Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gesztagén tartalmú mini...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gesztagén tartalmú mini tabletta tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Aura migrénes vagyok, elvileg nem szedhetek ösztrogén tartalmú fogamzásgátlókat. Olvastam neten, hogy van olyan bogyó, ami gesztagént tartalmaz, ösztrogén mentes, tehát csak egy féle hormont használ. 24 óráig hat, az is oké, de elvileg nem olyan hatékony, mint a kombinált. Van esetleg ezzel tapasztalat? Kombinált fogamzásgátló szedésétől hány migrénes nő kapott stroke-ot? erről sem találtam sokat.

Köszönöm a válaszokat!!

20/L


2012. okt. 27. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
semmi ilyesmivel nem kísérleteznék a helyedben.......:(
2012. okt. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
elvileg a gesztagénes a szoptató anyukáknak van, meg szedhetik az ilyen aurás szerencsétlenségek is mint én... :/ csak nem tudom miféle, este olvastam róla először.
2012. okt. 27. 10:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, én vagyok, aki a másik kérdésedre válaszolt.

A minitabletták sajnos nem túl hatékonyak, évente 100 nőből kb. 0,5-6 nő esik teherbe. Szerintem ez elég magas arány.

Alapból úgy hat, hogy a legtöbb nőnél nem akadályozza meg magát a peteérést (mint a kombinált), hanem csak a méhnyaknyákot változtatja meg úgy, hogy a spermiumoknak kedvezőtlen legyen.

Én a helyedben inkább a hormonmentes megoldásokat választanám.


Az utolsó kérdésedről pedig írtam a másik kérdésednél.

"Az már ismert, hogy migrénes betegek esetén fogamzásgátló szedése mellett a stroke rizikója feltűnően magas: 13,9%."

Azért 13,9% esély arra, hogy sroke-ot kapsz, iszonyatosan magas.

És ezt egy doktornő írta egy oldalon, forrás:

[link]


Anyukád szerencsére abba a másik 86%-ba esett bele, de attól te sajnos még beleeshetsz a 13,9-be...


Én elhiszem, hogy a tabletta lenne a legkényelmesebb megoldás, de szerintem az többet ér, hogy az ember ne haljon meg 20 évesen, vagy ne kerüljön tolószékbe, mint a kényelmesebb szex.

Én sem szedhetek tabit, néha belegondolok, hogy de kényelmes lenne de aztán rájövök, hogy vannak fontosabb dolgok.

Vannak már allergénmentes óvszerek, de ha ennyire nem bírjátok, akkor próbáljátok ki a spermicideket megszakítással együtt.

2012. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
de a tabletta libidócsökkenést, hüvelyszárazságot, hangulatingadozást is okoz, mig a hormonmentes megoldások nem:) csak bíztatlak.. 1 másik fejfájós:)
2012. okt. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat! :) Ti nagyon aranyosak én meg jó szerencsétlen vagyok.. :D Dehátna Istenem, ez van...

Második, köszönöm a türelmed!

2012. okt. 27. 12:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, remélem segítettem!:)
2012. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!