Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lindynette 20 mellett pecsétel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lindynette 20 mellett pecsételő vérzés?

Figyelt kérdés

Ez az első fogamzásgátlóm, az orvos utasításai szerint a menstruációm első napján bevettem az első szemet, azóta is minden nap 19:00-kor. Az orvos, és a betegtájékoztató is azt mondja, hogyha az első napon beveszem, már véd, ha a 2-5. nap között, akkor a hetedik tabletta után.


Ezzel eddig minden rendben is van, ma fogom bevenni a 14. tablettát.

A menstruációm három napig tartott, utána kettő kimaradt, azóta folyamatos a pecsételő vérzés, amit viszont már kicsit furcsállok. Nem zaklatna fel a dolog, de utána olvastam, és különböző fórumokon megjegyzik, hogyha pecsételő jelentkezik, azt jelenti, hogy nem megfelelő a hormonadag, így a gyógyszer nem nyújt (teljes) védelmet.


Az utóbbi két napban már nap közben nem volt semmi, viszont este, szeretkezés után - pontosabban közben - vérezgetni kezdtem.


Másnak is vannak ilyen tapasztalatai? Miért lehet ez, vagy akkor hogy is működik ez a dolog?


Nem vagyok már kislány, viszont a baba most szóba sem jöhet, főként ezért kezdtem el szedni a gyógyszert.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. okt. 24. 16:55
 1/3 anonim válasza:
Én most szedem a 2. levélből az 5. tablettát. Vagyis múlt hónapban kezdtem el szedni, nekem is a mensi 1. napján kellett bevennem, aztán meg is volt rendesen 5 napig, aztán én is pecséteztem. Múlt héten kellett volna megjönnie, megjött vagyis, hétfőn, de nagyon nagyon kevés volt és csak 1 napig, és utánna is csak pecsételő volt :S most szombaton vettem be megint az elsőt, azóta minden rendben. Nem tudom, hogy ez jó-e vagy sem, kiírtam én is ide, de nem jött normális válasz, gondoltam megosztom veled az én tapasztalatomat :) Amúgy én Belara-t szedek. 19/L
2012. okt. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)


Nem bánnám, hogy pecsételek, ha tudnám, hogy függetlenül ettől véd. Viszont egy másik helyen ezt másolták be:


"A fogamzásgátló tabletta is okozhat pecsételő vérzést, különösen a szedés első 3 hónapja folyamán. Ilyenkor türelmesnek kell lenni, hogy a tabletta ciklust szabályozó hatása kialakuljon. Emiatt izgulni nem kell, mert a fogamzásgátló hatás már a fogamzásgátló szedése alatt az első hónapban kialakul. Ha már több hónapja szedett fogamzásgátló mellett jelentkezik pecsételő vérzés, jellegzetesen középidőben, vagy a várt megvonásos vérzés előtt, még mielőtt a levél szedése befejeződik, nem kell aggódni. Egy-két ciklust lehet várni, hátha csak átmeneti változásról van szó, de ha nem múlik el, akkor szóba jön, hogy gyógyszerváltásra lesz szükség, ilyenkor nőgyógyászati kontroll javasolt."


Ez hellyel közzel megnyugtatott :)

2012. okt. 27. 19:04
 3/3 anonim válasza:
Szívesen, csak megosztottam a véleményem. :) Amúgy ezt én is olvastam máshol, hogy 3 hónapig ez előfordulhat, de nekem mostmár nincs, vagyis csak az 1. hónapban volt, szerintem neked is így lesz :) Vagy ha nem, váltasz. Amúgy mi most csináltuk, úgy hogy nem védekeztünk, vagyis megvártuk az 1 hónapot a biztonság kedvéért. Na sok sikert a tabihoz ! :)
2012. okt. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!