Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire biztonságos amit...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

RedHorse kérdése:

Mennyire biztonságos amit csinálunk?

Figyelt kérdés

Egy éve együtt vagyok a párommal, s ugye egy kapcsolatnál, a szexualitás is elkerülhetetlen szerepet élvez. Mivel még fiatal, és nem szeretné tönkre tenni a szervezetét, hormonháztartását fogamzásgátló szerekkel, ezért maradt a jól ismert hagyományos óvszeres védekezés.

Szóval mikor együtt vagyunk, az első menetet nem bírom olyan sokáig, s hamar elmegyek. Az óvszer ellenére, még mielőtt teljesen végem ki szoktam húzni, hogy még véletlenül se legyen semmi baj, ha esetleg valami nem stimmel a gumival. Utána amit használtunk, eldobom, s kimegyek a fürdőbe rendesen megmosni magamat, nemi szervemet, s kezemet ami érintkezhetett az ondóval. Ezután felhúzunk egy másikat, s jöhet a következő menet.

Arról szeretnék érdeklődni, hogy ki szerint ez mennyire biztonságos módszer, mert hát ha az ember egyszer elélvez, ugye hiába óvszer meg minden, ki tudja hogy marad e rajta. Illetve, hogy a víz, és a fürdő eszközök együttes hatása elpusztítja-e a sejteket, vagy életképesek maradnak?

Eddig semmi gond nem származott belőle, de még is bennem van mindig az érzés, hogy nehogy baj legyen.



2013. febr. 1. 22:30
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

a külső mosdás mellett még egy pisilés nem ártana a két aktus között

azzal "kimoshatnád" a húgycsövet is, így nem marad ott életképes spermium, ami utána egy kis előváladékkal kikerülhetne


- így már tuti lenne a módszered

2013. febr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

erre már én is gondoltam, és mikor eszembe jut, meg szoktam ejteni.

Kösz hogy felhívtad erre a figyelmem, ezentúl ezt is bele rakom a rendszerbe :D

2013. febr. 1. 23:57
 13/31 anonim válasza:
0%
100 százalèkra eggyik fogamzásgátlás sem biztos csak mèg jobban lehet figyelni de ha az óvszert unyjátok lehet patikában kapni hüvely kúpot ami aktus után kilökõdik ès nincs semmilyen hatással a hormonháztartásra.
2013. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

"kilökődik" :D

Ha ennyire nem értesz hozzá, miért kotyogsz bele?


A hüvelytabletták, kúpok, krémek (pharmatex, patentex) által nyújtott "biztonság" meg se közelíti az óvszerét.


Az óvszerhez viszonyítva ezek egyáltalán nem megbízhatóak.


Csak olyan párnak javasolhatók, akiknek nem gond egy gyerek.

2013. febr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
44%

Kedves 9-es! Kíváncsi lennék, hogy akkor is így gondolnád-e, ha pl a lányodat (nem tudom van-e, csak egy feltételezés) megerőszakolják éjszaka az utcán, és teherbe esik. Elleneznéd az abortuszát okoska? Vagy ha kiderülne, hogy a születendő gyerek súlyos rendellenességgel jönne világra? Ezen esetekben is ellenzed az abortuszt nagyokos???

Tény, hogy a nem kívánt terhességet meg kell előzni, de vannak esetek amikor nem szabad elítélni az abortuszt se!

(hülye példa: nem szabad áthajtani a piroson, de ha a forgalmi helyzet miatt csak így tudsz elengedni egy szirénázó mentőt, akkor kivételt tehetsz)

2013. febr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


szerintem ez így teljesen megbízható védekezés. Nem kéne, hogy "baj" legyen. :)


9-es válaszoló: első körön, ez itt nem a "reklám" helye, a kérdés nem az abortusszal kapcsolatos véleményed volt. De ha már így feldobtad a magas labdát, akkor hadd mondjak már pár ellenérvet, észérvet. Szóval a hipotézised az, hogy az abortusz elítélendő. Lássuk csak, nem lenne-e jobb elvetetni egy magzatot (mert azt ugye nem cáfolom, hogy Te sokkal okosabb vagy itt bármelyikünknél, de azért az orvosoknál csaknem vagy okosabb, szóval csak van oka annak, hogy normális körülmények között csak az első trimeszterben lehet abortuszt csináltatni), mint mondjuk felügyeletlen szülés után a kukába dobni a kicsit és sorsára hagyni, mint egy kutyát? Nem lenne-e jobb elvetetni a magzatot, mint megszülni egy olyan családba/közegbe, ahol nem szeretik, nem tudják gondozni, nélkülöznie kell, nem kap enni meg semmit sem szinte? Nem lenne-e jobb azt a magzatot elvetetni, ahelyett, hogy bedobják egy árvaházba?


Ezek az én kérdéseim... És az én válaszom az rá, hogy DE, jobb lenne annak a "babának". Kérlek, ha már ennyire megerőltettem magam itt korán reggel, akkor fanatizmus ide, fanatizmus oda, vedd a fáradtságot és gondold át az észérveimet, mielőtt habzó szájjal elkezdesz a Bibliából idézgetni. Köszönöm.

2013. febr. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó a védekezési módszeretek. Pisilés az fontos! Az után is mosd meg a kezedet egy kis szappanos vízzel!

17/L

2013. febr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

9-es vagyok! A 15-nek meg a 16-nak írom:

Ezzel a Biblia dologgal nagyon mellényúltál! Én ugyanis UTÁLOM a Bibliát is meg az egyházat is!

Szóval nem vallási meggyőződésből fakad a véleményem, hanem egyszerűen a gyerekek iránti végtelen tiszteletem és humánosságom mondatja velem, hogy az abortusz ROSSZ.

Szerintem SOHA, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNY nem indokolhatja az abortuszt! Ha egy lányt megerőszakolnak, akkor vegyen be egy 72 órás tablettát. Ha nem veszi be és terhes lesz, akkor viszont szülje is meg! Mert nem az ártatlan gyerek tehet arról, ha megerőszakolják az anyját, aki utána még eseményutániért sem képes elmenni. És akkor is ezen a véleményen lennék (sőt, FŐLEG AKKOR!) ha az én lányom volna az áldozat. Ha ti képesek lennétek abortuszra küldeni a saját gyereketeket, akkor emberileg nullák vagytok. Ha pedig kiderül, hogy betegen jön világra? Akkor is meg kell tenni érte mindent, hogy megszülethessen! Főképp akkor! Micsoda egy álnok, undorító szülő az, aki csak egy tökéletes, makkegészséges gyereket hajlandó bevállalni, mert azzal ugye nem kell annyit foglalkozni meg törődni, mint egy beteggel? Micsoda bestiális, kegyetlen, gondolkodásmód az ilyen?! A náci Németországban voltak azon a véleményen, hogy aki nem erős és tökéletes, az mehet is a gázkamrába. Hát ti is kb. ilyen emberek vagytok. Az életet

2013. febr. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

A fenébe, véletlenül lenyomtam a Válasz küldése gombot. Na mindegy, folytatom.

Szóval:

az életet senkitől sem lehet elvenni, az mindenkinek a legalapvetőbb joga. És ez a magzatokra is vonatkozik, csak ezek a hihetetlenül kegyetlen törvények ezt nem ismerik el Ez pont olyan dolog, hogy pl. az eutonázia is azért tilos. Ráadásul egy bizonyos értelemben véve sérült emberből is válhat óriási zseni.

Végezetül bemásolom ide egy másik kérdéshez írt válaszomat, ami nektek ugyanannyira szól:

Jobb, ha tudjátok, hogy az élet, főleg egy gyerek élete, szent, és mindennél többet ér! Iszonyú nagy aljasság kivégezni egy pár hónapos magzatot, mert nem tud ez ellen még védekezni sem! Ez brutális embertelenség! Ha megszülettek volna a megölt embriók, bármi lehetett volna belőlük, tudós, orvos, vagy zseniális művész, akárki! De több millió gonosz nőszemély még annyit sem hagyott a saját testében lévő EMBERI LÉNYNEK, hogy egyáltalán megláthassa a napot! De ugyanígy gonosztevők az orvosok is, akik az abortuszt végrehajtják, meg a politikusok is, akik engedélyezik, meg a férfiak, akik erre rábeszélték a barátnőjüket!


Az ÉLEThez joga kéne legyen mindenkinek!

"Kedves" abortuszt támogatók! Legyetek tisztában azzal, hogy én mélységesen megvetlek és utállak benneteket. Legvégül pedig annyit, hogy nem fogok több provokáló üzenetetekre válaszolni vagy vitába bocsátkozni veletek. Nem vagyok hajlandó a szintetekre süllyedni, ilyen egyszerű az egész.

2013. febr. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló,


miért vagy paraszt? Mi (az abortusz pártiak) nem szinteztünk, nem mondtuk, hogy egyébként totálisan hülyének nézünk (legalábbis én), mert vered a melled, hogy szülessen meg a beteg gyerek, de amikor neki osszák ki a segélykét, és nyugdíjra meg alapvető kórházi ellátásra nem marad, akkor meg az a baj. Vajmi kevés észérv húzódik meg a mögött, amit írsz. Látszik, hogy sem a gazdaság működésével, sem a társadalmi normákkal, sem pedig a történelemmel nem különösebben vagy "jó barátságban". A náci Németországot meg szerintem ne igazán vedd a szádra, mert a kommentedből is látszik, hogy fogalmad nincs róla, hogy a történelemnek eme szakában mi is történt.


Na, lényeg a lényeg. Te rám ne mondjál pejoratív értelemben semmit sem, fogalmad nincs róla, hogy ki vagyok. Elég magas értelmi szinttel rendelkezem, éppen ezért vagyok képes ép ésszel felfogni, hogy ha mégoly fájdalmas is egy kicsi magzat elvesztése, a jó ügy érdekében meg kell tenni. Hát annál nagyobb (és ostobább, ha már a te szinted az előzőekben ilyen volt :D ) dogmát, minthogy alapvető joga van mindenkinek az élethez. Van, van... A WHO szerint a gátmetszés meg a nők kínzása. (Ezt nem tudtad, mi?!) (Jaaaaa, bocsi. WHO: World Health Organisation - Egészségügyi Világszervezetnek fordítjuk).


Végezetül, gondold át, hogy mért vagy paraszt, mikor valaki leírja a véleményét, egyből pejorative nyilatkozol róla. Másrészt megszívtad, hogy elítélsz, gyűlölsz, puffogsz, nem mész vele semmire sem... (Ugyanis nem mindenki olyan szűklátókörű, mint Te, kedves előző, és képes a kis agytekervényeit megmozgatni és AZ AGYÁVAL GONDOLKODNI).

Utolsó jókívánságom egy régi tanításból fakad. Kedves öreg néni ismerősünk - mikor még "csikó koromban" rosszallóan és indulatosan beszéltem bizonyos emberekről vagy élethelyzetekről, pálcát törtem és elítéltem tetteket - mindig szomorúan csóválta a fejét ezen a viselkedésemen. Megkérdeztem egyszer, hogy miért? Nem ért talán velem egyet? A válasza csak ennyi volt: "Édes lányom, addig, amíg Te nem kerültél olyan szintuációba, mint az érintettek, addig ne ítélkezz felettük. Nem tudhatod min mennek keresztül."


Remélem képes voltál leszűrni az előző kis tanmese lényegét. Ezért kívánom neked, hogy (és ez kegyetlenség, de ha már úgyis elítél, meg leszól, akkor nem mindegy) ha ne adj isten megerőszakolják a lányodat és terhes marad, akkor jó egészségben hozza világra, neveljétek fel, és amikor ránéz, minden nap arra gondolhasson, hogy mit tett vele az az állat! (Ez eszedbe se jutott, mi? :D )

2013. febr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!