Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi történik ez a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik ez a fogamzásgátló hatása, vagy normális vagy meghülyült a testem? 16 éves vagyok. Yasminellet szedek.

Figyelt kérdés

Már régebben is írtam kérdést amikor megkérdeztem hogy folytassam e a tablettát ha 2 napig alig volt meg. Folytattam, kedden jött meg előszőr nagyon kicsit majd szerdán, aztán csütörtökön semmi. PÉnteken az iskolában letekertem 8kmt 11 perc alatt és utána megint ugyanannyi jött belőlem mint szerdán,talán egy kicsit sötétebb. Úgy gondoltam, hogy biztos csak az erőltetéstől, de azóta nem folyamatosan de egy csomószor begörcsöl a hasam, pedig nem vagyok görcsös. Olyan nyilaló, feszítő fájdalom, azt hittem biztos a biciklitől van ,mert hát nem vmi kényelmes az ülés. Aztán tegnap, szombaton is jött belőlem, de estefelé már semmi, ezért lefeküdtem a barátommal. Nem múltak el a görcsök, és ma is véreztem, de ugyancsak kicsit.

Most mi történik, ez normális?


2008. máj. 25. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Az első hónapban én 12 napig menstruáltam váltakozó erősséggel, a másodikban csak a gyógyszerszünet 5. napján jött meg... én ezalatt nemcsak testileg, de lelkileg is összedőletm, folyamatosan sírtam, hisztiztem. Visszamentem a dokihoz, elrendelt 1 hónap szünetet és most fogom elkezdeni az új gyógyszerem (azt amit te most szedsz)- remélem jó lesz. Mindenkinek más gyógyszer jó, máshogy reagál rá s szervezetünk, ezt előre a dokik sem tudják szóval általában az első gyógyszer még nem nagyon szokott beválni (nem akarok általánosítani, csak ismerőseim körében ez a tapasztalat), de enneek a hormonszintje alapján el tudják döntei, h kb. milyenre van szükséged.

Szóval irány a doki!


Remélem segíthettem valamicskét.

2008. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ez nem normális szerintem. Mióta szeded? Mert lehet, hogy nem jó neked ez a fajta tabi. Én a helyedben elmennég dokihoz, elmondanám mindazt, amit itt leírtál és újat iratnék fel!
2008. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
csak 6 napja szedem...azt mondták a Yasminelle csökkentett hormontartalmú és nem lesz tőle semmi bajom, és igazából az arcomra szedem, meg nyilván a váratlan babától sem kell félnem.
2008. máj. 25. 14:36
 4/10 anonim ***** válasza:
arcodra szeded? az pontosabban mit jelent?
2008. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez még elég kevés idő, hogy kiderüljön, jó-e? Szedd tovább a tabit (3 hónapoz szoktak javasolni), mert valószínű el fog múlni. Ha mégse, irány a doki és új tabi. (2. válaszadó voltam)
2008. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, az arcomra szedem, szóval a pattanásaimra, elég sokat szenvedtem miatta, jó sok gyógyszert is szedtem és végül bőrgyógyász a fogamzásgátló mellett döntött.
2008. máj. 25. 15:10
 7/10 anonim ***** válasza:
az első hónapokban előfordulhat köztes vérzés, de ha ez tartós, tehát mondjuk még a 3. hónapban is előfordul akkor mindenképpen doki és lehet hogy váltanod kell
2008. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha még csak 6 napja szeded és ilyen tüneteid vannak, az még semmit sem jelent! Csak szokja a szervezeted. Kb. 3 hónap kell, hogy megszokja, ez idő alatt lehet pecsételő vérzés, de nem kell aggódnod! Ha utána is lesznek tüneteid, akkor válltani kell másikra!
2008. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2 hónapja szedem a YASMINELLÉT, és nekem is első levél szedésekor volt ilyen barna folyásom több napig.Én is megijedtem, és felhívtam a nőgyógyászomat és mondta h ne féljek ez előfordulhat a tablettaszedés első 2-3 hónapjában. De képzeld azóta is szedem és semmi bajom ,már nincs barna folyásom és rendesen mejgött a 4-dik napon:) Nagyon sokan szedik ezt a tabit és én csak jókat hallok róla!Türelem és helyre jön minden, nehogy abbahagyd mert akkor csak még többet ártasz vele. Ha 3-dik hónap után is lesz ilyen közti vérzésed,csak akkor menj vissza a dokihoz, mert meg kell h szokja a szervezeted a gyógyszert!!!!
2008. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megnyugodtam:)
2008. máj. 26. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!