Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van értelme annak a 2 hónap...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme annak a 2 hónap kihagyásnak?

Figyelt kérdés

Most augusztusban lesz majd másfél éve, hogy tablettát szedek, és az a kérdésem, hogy szeptembertől megkezdve van-e értelme kihagynom 2 hónapot, amolyan pihenő céljából és ha igen, akkor utána ha elkezdem ismét szedni, kb. mennyi idő után alakul ki ismét a védettség?

A helyzet az, hogy a dokim azt mondta, hogy 2 évig folyamatosan szedjem (plusz azt mondta, hogy két év múlva jelenjek meg nála ismét, nem mondta azt sem, hogy addig menjek valamilyen vizsgálatra), viszont a háziorvosomat mikor megkérdeztem, akkor azt mondta, hogy éppenséggel kihagyhatok 2 hónapot... Vélemény?



2013. ápr. 7. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell kihagynod. Két évente kell egy hónap szünetet tartani, aztán szedheted újra. A védettség ugyanúgy alakul ki, mint mikor elkezdted szedni.

Üdv!

Nővérke

2013. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

miért tartanál pihenőt? miért nem a nőgyógyászoddal beszéled meg?

mi így olyan hűdejó tanácsot látatlanba nem fogunk tudni neked adni.

2 hónap alatt teljesen nem ürül ki a szervezetedből, így szerintem nem sokat érsz vele.

bár az orvos is gyönyörű, h azt mondja, h szedd 2 évig, addig semmi vizsgálat...

2013. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor nem tartok pihenőt!

Nos igen, én is igencsak meglepődtem, mikor azt mondta, hogy majd 2 év múlva menjek vissza (2014), meg a háziorvosom is meglepődött, mikor kérdezte, hogy voltam-e már vizsgálaton azóta, és mondtam, hogy nem...

Köszönöm a válaszotokat!

2013. ápr. 7. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!