Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nőgyógyásznál első "látogatásk...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőgyógyásznál első "látogatáskor" beengednek a barátnőmmel? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az igazság az, hogy voltak gondok a szexuális életében és nagyon tart a nőgyógyásztól (mindenkitől aki ott lent hozzáérhet), egy régi trauma miatt... 20éves és amióta szexuális életet él még nem volt nőgyógyásznál. Az anyja leszarja kb. viszont én nem szeretném. A kérdésem szóval az, h a nőgyógyászhoz vajon bemehetnék a vizsgálat idejére? Legalább az elsőnél vagy kiröhögne a doki és kiküldene? Gondolom a barátnőm nem úgy szeretne inditani, hogy traumás stb... de azt mondta, hogy eljön HA én is bemehetek vele =\ de nélkülem nem mer
2013. márc. 12. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Be kell engednie, ha a barátnőd megengedi. Ha nem enged be (de be fog), akkor másik orvoshoz kell menni.
2013. márc. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nézd, lehet, hogy beenged, lehet, hogy nem... orvos helyében én nem engednélek be, sztem ez ebben a formában nem etikus.

Ez a dolog rá meg az orvosára vonatkozik. Nagyon sajnálom, ha traumás élménye volt, a nőgyógyászati vizsgálat még sokadjára sem a kellemesebb programok közé tartozik, dehát ezt meg kell csinálnia, mert 20 éves létére egyedül kell elintéznie az ilyesmit.

Valószínűleg a jelenléted lehet megnyugtató a számára, de szerintem bőven elég, ha a váróig kíséred, és nem nézed végig, ahogy a székbe ülve beleturkál a doki, aztán meg a mellvizsgálat... Szóval az odáig oké, hogy mellette vagy, de ezt a félelmét le kéne küzdenie, mert az orvos nem mumus, hanem segítség.

Az orvost kérdezd meg, valószínűleg el fog utasítani, amit szerintem helyesen is tesz. A barátnődnek meg kell bíznia az orvosában, csak így lehet egyáltalán megvizsgálni. Szóval előtte egy kis beszélgetés, és már jöhetnek is a hideg műszerek! :P

2013. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt most előző úgymondod mintha én nem biznék a dokiban és beakarom magam erőszakolni.De most akkor 2 lehetőség van: nem megy el vagy elmegy de az elsőnél nekem is bent kell lennem, mert fél
2013. márc. 12. 17:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az orvostól nem lenne etikus, ha nem engedné meg. Nyilván ha a barátnőd azt mondaná, hogy ne menj be, akkor nem engedne be. De ha ő megkér, akkor be kell engednie.
2013. márc. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom ő hogy van vele, első alkalomnál engem anyukám kísért el, és a váróban megvárt, elég érdekes élmény lett volna szerintem neki, ha végignézi a vizsgálatot... Utána neki lenne trauma :D Komolyra fordítva a szót, csak az orvosra és rá tartozik a vizsgálat előtt, közben, után megbeszéltek.
2013. márc. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyilván nem azt nézném mit csinál a doki... és komolyan mondom miért úgy mondjátok mintha én erőltetném a lányra? -.-'' Ő kért meg engem, vagy nem megy el ezt nehéz megérteni? Én is tudom, hogy rátartozik, de nélkülem nem hajlandó. Most akkor mégis mit csináljak?
2013. márc. 12. 20:47
 7/8 anonim ***** válasza:
senki sem mondta és még csak nem is célzott rá, hogy te erőszakkal be akarsz menni a vizsgálat idejére, nem tudom melyik sorban, válaszban olvastad ezt... Az meg elég nehezen kivitelezhető, hogy ne figyelj oda, mert az orrod előtt fog történni, nem olyan nagyon ezek a rendelők, én például csak olyanba voltam, ahol plusz egy főnek ülési lehetősége se lett volna, csak az orvos-páciensnek. Nyilván nem véletlenül nincs kanapé egy ilyen helyen. Nézd, kérdezd meg, azzal nem veszítetek semmit.
2013. márc. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvosok többsége nem engedné meg, és helyesen is teszik ezt. Nagyon aranyos tőled, hogy aggódsz a barátnődért, de ezt saját magának és saját magában kell elintéznie. És egyébként baromira nem jogos, hogy kvázi zsarol téged, hogy vagy veled vagy sehogy... Ha nem tudja ezt megérteni, hogy a saját érdekében a nőgyógyászati vizsgálat egy szükséges rossz, akkor nem tudsz vele mit kezdeni... Mindenki "fél" a vizsgálattól, még sokadszorra is, ha engem látnál... Egy sima gyógyszer-feliratásnál remegek mint a kocsonya, egyszerűen nem bírom elviselni a fehér köpenyeket, a "kórház szagot", még akkor se, ha valakit csak kísérgetnem kell.. De én mondjuk fordítva működöm: ha valaki ott van velem, még rosszabbul leszek, jobban szeretem egyedül intézni, akármilyen orvosról is van szó. Na mindegy, nem én vagyok a lényeg: ha jót akarsz a barátnődnek, valahogy meg kell győznöd róla, hogy egyedül menjen be, mert ez hosszú távon nem megoldás, hogy felnőtt fejjel azt várja, mindig legyen mellette valaki... Ha ennyire nem tudja azt a bizonyos traumát feldolgozni, keressen fel egy pszichológust, és ezt nem rossz szándékból mondom. Sok sikert! L22
2013. márc. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!