Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen védekezési formákat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen védekezési formákat ismertek, valamint Ti melyiket használjátok?

Figyelt kérdés
Köszi, ha válaszoltok :) Oda írhatjátok azt is, hogy hány évesek vagytok :)

2013. ápr. 17. 03:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Óvszer, megszakított közösülés /kiszállás Makucskán/. Ez utóbbi nem jó.

Pesszárium, tabletta, Knaus-ogino /számítási/ módszer.


Kalmopyrin / a lány térdei közé szorítva/


23/F

2013. ápr. 17. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Frost Talentes Magenek van az Ice Barriel képessége(lehet rosszúl írtam). Amíg le nem ütik rólam, addig teljesen jó.
2013. ápr. 17. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ami fejből eszembe jut azt leírom,nem akarok csalni a Google-val :D


1.Óvszer


Előnye: Ha nem lyukad ki az óvszer akkor kizárt hogy teherbe essen a csaj.Nincs mitől félni hiszen az aktus után le lehet ellenőrizni hogy milyen az óvszer állapota,ha nincs kilyukadva akkor a terhesség teljes mértékben kizárható


Hátrány: Sok férfi gyűlöli az óvszert mert jelentős mértékben csökkentheti az élvezetet,egyes esetekben felse áll benne a dákó.Továbbá ügyelni kell arra hogy normálisan fel legyen húzva a gumi


2.Fogamzásgátló


Előny: Ezt szerintem nem kell ecsetelnem :) Minden férfi álma az hogy megtöltse a szerelmét sok sok szeretettel :)


Hátrány: Na ez viszont már cinkesebb.Röviden arról van szó hogy tönkre teheti a nő szervezetét,ráadásul a libidó szintet is csökkentheti aminek következtében a nő nem fogja annyira kívánni a szexet,de vannak ennél sokkal súlyosabb mellékhatásai sajnos.A végére pedig azt a hátrányt hoznám fel hogy itt viszont már van esélye a teherbeesésnek (igaz nagyon kicsi az esélye)


3.Spirál


Előny: Nincs libidócsökkenés és egyéb mellékhatások mint például a fogamzásgátlónál,ezért az élvezhetőség szempontjából ez az egyik legjobb védekezési módszer


Hátrány: Hát igen,ahol nagy az élvezet ott bizony a hátrány is nagy.Ennél az a gond hogy komoly egészségügyi problémák léphetnek fel,például be is gyulladhat ott a spirál miatt,ráadásul olvastam olyan esetekről hogy még spirál mellett is teherbe estek.Úgyhogy ez se a legjobb védekezési módszer,ha fellép valami gubanc abból sajnos lehet hogy műtét lesz :(


4.Hüvelykúp,zselé


Előny: Ugyanaz mint a spirálnál


Hátrány: Nem 100% biztonságos,talán az egyik legmegbízhatatlanabb védekezési módszer


5.Elkötés


Előny: Na vajon mi? :D


Hátrány: Mi van ha később mégis gyereket akar az illető?


6.Naptáros védekezési módszer


Előny: =||=


Hátrány: Egyáltalán nem biztonságos módszer főleg ha az illető megbukott párszor matekból :D


7.Megszakításos (Direkt ezt hagytam legutoljára :D)


Előny: Igazából ez nem is védekezés,de szerintem ilyenkor lehet a legjobban élvezni a szexet :D Ebben az esetben mindkét fél tudja (legalábbis tudniuk kellene) hogy ilyet nem szabadna csinálniuk ugyanis még az előváladéktól is teherbe eshet a csaj,de éppen ez az izgalmas benne,ilyenkor jobb a szex is a "stressz" miatt :D


Hátrány: Tényleg sok terhességi teszttel és stresszel jár


Röviden ennyi.Vannak még ilyen finomságok hogy férfiaknak készült fogamzásgátló,forró kádban ülés stb de azokat már nem akarom ide leírni :D

2013. ápr. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Bukósisakot.
2013. ápr. 17. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nem szexelek---> a terhesség esélye 0%
2013. ápr. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Barrier módszerek:

- óvszer

- pesszárium, méhszájsapka

- női óvszer


Spermicidek (kúp, krém, tampon, tabletta)


Hormonális módszerek

- orális fogamzásgátló tabletta

- hüvelygyűrű

- injekció

- tapasz

- implantátum

- hormonos spirál

- esemény utáni tabletta


Spirál


Természetes módszerek

- naptármódszer

- hőmérőzés

- méhnyaknyák, méhszáj állapotának figyelése

- megszakított közösülés

- hüvelyöblítés


Sokáig óvszert használtam, jelenleg egy pesszáriumszerű eszközt használok spermiciddel kombinálva.


22/L

2013. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Kimaradt a művi meddővé tétel. Ezzel azt hiszem teljes a lista.
2013. ápr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi a megszakítást használjuk. A fogamzásgátlóktól rosszul vagyok, a gumit egyikünk sem bírja, pharmatex borzasztó... Mást nem próbáltam még.
2013. ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
mi óvszert használunk,nővérem gyógyszert,anyum megszakításost használt,az eredményt ti is láthatjátok(olvashatjátok)
2013. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi óvszerezünk, jó megoldást sajna még nem találtak ki. Hormont nem szedhetek trombózisveszély miatt, most a hüvelytamponnal szemezek, az szimpatikusnak tűnik.

Spirált elvileg tehetnének fel, bár abban is van egyébként hormon, de amellett nagy a terhesség kockázata, és a meddővé válásé is! Ja és ha teherbe esel, könnyen lehet méhen kívüli terhességed.

Még az injekció érdekes, de akivel beszéltem, mindenki azt mondta, hogy tulajdonképpen azért jó módszer, mert akár hónapokig sem igényli a szexet egyáltalán. Hát ez nem túl szimpatikus.

2013. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!