Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen végleges fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen végleges fogamzásgátló módszert javasolnátok? A nő vagy a férfi végeztessen? Kihatott valakinél a szexuális életre?

Figyelt kérdés

2013. jan. 21. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

A pasiknál nem tudom, mi a feltétel. Nőknél az elkötés feltétele, hogy legalább 3 gyermeke már van, és/vagy elmúlt már 35 éves.

Laparoszkóppal végzik köldökön keresztül, elkötik a petevezetékeket. Nem kockázatmentes, ahogyan egyik műtét sem az.

2013. jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Melyik mennyi idos? Mennyi ideje vannak egytt?
2013. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

34-36 évesek vagyunk, már van két kisfiunk, nem szeretnénk többet.

Ezek szerint nekem még várnom kell egy évet, hogy megcsináltassam. Bár lehet inkább hajlunk rá, hogy a férjem csináltassa, lehet neki kevesebb a kockázat, nem tudom. Így laikusként a nők teste bonyolultabb :)

2013. jan. 21. 10:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!Ezt találtam neked, remélem tudtam segíteni! :)



Napjainkban a leggyakrabban alkalmazott, legelterjedtebb műtéti beavatkozás a vasectomia, azaz mindkét oldali ondóvezeték lekötést követő teljes átvágása. A műtétnek kicsi a kockázata, technikailag könnyen kivitelezhető, csak ritkán jár szövődményekkel (fertőzés, fájdalom, oedema), fogamzásgátló biztonsága nagy, közel 100%-os, és elvégzéséhez nem szükséges befeküdni a kórházba.

ÁR

A jelenlegi árát nem tudom, de tavaly 56.000 Ft volt.

FELTÉTELEK

Aki eldöntötte, hogy meddővé tételét kéri, az végleges döntést hoz, és szándékáról nyilatkozatot ír alá. Az orvosnak jog által kirótt feladata a kérelmezőt tájékoztatni az egyéb fogamzásgátlási lehetőségekről, a beavatkozás lehetséges szövődményeiről, és válaszol a felmerülő kérdésekre.


Az írásban tett nyilatkozat után törvény által előírt várakozási idő van.

Ha a nagykorú kérelmező 26 év alatti, akkor az első nyilatkozat aláírásától számított hat hónap múlva ismételheti meg újból szándékát.

Ha újabb hat hónap elteltével megjelenik a kórházban, és még mindig igényli a beavatkozást, akkor elvégezhető a műtét. 26 év felettieknek mindez kétszer 3 hónap.

2013. jan. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első baromságot mond.

El kell olvasni az egészségügyi törvény. 18 éven felüli (akár férfi, akár nő) kérheti a művi meddővé tételt gyerekszámtól és életkortól FÜGGETLENÜL.

Oké, hogy vki nincs tisztában a törvénnyel, de akkor minek ír?


Egyébként a férfiak műtéte lényegesen egyszerűbb.

2013. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt a törvényt nem olyan régen változtattak meg, biztosan nem állott róla az elso
2013. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyámnak volt ilyen műtéte 10 éve, és erről tájékoztatta az orvos. A védőnőnél voltam kb. 1 hónapja, nagyjából ugyanezt sorolta az ott lévő anyukának, véletlenül hallottam.

Az egy dolog szerintem, hogy mit mond a törvény, figyelembe kell venni a gyakorlatot is.

Csak egy példa, ha valakinek azonnali életmentő beavatkozásra van szüksége, késedelem nélkül ellátják, nem igaz? Mégis 6-8 órákat ülnek (fekszenek, fetrengenek, haldokolnak) emberek a sürgősségin.

Vagy ha a beteg nem tudja igénybe venni a járóbeteg-ellátást, akkor az orvos köteles kimenni. De van, hogy csak egy hét múlva ér oda. Akkor?

Nem minden fekete és fehér, hiába van törvényben szabályozva, hát az egészségügy meg, főleg manapság, több, mint szürke.

2013. jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5

Nem törvényt idéztem egyébként. De bocs, hogy mertem írni, nem tudtam, hogy nem lehet véleményem, vagy nem szólhatok hozzá.

Elég lett volna kijavítani, amit írtam, nem kell mellé trollkodni. Minősítetted is magad.

2013. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!