Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány éves kortól lehet szedni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól lehet szedni fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, ennyi idősen már lehet szedni?
2008. jún. 7. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
lehet szedni csak nem ajánlatos....vannak alacsony hormontartalmú fogamzásgátlók azoknak a lányok részére,akik még nem töltötték be a 18-at...és sajnos nem mindenkinél,de pár embernél elöfordul egyéb mellékhatás a fogamzásgátló szedése miatt....pl hízás...görcsök...könnyebben elkapod a gombás fertözéseket ott lennt,meg ilyesmi...és te még 1 fejlődő szervezet vagy....a hormonháztartásod felfogja borítani 1 kicsit ez a gyógyszer :S
2008. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
szerintem várj vele még 3-4 évet....
2008. jún. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem semmiképpen ne szedjél tablettát. 17 fölött ajánlatosabb. Bár fiatal vagy eleve a sexhez is.
2008. jún. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Dehogy lehet!! Teljesen összezavarja a hormonrendszeredet, gyakorlatilag még gyerek vagy. Ha nagyon kell (a szex), akkor óvszerrel védekezzetek. 17-18 éves kortól ajánlott.
2008. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Szerintetek mért pontozzák le az emberek a hasznos válaszokat?


válaszoló#3

2008. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem azért mert így gondolják... de amúgy csak annyit akartam tudni, hogy lehet-e már szedni. Nem kértem lelkifröccsöt mert tudom, hogy még nem vagyok érett a szexhez.
2008. jún. 7. 20:08
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
13 éves vagy?Ugyan már,még annyira éretlen!Szexhez is,fogamzásgátlóhoz meg végképp!igazából 18 éves kortól lehetne szedni,de 16 éves kortól is engedett,viszont azok a 16 évesek akiknek felírjáka fogamzásgátlót főleg egészségügyi okok miatt!
2008. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kérek szépen mindenkit, hogy ne azt ecsetelje, hogy mennyire éretlen vagyok (bár nem is ismernek csak a korom alapján ítélnek, de sebaj mert ez sose változik), hanem, hogy ha igen miért és ha nem miért. Köszönöm
2008. jún. 7. 21:30
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Szeretem, mikor a kislányok (12-13-14) felteszik a szex-szel kapcsolatos kérdéseket, és a felnőtt, normális válaszolók hasznos válaszait lepontozzák. Nem kérsz lelkifröccsöt... Akkor beszélj nőgyógyásszal,tőle nem kapsz, ha azt akarja, hogy továbbra is neki fizesd a rendelés díját. 13 évesen nem szabad fogamzásgátlót szedni, ez van. Ha nem tetszik, pontozd le ezt is, szedj fogamzásgátlót aztán elpatkolsz 35 évesen.
2008. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Lehetni 13tól is lehet ... az más kérdés hogy a hormonok teljesen tropára vágják a szervezetet...


És tényleg fiatal vagy a szexhez, de jópont hogy legalább eszedbejut a védekezés

2008. jún. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!