó. nem cserélném le:D

nekem nagyon rendszertelen volt a menzeszem,nagyon fájt, görcsöltem, és 3 évig nem állt be. ez egy nagyon alacsony hormontartalmú bogyó, és ha a menstruációd legelsö napján kezded, akkor kb egy hét után véd. (én 10 napot vártam és nem volt belölle baj)

nekem nincs panaszom rá, nem lettem pattanásos, max mielött megkéne h jöjjön, 1-2, de nem vészes. a mellem nött töle bár nem sokat, de barátom is megjegyezte meg már nemjók az eddigi meltartóim.(najo van ami még jó.) fejfájásom hányinger meg iesmi nem volt.-nekem- viszont ami elég fura: fáj a melem,feszül+érzékeny:S de az sem mindig...

szóval nekem ez vált be:D

ja és 43kg(amijó sz*r) és 164cm vok kb :D

2009. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

18:45 vok

kihagytam h nekem b*sztak labort csinálni akkor, bár elötte már nem eccer voltam mindenfélén(vérvétel ultrahang,pisiminta, meg ienek a rendszertelen és fájdalmas dolgok mijatt) szóval nem volt labor, és furcsáltam de jót irt.

2009. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát ha van rá lehetőséged /pénzed/ keress fel egy magánorvost, ne pedig szakrendelésre menj. A dokoik hajlamosak azt a gyógyit felírni, amiért a gyógyszergyártó cég épp százalékot ad. RAGAZKODJ A LABORHOZ!!! Amúgy szintén 23éves vagyok és meliane nevű bogyót szedem már vagy 4éve. Nekem bevállt,de hiába dícsérem, nem gyógyszer promó meg hírnév dönti el, hogy milyet kell szedned, hanem a te szervezeted!Az az ideális gyógyszer /szerintem/ aminél max az első hónapban észlelsz nagyon gyenge mellékhatást de utánna húss és nem érzel semmit csak beveszed és jöhet a gondtalan 1üttlét!!! Amúgy jó esetben évente 1szer 2szer mész nőgyógyihoz úgyhogy nem szabad sajnálni azt a 5-10ezer Ftot.
2009. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!