Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló 7 napos szünetbe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló 7 napos szünetbeni védelme. Orvos azt írta nem véd teljesen, ez most komoly?

Figyelt kérdés

[link]


Ez most komoly? Sehol nincs ráírva a gyógyszerhez és soha senki se mondta még ezt nekünk. Cypromix-et szedek amúgy.


2009. szept. 29. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvasva más butaságot is találtam. (pl. szex menstruáció és terhesség alatt) A nőgyógyászom ilyet soha nem mondott, soha nem estem teherbe a szünet alatt.

(több mint 20 év tablettaszedés, 3 tervezett gyerek, rendszeres, terhességek és menstruációk alatti szexuális élet és egy aranyos orvos férj)

2009. szept. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jééééé.... fura a doki. Én eddig csak olyat hallottam hogy ugyanúgy lehet élni nemi életet akkor is! Sőt, én is, és a barátnőim is, a szünetben is ugyanúgy szeretkezünk, évek óta már a tabi mellett és nem lettünk terhesek. Ezért van a tabi.. nem viccből iratod fel.
2009. szept. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
pedig elméletile gjó orvos azt mondják sokan.
2009. szept. 29. 11:46
 4/14 A kérdező kommentje:

írtam neki:


Doktor úr!


Most olvasom a gyakori kérdései között, hogy a 7napos szünetben kiegészítő védekezést kell alkalmazni. Ez most komoly??

Cyprmoix-et szedek, de ez nincs beleírva a tájékoztatójába, sőt soha senki nem mondott ilyet nekem. Ez most tényleg így működik, mert nagyon jó lenne ha ezért esnék teherbe, hisz voltunk a barátommal együtt a szünetekben(nem vérzéses napokon)


[link]


A válasz:

A helyes szó a "kell" helyett az ajánlott. Ez viszont komoly! Akik a gyógyszertájékoztatót írják, nem is gondolnak arra, hogy valaki a szedési szünetben is él nemi életet.Azt ugye tudja, hogy a Cypromix nem fogamzásgátló?

2009. szept. 29. 11:48
 5/14 anonim ***** válasza:

abban igaza van h a cypromix tényleg nem foggátló, csak foggátló hatása is van :D

amúgy énmár vmelyik fogátló tájékoztatójában olvastam egy ilyen mondatot, hogy: a tabletta a 7 szünetmentes napon is véd a nem kívánt terhességtől. asszem. de lehet csak vhol neten olvastam :D

2009. szept. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

na ettől a dokitol se kérdezek többet

hülyeséget ir...az a kevés%nyi esély mindig megvan a teherbeesésre,de 100%ig semmi nem véd,max ha nincs szex...

de ez a 7 nap alatt nem véd,meg nem megengedett a szex menstruácio alatt...áhh

2009. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

írtam újra:


Üdvözlöm Doktor úr!


Én írtam a 7napos szünettel kapcs.

Elég sokan élnek nemi életet a szünetek alatt, ezt más közösségi oldalakon ahol ebben a témában társalognak lehet olvasni is, és mindenki körében az van elterjedve, hogy a tabletták védelmet biztosítanak. Volt aki szerint ez bele is volt írva a tájékoztatóba. Illetve nem olvastam vagy hallottam még olyanról, hogy ilyen van, hogy orvos ezt mondaná, felhívná az ember figyelmét, hogy ugyan vigyázzunk már. Nem azért szedek gyógyszert, hogy teherbe essek a félretájékoztatások miatt, ha ez így mind igaz, akkor eléggé gáz.

Nem értem miért nem mondják más orvosok is(sőt van aki azzal nyugtatja meg a betegét(akár itt az oldalon is), hogy nyugalom véd a 7 nap alatt is)


Nekem most van a 7napos szünetem, tegnap jött meg, de még csak barnás vérzés. Ha nem lesz piros egyáltalán, akkor lehet probléma?


Cyprimix-et szedek, ezt írta fel az orvosom, illetve kérdezte, hogy hajlamos vagyok e pattanásokra, és amiatt elméletileg.


válaszát előre is köszönöm.



Válasz:

Az orvosa sajnos nem a lelkiismeret lovagja, Önnek nem igazán volna szabad ezt a gyógyszert szednie, mert baromi erős a hormonhatása. Hogy ezen az oldalon ki kompetens még rajtam kívül ilyen kérdésekben, azt nem tudom, de a véleményemet fenntartom. Mindenesetre aki ebbe a kérdésbe illetéktelenül beleártja magát, annak toll fülébe! Gondolkodjék egy kicsit logikusan. Ha valaki véletlenül kihagy csak egyetlen tablettát a szedésből, nem azonnal mindenféle rendszabály lép életbe? Itt meg 7 tabletta marad ki! Miért és mi adna biztos védelmet? A tájékoztatót nem én írtam, azért nem én kérek szemrehányást! Viszont én szóltam!

2009. szept. 29. 13:17
 8/14 A kérdező kommentje:
ez most így nagyon szar, nagyon megijesztett.
2009. szept. 29. 13:17
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz meg más orvost is fórumokon vagy személyesen!!!
2009. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

abban tényleg igaza van h a cypromix bőrproblémákra van, és nem konkrétan fogamzásgátló, és tényleg magas a hormontartalma


de amúgy sztemis kérdezz meg egy másik nőgyógyászt, egy másik netes fórumon, kíváncsi vagyok h ő mitfog írni.

2009. szept. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!