Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pesszárium biztonság?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pesszárium biztonság?

Figyelt kérdés
Mennyire biztonságos úgy a pesszárium, hogy nem kentem be előtte pharmatex krémmel?
2013. márc. 8. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%-os védettséget nyújt spermicid gél nélkül, azzal együtt pedig 98%-ra nő.
2013. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Szerinted lehet baj, ha nem kentem be a krémmel, de a párom nem ment el bennem? Most használtam először és nem tudtam, hogy spermicid krémmel be kell kenni :( Az orvos ezt nem mondta.
2013. márc. 8. 21:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem ment el benned, jó eséllyel nem lesz baj. De legközelebb alkalmazzatok mellé spermicidet.
2013. márc. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! De valamit nem értek. A pesszárium mechanikusan lezárja a méhszájat, akkor hogy kerülhet belém sperma?
2013. márc. 8. 21:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem zár megfelelően. Nem tapad oda rendesen, valahol marad egy kis hézag.
2013. márc. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát, én ahogy észrevettem, nagyon lezárta. Láttam az előbb egy kérdést, hogy valaki panaszkodott, hogy nem tudta kivenni. Velem is ezvolt a probléma, megküzdöttem érte. Ráadásul szerintem nagyon "bent" volt, az ujjammal épphogy éreztem. Így nem lehet nagy baj? Bocsánat a sok kérdésért, de most találkoztam először a pesszáriummal.
2013. márc. 8. 21:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz baj, hiszen megszakítottátok az aktust. Alapból a pesszárium nyújt egy 70%-os biztonságot, a megszakítás még 50%-ot. Aztán még hozzá jön az is, hogy peteéréskor is csupán 20% az esély a teherbeesésre. Ez így összességében szerintem igen csak csekély.


Egyébként még nem használtam pesszáriumot, de most rendeltem. Megkérdezhetem, hogy mi a tapasztalatod? Nehéz volt felrakni? Érezted, hogy ott van? A párodat nem zavarta?

Pesszáriumot használsz vagy leát?

2013. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Írok privátban, ha nem baj.
2013. márc. 8. 21:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy is jó:)
2013. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A spermicid azért kell mert a spermiumok akár 48 órán keresztül is életképesek lehetnek és a gél pedig elpusztítja őket hamarabb. Ezért is benn hagyni min. 5 órán keresztül hogy elvégezhesse a munkát. A pesszárium lezárja az utat a spermicid pedig kinyírja őket. :-)


Hagyományos pesszáriumot használsz vagy LEA-t?

2013. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!