Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyiket ajánlanátok mirena...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyiket ajánlanátok mirena spirált vagy az inekciót?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok?Vérzés,hizás?Inekció mellett is megszünik a vérzés?
2013. márc. 4. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Óvszert.
2013. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az injekciót kevésbé. nagyon nagy adag hormon kerül egyszerre a szervezetedbe, nem egészséges. A spirál jobb akkor már :)
2013. márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A spirál mellett az a baj, hogy gyakran teherbeesnek, nem éppen megbízható...
2013. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Spirál.nekem volt 3x5 évig más fajta,semmi bajom nem volt vele.nem maradtam terhes,menses kicsit erősebb volt.

Injektiónál nincs vérzés,hízás lehet.és kétes a teherbeesés,ha már akarnád.és veszélyes,ha rejtett betegségeid vannak.

2013. márc. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

a mirena jobb ha jól tudom 5 évig alkalmazható, gestegent tartalmaz. Elvileg vérzés sincs mellette....

Spirál mellett az extrauterin terhesség kockázata nő meg, de az biztos hogy szülnöd nem kell.

(amúgy ugye azt tudod hogy spirált csak az kaphat akinek már van gyereke?)

2013. márc. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már van kettő gyerekem.
2013. márc. 4. 22:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Injekciót semmiképp!

A Mirenat meg ne keverjük a sima spirállal. A Mirena hormonos. Egyrészt a hormonos spirál nem erősíti a vérzést, mint a sima, hanem sok eseteben megszünteti. Másrészt a pearl indexe a sterilizáláséval azonos, szemben a sima spirállal, aminek lényegesen rosszabb.

Az injekciót senkinek nem ajánlanám. Kevés nőnek válik be, és kiszedni nem tudod, ha egyszer beadattad. A spirált legalább le lehet vetetni.

Én mindenképpen a spirál mellett voksolok!

2013. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp hormontartalmú fogamzásgátlót szeretnél használni?

Hány éves vagy?

2013. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
30 éves
2013. márc. 5. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!